bugün

entry'ler (31)

malboranın 36 tl olması

bir zamanlar paketine 2 lira verdiğimiz sigaranın dalı 2 lira oldu diye başlık açma fikri, çık aklımdan.

kadınların erkeklerden daha sapık olması

kendi gözlerimle de gözlemlediğim durumdur ama erkeklerin çeneye vurduğu gibi kadınlar bu durumu açık etmezler.

karton toplayan çocuğun dünyaya geliş amacı

her insan doğumunun bir amacı olduğunu düşünmek mantıksızdır. kaldı ki o eziklenen karton toplayan çocukların aylık gelirleri 20 bin liraları geçebiliyor. çoğu kişi asgari maaş ile geçinirken o kişiler deli dehşet kazanabiliyor. hele hele yılbaşı sonrası topladıkları ağır alkol şişelerinin boşları bile dünya para ediyor, onları özel koleksiyon gibi satıyorlar.

faik öztrak

ekonomi bilgisi, üslubu ve diksiyonu gayet yeterli olan siyasidir. kendisinin vasıflarından çok daha dip seviyede olan kişiler şu an çok üst düzeyde yönetici sıfatları taşıyorlar.

deniz kalender

2 ay önceden randevu alınması gereken güzellik salonunun sahibi denişik tip.

2023 grip salgını

evden dışarı çıkmadığım için henüz bana musallat olamayan ama çevremde çok acı şeyler duyduğum uzun süreli dirençli yeni tip virüstür.

ukrayna rusya savaşı

2023 yılı içerisinde barış sonucu biteceğini düşündüğüm fakat donbass bölgesinin rusyaya katılımının onaylanacağını tahmin ettiğim savaştır.

5 ocak 2023 sigara zammı

bırakalı 3 sene oldu, iyi ki bırakmayı becerebilmişim dediğim zamlar silsilesidir.

fake açan insanın amacı

eski sevgililerinin ne yaptıklarını merak etmekte olan kişidir ve çok doğaldır. zamanında hepimiz bunu merak etmişizdir.

katı sabunla yıkanmak

çok yıkandık, yeni nesil z kuşağı hatırlamaz tabi eskiden sıvı sabun çok büyük devrimdi, kalıp sabun çeşitleri vardı hatta sıvı sabunlardan çok daha iyiler çünkü bir temizlik hissi veriyor, sıvı sabunları kullandıktan sonra elde bir köpürme ve hala yağlı kalmışlık hissi oluşuyor birde kalıp sabunla deneyin bakalım. duş jeli de sonralarda çıktı sıvı sabun gibi.

fotoğraf gönderilen erkeğin 37 gündür yazmaması

37 gün geçmesine rağmen beğenmediğini kabullenememe sorunudur.

pudra şekeri çekip cuma ya gitmek

içinde alkol olmadığı sürece sanırım bir sıkıntı yok.

beyrut kahvesi

görüntüsü bizim kahvelere benziyor farkını görünüş olarak çözemedim.

ayhan özden

Garip kafalarda bir adam. Liberal mi çözemedim. Tembel Milyonerler Kulübü kitabı keyifle okunuyor farklı bir bakışı var zenginliğe. Mason olduğundan şüpheleniyorum.

10 bin tl maaş almak

seneye asgari ücret 10 bin liranın üzerine çıktığında geçinemiyoruz denecek paradır.

ingilizce yi bir hindistanlıdan öğrenmek

Amerikan ingilizcesi ile ingiliz ingilizcesi bile çok çok farklıyken hintlerden ingilizce öğrenmek mi? Sadece yerel bir lehçe olacağını düşünüyorum.

kampüsü güzel olan üniversiteler

8 yılımın geçtiği yıldız teknik üniversitesi'nin beşiktaş kampüsü oldukça güzeldir fakat beşiktaştan daha uzun süre davutpaşa kampüsünde öğrenim gördüm, beşiktaş kampüsünden çok daha büyüktür ve içinde bankalardan tutun börekçilere kadar mevcuttur hatta oto yıkama bile vardır gez gez bitmez.

parayı bulunca değişen insan

her insan parayı bulunca değişir, ben değişmem diyen yalan söyler ama önemli olan para değil, bu paranın miktarıdır bence.

yalan habere binlerce yorum yapılması

güvenilir olduğu düşünülen kaynaklarda haber okurken kimsenin acaba bu gerçek mi yalan mı diye merak ettiklerini düşünmediğim durumdur.

kedilerin suyunu döken insan

şu havalarda 3-5 saat güneş altında tutulup karşısında buz gibi soğuk su içilip tek yudum verilmemesi gereken insansı tiplerdir.