bugün

entry'ler (1431)

mhp iyi parti ittifakı

Devlet bahçeli ve RTE' nin ömrü biter, bu sebeple de bir erken seçim olursa birleşmeleri kaçınılmaz olur. Şu durumda birleşmeleri tamamen gereksiz.

anadolu insanının ekonomi anlayışı

Patatesli bulgur pilavını yiyip, çizgili tisortunu giyebiliyorsa, çınar altlarında oturup bir iki bardak çay içecek parası da varsa ekonomi tikirinda demektir. Dolardan ona ne, dış borctan ona ne.

doların yükselmesi abd nin planıdır

Lan tabii ABD'nin planı olacak. Adamlar herşeyin kendi kontrollerinde olmasini istiyor, güç onlarda ve onların sözü geçer. Fakat kötü bir gidişatın sebebinin ABD olması, ülkeyi yonetenleri masum veya mağdur yapmaz. Maymun eder.

"Bunlar hep ABD'nin oyunu"
"Ee napalim o zaman"
"Basimizdakileri desteklemeye devam edelim"
"Siktir git lan! Niye destekliyoruz? ABD'yi Daha çok oynatsinlar diye mi"

imam gazali

Gazalinin empoze ettiği islami yaşayabilmek için kendinizi tamamen toplumdan soyutlayip, dünyada dünya dışı garip bir varlık gibi davranmanız gerekir. inanmıyorsanız gidin okuyun dört ciltlik ihya_i ulumiddini.

faiz arttırımına rağmen doların yükselmesi

Su andaki dolar riskini ortadan kaldırıp türk lirasına geçişi sağlayabilecek en düşük faiz oranı yüzde 30 dur. Geçmiş olsun.

2018 ekonomik krizi

Şöyle düşünelim : Bu kur artışı en çok kime yarar? Tabii ki yurtdışında olup da Türkiye'den gayrimenkul almak isteyenlere. Geçen yıl yüzbin dolar olan bir evi bu sene 70 bin dolara alabilecek, ayrıca çoğu firma ekstra yüzde 20 indirime de gitti. Şu anda Türkiye gayrimenkul piyasası yurtdışı yatırımcı için çok cazip hale geldi. Peki amaç bataktaki müteahhitleri kurtarmak değil miydi, elde kalan satılamayan 2 milyon konut yok muydu. E işte bu durumda dolara operasyonu yapan hükümet değil de kimdir.

Bu arada sabit gelirlilerin amina konur, o da ayrı mevzu.

imam maaşları derhal yarı yarıya düşürülmeli

Olm imamı, öğretmeni, mühendisi farketmiyor. Herkesin maaşını yarıya düşürüyorlar zaten.

2018 ekonomik krizi

inşaat sektörü tamamen batacak ve duraganlasacak, Türkiye mecburen topyekûn tarıma yönelecek.

ülke ekonomisinin anasını siken hükümet

Asıl ürkütücü ve karamsarlığa düşürücü durum şudur :

94te, 2001de ekonomik krizler yaşanmıştı ama o zamanlar, köylü vardı ve iyi kötü tarımsal üretim vardı. Son yirmi yılda köyden kente yüzde 80 oranında göç gerçekleşti. Toplum, neredeyse tamamen tüketici konumuna geçti. Bunun sonu kıtlık ve açlığa gider.

Ama bu krizin en büyük fırsatı da tarımsal yatırımdır.

türk müzik tarihinde söylenmiş en iyi söz

Gördüm iki kişi mezar eşiyor,
Gam kasavet almış boydan aşıyor,
Çok yaşayan yüze kadar yaşıyor,
Gel de bu rüyayı yor deli gönül.

dedesinin mezar taşını okuyamayan tek toplum

Dedesinin mezar taşını okuyamamış efsane nesil.

1 8 milyar ümmet erdoğan seçilsin diye dua ediyor

Hassiktirsin ordan, ummet dediği başıbozuk kitle tüm dünyada parça parça bölünmüş birbirini sikmeye çalışıyor.

oruçtaki inanılmaz mantık hatası

"Oruç aclarin halinden anlamak için tutulur "diyen kimse onun ben amina koyayım.

dolar neden yükseliyor biri anlatabilir mi

Merkez Bankası manipülasyon yapiyor. Belli bir seviyeye kadar yükseltecek. Seçime yakın bir zamanda da ciddi bir müdahaleyle göze batacak derecede düşürerek hem seçmene güven verecek hem de yaklaşık yüzde 20 oranında develuasyonu kaniksatacak. Yani KAZAN KAZAN durumu.

türk medyasinda kadina siddete dair habercilik

- Kadin turbanli miymis?
-hayir
-peki sortlu ya da mini etekli mi?
-hayir
- siktiret o zaman haber degeri yok.

bankadan ilk defa kredi çekeceklere tavsiyeler

Size ilk onerecekleri teklifi " dusunmem lazim diyerek" bekletin. Sonra telefonla arayip vazgectiginizi, sartlari begenmediginizi belirtin. Eger kredi notunuz yuksekse, kisa bir sure sonra daha iyi bir teklifle size geri doneceklerdir. Donmezlerse, aynisini baska bankaya yapin.

pkk ile esad ın afrin de anlaşması

PKK ile Esad kafasına göre anlaşma sağlayamaz. Ancak, ABD ile Rusya anlasirsa bu olur. ABD ile Rusya durup dururken neden anlassin? Çünkü zaten en baştan beri anlaşmış vaziyettelerdir. O zaman sonuç : Türkiye tuzağa çekilmiştir.

bir akpli ile diyalog

Şu şekilde gerçekleşmiştir.

AKP'li dayi: bizim köyden bütün oylar Tayyibe çıktı. Bi tane bile dandik oy yok
Ben: helal olsun dayı sizin köye. Muthissiniz valla.
AKP'li dayi: ehehehe
Ben: Tayyibe söyleyin de sizin köye bir köprü yaptrsin.
AKP'li dayi: köprüyü ne edek, bizim köyde ırmak mi var.
Ben: yapsın amk. Sanki yaptığı bütün köprüler bir işe mi yarıyor
AKP'li dayi: ?? ( Beyin error verdi)

amerikan polislerinin kimlik sormamasi

Filmlerde olsun, dizilerde olsun, Amerikan polisinin hiçbir zaman muhatabına " çıkar lan kimliği" dememesi durumudur. Amerika'da kimlik diye bişey yoksa cahilligime verin. Ama niye yok lan? Ahir mi bu Amerika.

iyi parti

Bende oy verme dürtüsü oluşturan parti. Onbeş yıldır son referandum haricinde hiç oy kullanmadım. Eminim belli bir kitle de benim gibidir. Hani anketlerde kararsızlar diye görünen bir kesim var ya onlar biziz işte. Aslında çok kararlıyız. Hepsinin amk bunların diyorduk. Ama artık oy verecek bir parti çıktı.