bugün

entry'ler (37)

gizli günce

içinden konuşmaktır.

bir kadının ağlaması

öyle her kadın becerip ağlayamaz, 'ağlamak' önemli bir iştir.

yazarların kişisel tespitleri

genel geçer doğrular dışında, sonu ' -dır, - dir, - tir ' ile biten her her yargı gibi bu tespitler de birer yargı içerir ve ne yazık ki her yargı görelidir.

ha, diyeceksiniz ki sende - dir' le bittin, ama genel geçer bir ifade,yanlış olmasın.

yedinci nesil

önceki nesillere ait bazı kesimlerin yazdıklarına bakmadan, yüklenilen bazı kullanıcıların geldiği nesil. oturup iki dakika kafa, kıç kaşıyın. bir durup düşünün dersem biliyorum ki düşünmeyeceksiniz.
o yüzden bundan sonra yazdıklarınıza bir bakın efendiler.
en azından açık vermeyin.
sözlerimin herkese olmadığını herkes en az benim kadar iyi biliyor.

2011 yılının tek cümlelik beklentisi

2010 yılından bu yana değişmiş olabilecek beklenti.
biri zamanın önündeki yolu tıkasın. hiçbir şey olmayan hayatlar hiçkimsenin hayatı olsun. ne kadar düşse de üstlere vazifesi eksik işlenmiş bir insaniyet, kimse sesine renk katmasın. ağızlardan çıkan yaşamayan cümleler toprak altını boylasın..
edit : üzgünüm, tek cümlem yok benim,dilerseniz silin,atın,satamazsınız zaten ama ne biliym aforoz edin beni.

zaman çizgisini kaybetmek

bütün zamanların anasını bellemek ya da zamanın anası tarafından bellenmek.

hiç

üç harfli bir bulmaca.

uzakta olmak

hiçe doğru ilerleme maratonudur. yalnızlık doğurur, seçilmiş yalnızlığa kadar büyür.
ritmini uzak belirler, herşeyden hiçbirşeye.

yazarların gençlik hataları

ihtiyarlık vaktini görme fırsatı olmazsa diye, ya da ihtiyarlık dönemine yetişse bile neden gençken yapmadım diye söylenmemek için,kimi zaman kasıtlı kimi zaman ihtiyari biçimde bizzat kişiye ait ellerle yapılan çamurdan eşya yapma sanatının diğer adı.

toplumcu gerçekçilik

ikisi bir arada alınınca doğal doz aşımı sebebiyle aynı bünyede yaşatılamayan çift taraflı hastalık.
ya toplumcu olabilirsin ya gerçekçi. gerçekçi olursan toplumda barınamaz, toplumcu olursan gerçekleri toplayamazsın. kimseyi uyuduğu uykularından uyandırmak gibi bir niyet güdülmemiştir. içine dön bir bak, bakalım görebilecek misin.

yalnızlığın tek kelimelik özeti

hesaplaşma.

bira içmeme nedenleri

içilen biraya yüklenen anlamlardır.bira içmenin ne anlamı olur demeyin, kırk yıl anlamsız içersin, kırk birinci yıl anlama katıştırır içersin, işte o zaman ebenin arazisinin kaç dönüm olduğunu görürsün de bir daha elini süremezsin.

hiç kurulmadık bir cümle

hep kurmak isteyip kurulması bazen zor, bazen mümkün iken pas geçilen kelimeler bütünü.
' ulan hepiniz insandınız, nasıl bu kadar alçaksınız ! '

sözlük yazarının üzerindekiler

altında olmayanlar.
ağırlık; içinde yaşadığım binanın ağırlığına denktir.

yunan ordusu

kendi sidiğinde boğulması muhtemel ordudur. zira yapacak pek başka işleri kalmamış,ellerinden alınmıştır. kısmi yunan eğlence felsefesi için askerlerin vur patlasın çal oynasın havalarına katkıda bulunabilecekleri bir döneme girmiş insan topluluğudur,ordu demeye bin şahit bulabilirse ala.

günün tek cümlelik özeti

benden adam olmaz demeyeceğim, olur da diyemeyeceğim bir gün özeti.

ayrıldıktan 3 ay sonra mesaj atan eski sevgili

ayrılmakla kalmayıp, tozlu sandukalara kaldırıldığından bihaber zat-ı şahanelerinin üzerine biriken herşeyin kusulmasıyla da sonuçlanabilecek interaktif durumdur.
kolay olmayan bir yola baş koyulmuştur, kimse gelip kaşımasındır.
'ruhumda gizli bir emel mi arar,
beni hülyalara salan gözlerin' le desteklenirse de; birkaç gün, hatta opsiyonel olarak birkaç ay içinden çıkılamayacak durumlara sokar adamı.
uzak olsun, katlanayım..

birazdan sınava girecek olmak

bu başlığı açan sevgili kullanıcıya aitse eğer bu durum, artık onun da endişe mekanizmasının öldüğüne kuvvetle işaret eden bir sıradan hadise.
ama aziz,
zor bu durumlar. endişelenemediği için üzülenleri var bir de. daha beterini görene kadar, en iyisi bu.

mutsuz hissedilen anlar

boğazıma bir zerdali parçasının ısırılmadan ve çiğnenmeden takıldığı hissini veren, gözlerime durmaksızın yakıştırılan veda bakışları anlarıdır.
ki bu karalama cümle bile bir küçük zerdalidir,kahrolası ben.

yazarların üstündeki kıyafetlerin maddi değeri

en basit bir kapitalist hesapla ' senden daha pahalıyım ' diyemeyeceğim kadar ucuzum şeklinde cevaplayabileceğim soru.