bugün

entry'ler (324)

samuraijack

samuraijack artık tarih oldu, nick değiştirme şeysi varmış onu öğrenince nickini kerimkahraman olarak değiştirmiştir. ekşisözlük'teki nickini burda da kullanarak, olası entry çalıyor haberlerinin önüne geçmek istemiş olabilir. ayrı gayrı olmasın.

bir erkege en yakisan estruman

bağlamadır.

aikido

internette o kadar aradığım ama adam akıllı bir karşılaşmasına rast gelmediğim spor dalı. videolarını izleyin, göreceksiniz ki yapılan hareketler ezberlenmiş ve karşındaki hareketi tam yapabilsin diye sen mal gibi duruyorsun veya yumruk sallıyorsun. boş işler bunlar, en iyisi gidin güreşmeyi öğrenin veya boks falan yapın. seri olun, sağlam bi yumruğu ilk vuran siz olursanız olay orda kapanır zaten.

kürek denilince akla gelen organ

eldir. daha sonra ayaktır. bende ikisi de kürek kadar olduğu için benim aklıma gelenlerdir.

1000 ayar gümüş

gümüşün içerisine başkaca bir maden karıştırılmamış halidir. yani %100 gümüştür. 925 ayar ise %92,5 oranında gümüş, kalan kısmında ise alüminyum olacak şekilde işlenmiş gümüş takılarda kullanılan bir ibaredir.
ayrıca (bkz: 925 ayar gümüş)

yazarların yürüdükleri en uzun mesafe

hoşlandığım kıza yürüdüğüm mesafedir. aylardır yürüyorum hala varamadım.

imc ajans

istanbul şişlide yer alan casting modellik vs ajansı. internet sitesinden başvuru yapıyorsunuz, başvuru onaylanırsa randevu almanızı söyleyen sms gönderiyorlar. aradığınızda ise fotoğraf ve video çekimi için sizden 100 lira istiyorlar. açıkçası ben bu ücreti gereksiz ve fahiş buluyorum. zannımca her başvuruyu kabul edip 100'er lirayı cukkaya indirdikten sonra arayıp sormazlar bile. yurdum saf insanları da ulan meşhur olurum belki, 100 lira nedir ki diye düşünüp başvuruyorlardır.

hiç zenci filozof olmaması

felsefe, daha çok elit zümrenin meşgul olduğu bir uğraş olduğu içindir. afrikalının karnı açken aklında ancak güzel bir yemek olur, felsefeye sıra gelmez.

müşebbeh

kelime kökü için (bkz: teşbih) müşebbeh benzetilendir, benzeyen ise müşebbihtir.

bim de satılan muhteşem ürünler

(bkz: holland caramel waffles)

mutluluğun adresi derneği

yaşlıların tecrübelerini paylaşıp onların bir nebze de olsa yalnızlıklarını gidermek ve onların da toplumun bir parçası olduğunu hatırlatmak, belli imkanlardan mahrum kalmış özellikle sokak çocuklarının elinden tutup, yüreklerine sevgi tohumları ekerek yarınlara güzel bakmalarını sağlamak amaçları ekseninde 2013 yılında kurulmuş bağımsız bir dernektir.
http://www.mutlulugunadresi.net

genellemelerin genelde doğru olması

genellemeler genelde yanıltıcıdır. güneşin oğlu filminde ahmet kuralın şuleye söylediği cümle, filmin 14:53 kısmından izleyiniz efenim.
http://www.youtube.com/watch?v=PDSzT4d7Z-Q

to be or not to be m

dumbell nerede satılır ve köpek nereden alınır başlıklarının sahibi. başka söze gerek yok.

başlıkları alt alta okumak

mantıklıdır. ulan yan yana, alttan yukarı falan mı okuyalım aq.

tuvalette sevişmek

hijyenik değildir.

boynuna haç takan özenti yavşak

bir yavşak çeşidi. ayrıca (bkz: saldırı atağı)

çok yakışıklı bi erkeği reddetmek

bir erkek için makul karşılanabilecek durumdur. belli ki adam gay değil.

oğrenciye müşteri gözü ile bakan zihniyet

son zamanlarda açılan dersaneden bozma özel üniversitelerin zihniyetidir.

tabancalara emanet diyen hanzo

çekerim fn beş nokta yediyi, s*kerim adaleti dedirten insanlardır.

djarum

sigarası bandrol alamamıştır lakin puroları bandrollü olarak yasal bir şekilde satılmaktadır. sigaradaki çeşitleri puroda da mevcuttur, tadları aynıdır, kesinlikle tavsiye edilir. accık bahalu yalnuz. (5li paket 15 tl)
edit: kıbrısta satılması yasak değildir. captain black gibi rahatlıkla temin edilebilir.