bugün

entry'ler (31)

istanbul u sevme nedenleri

istanbul'da olan herşey bu sebepler arasında olabilir. (bkz: anlatılmaz yaşanır) *

ara kafe

insanın içini ısıtan, duvarlarındaki fotoğraflara bakmaya doyamadığınız, gürültüden uzak, kaliteli mekan.

hayat türküsü

mükemmeldir, kesinlikle izlenmesi gerekir...

şebnem ferah

" ben sana hala aşığım, değirmenler, bugun, sigara" gibi muhteşem şarkılara ses vermiş insan *

ölmeden okunması gereken kitaplar

nutuk - m.kemal atatürk
şu çılgın türkler - turgut özakman
nietzsche ağladığında - irvin d. yalom
sokaklardan bir kız - orhan kemal
koku - patrick suskind
kürk mantolu madonna - sabahattin ali
bulantı - jean paul sartre
denemeler - montaigne

özdemir asaf

A Ş K
"sen kocaman çöllerde bir kalabalık gibisin,
kocaman denizlerde ender bir balık gibisin,
bir ısıtır, bir üşütür, bir ağlatır, bir güldürür,
sen hem bir hastalık hem de sağlık gibisin"

leman sam

kıyamam sana, gül güzeli, anladım ki, ayrılık, hey yıllar, gel gör beni aşk neyledi... gibi muhteşem şarkılara ses vermiş zarif insan...

film ekimi

13-19 Ekim tarihleri arasında sinemaseverlerle buluşacak olan aktivite.

hasibe özlem eren

istanbul şehir tiyatrolarında "rumuz goncagül" isimli oyunda izlenebilir bu sezon...

türkiye eğitim gönüllüleri vakfı

öğrenmek ve öğretmek isteyen gönüllüleri sıcacık, huzurlu bir ortamda buluşturan kurum.

seyrüsefer

sertab erener'in seslendirdiği mükemmel şarkı...

göksel

"uzun uzun yollar" ve "benden geçti aşk" şarkıları gerçekten güzeldir.

platonik aşk

hem çok güzel hem de çok acıdır, hem nefes almanı engeller hem de en daraldığın anda aldığın nefes olur, belli etmek karşındakine açılmak istersin ama bir türlü cesaret edemezsin, hele bir de kendine güvenin yoksa süründürür bu belirsizlik...

eft

başka banka hesabına yapılan gönderimdir

tüyap

28 ekim tarihi itibariyle kitapseverleri ağırlayacak olan fuar alanı.

nev

"mühürlü kaderim, efkarlı" isimli şarkıları ve efendi kişiliği ile beğeni(mi)kazanmış olan sanatçı.

sting

yakın bir tarihte "istanbul"da konser vermiş olup, "shape of my heart, desert rose ve fragile" isimli parçalarına vurulduğum insan.

portishead

özellikle "nobody loves me" isimli şarkılarını tavsiye ettiğim grup.

kitap ayracı

neredeyse kitaplarımın sayısına ulaşacak kadar iyi bir koleksiyona sahip olduğum nesne :)

şu çılgın türkler

Turgut Özakman'ın uzun yıllar boyunca yapmış olduğu araştırmalar sonucu meydana gelen ve mutlaka okunması gereken yapıt.