bugün

sevdiği entry'ler

karikatür

karikatür budur.
(img:#381564)

the beatles ın en iyi şarkısı

while my guitar gently weeps ve girl.

sting

dünyanın en kaliteli müzisyenlerinden biri. bir ingiliz efsanesidir.
https://www.youtube.com/watch?v=SUYI7kIR0S4
https://www.youtube.com/watch?v=d27gTrPPAyk
https://www.youtube.com/watch?v=C3lWwBslWqg

lisede yapılan manyaklıklar

yasadışı kumar oynatmak.

öğrencilerin aldığı notlara göre maç yaptığı bir iddaa formatı yarattım. sınav notu, basket maçlarındaki gibi yüksek skorlu bir şey olduğu için (fen lisesi) handikaplı sistemdeydi maçlar yani beraberlik yoktu. alt-üst de maçtan maça değişiyordu haliyle.

bunun dışında iki skor ortalaması seçeneği de vardı:
0-49 / 50-69 / 70-84 / 85-100 şeklinde.

örneğin bir maç yazalım:
beklenmedik depar - zall (h:10,5) (fizik) (10.sınıf)

yanında da oranlar işte. bülten olarak kullandığım bir defterim vardı. sürekli yenilerdim maçları.
millet de kupon yapardı. iki geometri dersi arasında gelip bizim sınav şimdi diyen ama aslında çıktıkları sınava oynayıp yüklü giren 12'ler yüzünden battım. sikerim diyip dükkânı kapattım.

en tatlı sabahlar

Kavurmayla başlar. aksini iddia eden toptur.

hunların çin seddi inşaatına müdahale etmemesi

Türklerin inşaat, kavga, iş makinesi görünce hipnoz olmasından kaynaklanan tarihi hata.

bilkent efsaneleri

Otoparktaki tabelanın önünde bir gün abimin arkadaşının arkadaşının arkadaşı thunderbird ile fotoğraf çektirmiş

yaran karikatürler

(img:#923694)

yaran karikatürler

(img:#972121)

benedict cumberbatch

modern sherlock'ta, sherlock holmes karakteriyle gönülleri fethetmiş,19 temmuz 1976 doğumlu karizmatik ingiliz aktördür. hemen hemen oynadığı tüm filmleri, dizileri ve çıktığı show proglamlarını tekrar tekrar izlemişimdir. ( obsesif olduğumu söylemiş miydim? ). sherlock dışında
third star'da james,
parade's end'te cristopher tiejens,
hawking'de stephen hawking,
tınker tailor soldier spy'da peter gulliam,
the other boleyn girl'de willliam carey,
war horse'ta binbaşı stewart,
fifth estate de' jullian assange,
star trek into darknees'ta khan ( hawking'te ki karakteriyle beraber oyunculuğunun tavan yaptığını düşündüğüm, en beğen rolleridir ). ve
12 years slave'de ki wiiliam ford karakterlerini canlandırmıştır.
mükemmmel oyunculuğunun yanı sıra belgeseller de reklamlarda ve en önemlisi hobbit filminde seslendirme yapmıştır (bkz: smaug). değişik yüz hatları sebebiyle genelde pek yakışıklı bulunmasa da yunan büstü gibi olan beyaz teni, derin mavililte ki, hafif çekik gözleri, keskin elmacık kemikleri ve sexy bariton sesiyle beni benden almaktadır. öyle ki kendisinin 12 yıllık sevgilisinden ayrıldğını duyunca ( 12 yıl! senin istikrarına kurban ) lokmalar döktürmeyi düşünmüşlüğüm bile olmuştur. ayrıca belirtmeliyim ki takım elbisenin çok yakıştığını düşündüğüm nadir insanlardandır. annesi ve babası da oyuncu olan benedıct'in sherlock'un 3. sezonunda ki ailesini de kendi anne ve babası canlandırmaktadır. ayrıca büyük dedesi kraliçe victoria zamanında türkiye'de konsolosluk yapmıştır.( bu güzide topraklara seni de bekliyoruz benny ) dizi de ki kadar iyi çalamasa da keman ve piyona çalabiliyor. to the ends of earth çekimleri sırasında güney afrika'da içinde bulunduğu aracın araba hırsızları tarafından kaçırılma girişiminde bulunulduğu ve hırsızları ikna ederek kurtulduğu yine ilginç bilgileri arasındadır.

en iyi dizi film karakterleri

kendini kanıtlamış başrol oyuncularını saymaya gerek duymuyorum, çünkü onlar zaten herkes tarafından kabul edilen oyuncular. onların dışında kalan karakterlerden sayarsak;
(prison break- theodore bagwell)
(breaking bad- gustavo fring)
gibi isimler gerçekten iz bırakmış karakterlerdir.