bugün

entry'ler (18)

gecenin şarkısı

Murat Kekilli - unutamam seni.

kazabana

teşekkürlerimi sunarım.

anayasa nın 66 maddesi

Dili olan milletler -lı, -li eki ile ifade edilmez.
Bu tarz ifadelere kalkışanlar aidiyet duygusundan yoksunluk duyuyorlar ve başkaca planlar peşindedirler demektir.

motorla gezmek

bir özgürlük eylemidir.

gecenin şarkısı

barış manço - unutamadım.

survivor bu tarz benim recep ivedik izleyen toplum

politikacıların sanatçılardan daha çok sevildiği toplumdur.

usul fikir sanat dergisi

kadıköy'de rastladığım '' siyaset ayırır sanat birleştirir '' sloganıyla yayın hayatında olan fikir sanat dergisidir.

şiir seven dergidir.

'' ey bulutların zarifliğinde ezilen insanoğlu
şu koca dünya etrafında mı döner ''

diye soran dergidir.

soren kierkegaard

ya/ yada kelimelerini slogan olarak kullanan, bireyin hayatın her anında seçimler yapmak zorunda olacağını öngören ancak hangi seçimi yaparsa yapsın pişman olacağını bildiren danimarkalı felsefecidir. etik ve estetik dengesi kitabı okunulasıdır. kendisi babasından dolayı inançlı bir felsefeci olmasına karşın, bağnaz değildir.

alev alatlı

"batıya yön veren metinler" adlı dört ciltlik derlemesi baş ucundan ayrılmamalıdır. içerisinde incil'den, nietzsche'ye kadar batı'yı batı yapan tüm literatür mevcuttur.

gecenin şiiri

ben sana teşekkür ederim, beni sen öptün,
ben uyurken benim alnımdan beni sen öptün;
serinlik vurdu korulara, canlandı serçelerim;
sen mavi bir tilkiydin, binmiştin mavi ata,
ben belki dün ölmüştüm, belki de geçen hafta.

sen bana çok güzeldin, senin ayakların da.

ülkü tamer.

sezaryen

romalılar bu yöntemi, ölen annenin karnından bebeği kesip almak için kullanırmış. halihazırda çin'de doğumların yüzde elliye yakını bu yöntemle yapılıyor.

timsah arena

bursa büyükşehir belediye başkanı tarafından açılışına barcelona'nın geleceği sözü verilen stad. bursalıların yeni mabedi. mususi'ler görseydi denilen yer.

bursada sevgiliyle gidilecek en güzel mekanlar

tirilye'de çamlı kahve, uludağ'a çıkarken araba sineması, uluçınar'da güzel bir kahvaltı sabahı tavsiye edilmelidir.

arai

japon menşei ile arza sunulan kasktır. sharp kaza testinden beş yıldız alan çeşitleri olduğu gibi, dört yıldız alan kaskları da bulunmaktadır. motor tutkunları arasında "en iyisi" olarak tarif edilir. parası biraz tuzludur; ancak kafa koruması şakaya gelmez.

feminizm

ilk kez fransız charles fourier'in 1837'de kullandığı kelime. kelimenin aslı "femminisme" olmakla birlikte simone de beauvoir 1900'lerde yazdığı eserlerle feminizmi bir çığlık olarak büyütmüştür.

tarih

heredotos'un hikayeci tarih yazımı ve thukydides'in öğretici tarih yazımı ile, iki dev yazar ile sistemleşmeye başlamış ilim dalı.

penisilin

ilk olarak mantar küfünden üretilmiştir. bir damlası bile ölüme yol açabilir.

simyacı

paulo coelho'nun her yaşta okunabilecek kitabıdır.