bugün

entry'ler (57)

enteresan mulakat sorulari

soru: beğendiğiniz yetenekleriniz ve nedenleri.
verilmek istenen cevap : a-z ye mükemmelim .Allah vergisi

kişinin yaşlandığını anladığı an

sela sesi duyduğunda ölümü düşünmeye ve korkmaya başladığın zaman..
yediğiniz içtiğiniz ayrı gitmeyen insanların bi kaç çocuk sahibi olup;
bayramdan bayrama haberleştiğin anlar..
tecrubelerine dayanarak birilerine öğüt vermeye başladığını fark ettiğin zaman..
yeni bir aşk ihtimalinin bile heyecanlandırmadığı olacakları çok iyi tahmin edebildiğin zaman
zamanında severek izlediğin, dinlediğin şeyleri paylaşacak birilerini bulmadığın zaman..
hep hayalini kurduğun şeyleri yapma fırsatı bulduğunda o şey için geç kaldığını görmek..

istifa etmek

istifa ettikten sonra bir kaç gün kalıp yeni gelene işi öğretme gafletine düştüyseniz yıllarca çektiğiniz sıkıntıların katmerlisini çektirirler . ( tecrubeyle sabit )

kıdem tazminatı

hizmet sözleşmesi işçi tarafından fesh ediliyorsa kıdem tazminatı alamaz.

fetullah gülen in günümüzün mevlanası olması

mevlanayı günümüze göre değerlendirmek yanlış olur ama mevlana olsaydı o da gülenin yaptıklarının aynılarını yapardı demek yapyanlış olur.

uzun boylularin daha zeki olmasi

atalarımız der ki: boyu uzun aklı boş tut kulaklarından çifte koş.

alperizm

öncelikle " kah seyrederim alemi kah seyreder alem beni " sözüyle dikkatimi çekmiş (kime aitti hatırlayamıyorum hala ) sonrasında tüm entrylerini mercek altına almama vesile olmuş yazar. beğenerek takip edeceğim..

bakkalın bozuk para yerine verdiği şeyler

markası bile duyulmamış dişi kıracak sertlikteki sakızlar (sultan market). efendim bendenize birgün yine sakız vermeye kalktıklarında daha önce aldığım tüm sakızları çıkarmış hesaptan düşmesini ona göre para üstü vermesini söylediğimde dumur olmuştur ve nedense sonraki her gittiğimde para üstü bulunmuştur.

kuran ın benzerinin yazılması

kur'an-ı kerim'i okuyup, ondan esinlenip benzerini yazmak kadar komik bir şey olamaz herhalde. illa ki gözönünde olacağım diye düşünüyorsa bunun başka yöntemleri de var mehdilik gibi yeni bir din gibi ama en komiği de bu olsa gerek 25 ytl kalpazanlığı yapmakla aynı etkiyi yaptı benim yüz kaslarımda. ha okumadan yazmıştır diyenlere de soruyorum benzerini yazdığını nerden biliyor.
Allah'ım ne günlere kaldık!

başucumda müzik

şu an okudugum kitap. güzel denebilir ama bazı tasvirleri fazla uzatmış .

sensiz olmam

sonat bağcanın albümündeki bi şarkının adıdır aynı zamanda. o da güzeldir.

ayrıldıktan sonraki ilk sözler

hayır ağlamıyorum gözüme bişey kaçtı. iç ses Allah'ım bugün bi geçse sonrası kolay ( mı acaba) 2.ses geçer geçer daha öncekiler gibi bu da geçer
3.ses ne zaman 4. ses kaybolun 5. ses sessizlik istiyorum 6.ses pişman olcak geri döncek 7.ses alaycı kahkaha 8. ses tele bak aramıştır belki 9. ses zahmet etme aramaz 10. ses o kaybetti boşver ve müdürün sesi raporlar ne oldu ?

erol

bursa'da bir kaç şubesi olan ayakkabıcıdır aynı zamanda. her şubedeki fiyatları birbirini tutmaz. 15 ytl oynar bu fark için de pişkin pişkin aynı görünüyor ama aynı değil o düşük kalite demeye kadar götürürler kabhatimizle oturalım demezler 1 günlük ayakkabıdan şikayetçi olursanız değil para iadesi yenisiyle değiştirmeye bile yanaşmazlar bir de tüketici haklarına göre böyle bir hakkınızın olmadığını iddia ederler dinlerken dudağınız uçuklar. ( bunlar altıparmak şubesinde yaşanmıştır diğer şubedekiler daha sağ duyulu yaklaşmaktadır)

aşık olduğunu anlamak

nedensiz mutlu olmaya başlarsınız sonra bu nedensiz mutluluk yerini nedensiz ağlama hislerine bırakır her şarkı sizin için yazılmıştır zaten söylemeye ne hacet. off off!

her apartmanda bulunan manyak aile

7/24 yüksek sesle ferdi dinleyip kendi de eşlik eden insandır! bu yetmez yaz geceleri karşı komşudaki melehatle (ismi de denk gelmiş) balkondan balkona dedikodu yaparlar gece 2 ye kadar o da yetmez kardeşi recep ile sürekli küfürleşirler o da yetmez annesi babası kavga eder bir el tabanca sesi duyulur belalar okunur ağlamalar zırlamalar eşliğinde tabiki fonda ferdi...

ayagini sicak tut basini serin

kendine bir iş bul düşünme derin diye devam eden lokman hekim tavsiyelerindendir.

cumartesi günü çalışmak

saatlerin pazartesiden bile zor geçtiği bir gündür. hele tam öğle saatlerinde müdür efendi yeni bir rapor türü icad edip uygulamasını görmek isterse değmeyin keyfine!

tarık tufan

yeni kitabını beklediğim yazar. ara fazla uzadı gibi sanki.

yalnızlık

yalnızlık kemik gibi. hangi tarafa dönsen o tarafı batar. (cahit zarifoğlu)

tatil donusu ilk is gunu

iş başı yapalı 1 saat olmasına rağmen işe başlayamadığınız gündür. önce çay ardından kahve içersiniz kesmez başka ne içsem acaba?!