bugün

entry'ler (159)

youtubedaki düşüşlü diss videoları

Kısa olay özeti şöyledir;

--spoiler--
Küçüklüğümden beri bilgisayarda oyun oynayarak geçirdim boş vakitlerimi ve sanırım bundan ötürü oyun videoları bana ilgi çekici geliyordu. Daha önce oynadığım oyunların bir başkası tarafından yorumlanması hoşuma gidiyordu bundan 4 5 sene önce ve takip ettiğim belli başlı youtube kanalları vardı (videoyun, jahrein, ege vb...

Bundan 3 sene önce bir anda yeni bir nesil fırladı... Orkun olsun, enes olsun şu olsun bu olsun bu adamlara hatta ilk başta çok tepkiler geldi yok bot basıyorlar falan (Elbet basmışlardır yoksa mümkün değil insanların ilgisini çekmek) sonra bir yerden sonra onlarda iyice adapte oldular ortama kısa sürede falan filan... Bot basma bilmemnelerine rağmen takip ettiğim efendi tipler oluyordu.

Ne olduysa 2 sene önce oldu... Kimin fikri olduğu falan belli değil ama bir anda sosyal içerik türetme yarışına girdiler falan bilmemne, baktılar tuttu hepsi bir anda kendilerini şovmen ilan ettiler... Yok kamera şakası yok şu yok bu falan filan derken artık heralde içerik bitti...
--spoiler--

işin aslı neden olduğunu tam idrak edemesemde herkes saçma sapan, güzelim melodileri alıp, saçma sapan tondan bilmemneden yoksun düz okuyarak söyledikleri şarkılarına arkadan vokal yaptırıp sabah akşam ilk dissdir, son düşüştür, ilk kalkıştır... Biri birinin kıçına diğeri diğerinin başına laf edip duruyor.

Türk youtubeunda Trend listesindende düşmemesi hayret edilesi bir şey... Bilmiyorum keyif alan var mı ama benim artık midem bulanmaya başladı önerilen kısımlarında birilerinin düşüş bilmne diss şeylerini görmekten...

çok ama çok sevmene rağmen onun seni istememesi

içinde bulunduğum iğrenç durum... ben onu hep çok seveceğim, kiloda alsa, sakatta kalsa, beni yese bitirse bile... Ama beni üzen şey onun umrunda bile olmamam. bu nasıl bir acı tahmin bile edemez her hangi birisi... Özelliklede benim gibi egoist, kendini beğenmiş, ikiyüzlü bir insansanız bu durum sizi yer bitirir. dersiniz ki o kim bana yok mu sonra akşam eliniz telefona gider sonra dersiniz ki arasam ne diyeceğim? ben aptal mıyım? niye böyle şeyler yapıyorum... kafayı yersiniz.

sonra ne olur biliyor musunuz? onunda cevabını vereyim 2 sene boyunca konuşmazsınız. sonra bir şekilde ona ulaşırsınız ve arkadaş olursunuz... ona yazdığınızın merhaba mesajına gelen cevap bile sizi dünyanın en mutlu insanı yapar, bir yandanda kendinize acırsınız bu kadar sevindiğiniz için. ama dersiniz ki ben aşığım artık eminim sıkı tutucam bırakmayacağım sonra o sizi bir anda hayatınızdan çıkarır. kaldıramazsınız...

2 ay boyunca sesini duymazsınız, yüzünü görmezsiniz. sonra karşılaştığınızda yokmuşsunuz gibi davranır. sizde aynısını yaparsınız çünkü siz egoist bir gerizekalısınız... sonra nolur bir akşam durduk yere mesaj atar saçma sapan bir nedenden sizi azarlar. ondan sonra yinede özür dilersiniz ve sorarsınız neden gittin diye oda derki canım istedi seninle bir problemim yok ama iki yabancı insan gibi yaşayalım.

bundan sonrasında ne olur diye merak mı ediyorsunuz? bende bilmiyorum şuanda bulunduğum durum bu devamını görücem. intihar falan edersem büyük ihtimalle hiç yazmam buranın altına ama bir şekilde mutlu olursamda not ederim alta.

dertli gitar

Youtube kanalımızın adresi için özelden ulaşabilirsiniz.

çok efsanevi bir söz

come as you are.

dertli gitar

Çok sevdiğim ve çok başarılı bir müzisyen olan arkadaşım Oğuzhan Berdibek tarafından yürütülen bir youtube projesi.
Projeye başlangıç olarak bir cover yayınladı. Bence başarılı bir cover, sizlerinde düşüncelerini bekliyoruz...
Link: https://www.youtube.com/watch?v=O2edOgSBI88

çok efsanevi bir söz

Bunu şuanda niye yazıyorum bilmiyorum ama bir kitapta gözüme takılmış ve aklımdan çıkaramadığım bir sözü yazmak istiyorum;

"Ben her hangi bir romanın ana karakteri falan değilim, ben okumayı seven bir üniversite öğrencisiyim. Benim gibi birini her hangi bir yerde bulabilirsiniz... Fakat konunun içeriği nedeniyle beni baş karakter esas alacak bir hikaye yazılsaydı... Bu hikaye kesinlikle bir... Trajedi olurdu."

hocasına hallenen lise öğrencisi

Yani herkesin bir tecrübesi vardır bu konuda.

meizu mx4

Test etme amaçlı aldığım canavar, önceki kullandığım LG G3ten daha iyi performans sağlıyor, fakat ısınma sorunları var bunuda Meizu yetkilileri Flyme 5.0 Lollipop güncellemesiyle kökünden halledeceğini söylüyorlar. Fiyatı 1099 lira ama dışardan görenler 3000 liralık telefon zannediyor garip bir ironi.

nedir bu iphone takıntısı

Arkadaşlar ben iPhone 6 kullananlara hiçbir şey demiyorum. iPhone 6, S6, S6 Edge, LG G4 bunların hepsi Amiral gemi modelleridir ve fiyatları 2000 liranın üstündedir. Fakat iPhone 5 2012 yılında çıkmış 3 nesil öncenin amiral gemisi bu telefon neden 1399 lira etiketiyle satışa sunulurken bir önceki nesilin amiral gemisi LG G3 1299 lira ve 2015 yılının en yüksek benchmark notunu alan Meizu MX4 1099 lira? Bu adamlar çipleri altından mı yapıyorda bu kadar pahalılar? Değer mi sizce 3 nesil öncenin telefonuna 1399 lira?

nedir bu iphone takıntısı

Sene olmuş 2015 hala çözemiyorum bu türk insanındaki iPhone takıntısını... iPhone 5 modelini 1399 liraya alabilirken LG G3 modelini 1299 liraya ve Meizu MX4 modelini 1099 liraya alabiliyoruz. Örnek verdiğim 2 telefonda iPhone 6 ile donanımsal özellikleri bakımından karşılaştırılınca çok daha yüksek özelliklere sahipler. Peki 3 sene önce çıkmış çözünürlüğü, ekran kalitesi, özellikleri yerlerde olan bu iPhone 5 modeli neden diğer telefonlardan daha pahalı ve neden insanlar gidip onlar varken bunu alıyorlar. Ülkemiz bundan dolayı ilerlemiyor arkadaşlarım. Eğer sizin bunlardan haberiniz yoksa sizde aydınlanın ve diğer insanları aydınlatın diye bu entryi açıyorum.

mersin allegro cafe

Her jenerasyonu konuk etmiş, efsane bir cafedir. Kushimato sokağının olmazsa olmazıdır, nargilesine gelince bir harikadır size tavsiyem allegrodan başka kafede nargile içmeyin çünkü hiçbiri aynı kaliteyi yakalayamaz.

reddeden kızın sana sevgilisini anlatması

Şahsı yalama yapar, kız sana sevgilisini anlatınca beynin yanar, mesajlaşmalarını falan okutur.. ilk tamam mutluluklar dersin sonra yürürken gözlerin dolar. Kötü bir deneyimdir.

ipekgorgun

Kendini Allah zannediyor. Belki öyledir kim bilir...

özgecan ın katili elinize geçse yapılıcak olanlar

Mokoko.

seni reddeden kızın adını orospu diye yaymak

Liseli uğraşıdır. Kendimden biliyorum... Yazık kıza yapmayın (bkz: bir kıza 18 defa çıkma teklif etmek)

bir kıza 18 defa çıkma teklif etmek

Bu durumda kalırsanız gidin yeni kız bulun... Uğraşmaya değmez.

eski sevgilinin seni kemerle dövmesi

Ayrıldınız mı? Tamam bitmiştir... Bir daha asla gidipte ne arkasından laf edin, ne de trip atın deliyse adamı madara ediyor.

bir travesti tarafından bafilenmek

acıtır, ilk denemede kan bile gelebilir.

servis parasıyla kupon yapan liseli

Ya fazla inançlıdır, ya da servisçiye vurdurmak istiyordur.

ayrılık sonrası yapılan felsefe

bazen seversin, karşılık görürsün sevgine. her şeyin olur sonuna kadar seversin. bazen bir gün gelir, soğursun ondan baya baya. bazen ayrılırsın. dersin ki 'kız mı yok bana, biri gider yenisi gelir.' ama bilmezsin ki biri gidecek ama yenisi gelmeyecek...