bugün

entry'ler (90)

babanın garip huyları

Bıyıklarını kırparken havaya savurması.Hep sinir olmuşumdur.

sözlük yazarlarının favori karadeniz şarkıları

Torul,Fuat Saka

sözlük yazarlarının şu an okuduğu kitaplar

Sesini Kaybeden Şehir- Hikmet Ran.

sözlük yazarlarının en son dinlediği şarkı

Ben böyleyim- Ayten Alpman.

atatürk büstüne tırmanıp atasını öpen çocuk

Vatan evlâdı olabilecek olan çocuktur, barış abimiz de görseydi adam olacak çocuk derdi.Umarım ileride, üniversite öğrencisi olduğunda yeni nesil canlar gibi kart atmakla, kantin bekçiliğiyle değil, ilimle-bilimle uğraşır ve bugün öptüğü atasının biçare ülkesine faydalı olur.

fyodor mihailovic dostoyevski

Ortaokul-lise yıllarımın puslu beynimin adamı, Ölü evinden anıları ayakta okumuştum, hatırlamıyorum gerçi ama Tolstoy'la iyi giden yazardı.
Edit: Kısaltılmış versiyonlarının tatsız olacağını düşündüğüm eserlerin sahibi.

yalnızca amerikan filmlerinde duyulan cümleler

Dostum kesicek misin şu lanet olası konuşmayı, kesicek misin haaa, hııhhh lanet olsun.
Canın cehenneme, duyuyor musun beni canınnn cehenneme
ve kapı sesi..

sevgilisine kitap hediye eden salak

Neden salak olsun ki, külot mu alsın? Akıllıcadır, mantıklıcadır, paylaşmayı sevenlerin ve gerçekten sevenlerin asıl zevki olabilir.

berlin televizyon kulesi

Rehberimizin, grubumuzun organizasyonsuzluğundan çıkmanın nasip olmadığı güzel görünen kuleydi...Yanından geçilen.

çek cumhuriyeti

Doğası güzel, trenle geçilmesi gereken Avrupa'nın bize daha yakın yüzüne sahip ülke.Belki Almanya'nın, Avusturya'nın kalabalığından, iskandinavya'nın soğuğundan ve pasından böyle gelir ama köhneliğ, yer yer köy görünümü ve düzensizliği içinde güzellik barındırır...

prag

Viyana'ya benzer ancak daha güzeldir... Charles köprüsü ve ikizlerinden hatta üçüzlerinden doyumsuz lezzet sunar, küçücük bir adacığı var, nehrinin ucunda sohbetler edilir... Sokaktaki müzisyenleri sanki sizin için göndermişlerdir, gülümsemeye neden çok bu şehirde.Çekçe neşeli gelir kulaklara sokaklarında.Beş Çek kronunu hatıra olarak geri getirirsiniz Türkiye'ye geri, belki bir daha hiç göremeyeceksinizdir bu güzel şehri...

günün tek cümlelik özeti

Özledim be sözlük.

günün tek cümlelik özeti

izmir'i geride bırakma zamanı.
Böyle çok insanlar var sendika gibi, soğuk, ben gibi.
Memleket gibisi yok,hadi dön artık,o otobüs bu otobüs.

siyah tişört

seven Hill güzel yapıyor.

sevdiğine verilen en güzel hediye

Temiz sevmektir,ama katıksız.Herşeyin karşılığı olsun olmasın-ki herşeyin karşılığı yoktur- kendince sevmektir.

chp li olup 2011 seçiminde mhp ye oy veren insan

mhp zaten en az % 12- 13 lük bir seçmene sahiptir Türkiye'de.Ne gerek var, ne alaka yani.Her partinin tabanı belli az çok arkadaşım.akp demirel tayfası devşirmesidir, chp nicedir bu orana sahiptir, mhp de kendi varlığını sürdürmeye çalışan partidir.Bu yani.

22 yaşında olup 18 yaşında gibi göstermek

leon'da mathilda'nın 18 yaşında olup 14 göstermesi gibidir.

kültür mirası

Barış Manço.

sevilen şarkının vurucu cümlesi

Bugün günlerden güzellik, safa geldin hoşgeldin..
Birsen Tezer

adam smith

iktisatçı tayfadan "mezarında kemiklerin iç içe geçsin, geber" gibisinden saldırılarını duyduğum zat-ı iktisadî âlim.