bugün

entry'ler (103)

insan ne ile yaşar

tolstoy'un stv dizilerinden pek de farklı olmayan kitabi.

Guzel olup olmadigi tartisilir -ki beni tolstoy'dan sogutmustu kendileri- ama bu bir gercek.

"Kaynanasina kafa atan gelinin gazabi" formatli mini kissadan hisse dizilerinden zerrece farki olmayan oyku toplulugu. Bak bu tartismaya kapali.

ben kürdüm diye bağıran isimler

(bkz: Ben fasistim diye bagiran yazarlar)

kısa saçlı kadın

Özgür kadindir.

neden evlenmek zorundayız

Biri de dememis ki "zorunda degilsin".

haydi söyle

Zamanında klibinde etli butlu bir gulben ergen barindiran sarki. Evet dostum gulben de sonradan sarkici olanlardan.

arkasında amerika yok defacto var

Irem dericinin poposuna zoom yapildiginda dis sesin girdigi slogan. Pek bir subliminal.

oyuncak ayı stada alınır mı

O kadar insan gorunumlu ayiyi alirken bunu almamalari haksizlik degil mi diye dusunmedim degil.

seslendirme sanatçıları

Bir ses fetisi olarak tiplerini merak etmeyi uzun yillar once biraktigim insanlardir.

Olur da ulu ya yollari dusup de bu entryi okurlarsa diye not editi: kurban olayim sesimiz guzel, gözlerden uzagiz diye yaymayin o gotu gobegi. Hayal kirikligi yasiyoruz.

rızk allahtansa yahudiler neyse besleniyor

Rizk allahtansa neden hala cocuklar acliktan oluyor diye genis skalasi olan bir konu. Trolleme mi? evet. dolayli yoldan haklilik payi yok mu? var. Cok sukur bir cuma daha duyarimi kastim.

def ettikçe yapışan kız türleri

Ayrica gozunuzun ustunde kasiniz var.

alkol gibi bir pisliğin ülkemizde işi yoktur

Hep birlikte sisenine oturup olumu beklemek suretiyle protesto ediyoruz. Bize onculuk et lütfen.

(bkz: soda sisesine oturup olumu bekleyen adam)

frekans

Siyasete bulasmasa iyi cocuk aslinda.

pikniğin olmazsa olmazları

Hasortmanli eniste.

modern kadınların iş adamlarının altına yatması

Zaman zaman ustlerine ciktiklari da gozlemlenmistir. Pozisyon zenginligi onemli tabii.

Asil mesele kadini asagilamak icin daha ne kadar igrenclesilebilecegi. ilgili iliskide katin tek basinaymis gibi. Hayir hayir sadece parasi oldugu icin o kadinla birlikte olan adama atifta bulunmayacagim, zira iki insanin seks hayati sadece ikisini ilgilendirir.

Kim kiminle ne icin ciftlesirse ciftlessin size ne bize ne?

alevilerin darbe için sessiz kalmaları

Iste bunlar hep otorite hayranligi. Alevilerin sessiz kalmis olmasi sonucuna "herhangi bir dernekten aciklama gelmedi" argumaniyla varmis. Neden, vizyonu bu kadar cunku. Neden, otorite muptelasi cunku. Neden, demokrasi denen iki ucu boklu degnegin her insanin hakki oldugunun ve akli olan her insanin bunu savundugunun farkinda degil cunku. Nefretinizde bogulun.

sözlük kadınlarının iç çamaşırında renk tercihi

Mor candir gerisi heyecandir.

Edütürü: sakin beyler egleniyoruz.

2. O kadar tanim gir, fikir beyan et, duyar kas... bir mor dona cokussunler.

"Kac para lan bir mor kulot"

uzak mesafe ilişkisi

Aranizdaki tek mesafe kilometrelerdir. Basit bir ayrinti.

rüzgar erkoçlar ın çoğu yazardan yakışıklı olması

Hah o da bir sey mi? ben bile çoğu yazardan yakisikliyim. Citayi fazla saapmamak gerek. Su kadarciksiniz.

kent switch sen ne güzelsin

Alisildiginda baska sigara kullanilamayan sigaraya soylenen ovgu sozudur. Piyasadaki sidaralara oranla fiyati, cit sesi, ulasilabilirligi, cevrenin "mentollu mu o iyy" cumleleri kent switch i negzel yapiyor.

sinir bozan sorular

"Biz simdi neyiz"

Hayir hayir populizm kurbani degilim.

Insanin kendi beyninde yankilanip duruyorsa bu soru ve de sormamasi gerektigini biliyorsa cok sinir bozucu oluyor.