bugün

entry'ler (639)

mehmet okuyan

(bkz: mustafa islamoğlu) ile dünürdür aynı zamanda.
"kertenkeleyi bir vuruşta öldürene yüz sevap, iki vuruşta öldürene elli sevap." diye sevap çetelesi tutan hadis ve tasavvuf dini mensubu şarlatan (bkz: cübbeli ahmet hoca) tarafından eleştirilmesi yolunun doğruluğunu gösterir.

akveren makarna

mantısı makarnasından güzel olan kadıköy makarnacısı, iyidir, hoştur.

çin ekonomisi

bugün siki tutmuş olan ekonomidir.
akabinde bu çin dalgası türkiye'de euro'nun 3.42 dolar'ın 2.99'u görmesine sebep olmuştur.

musa anter

"istanbul'u, ankara'yı da alacağız" derken diyarbakır'da ölmüş komik kürt.

kürtlere bağımsızlık verilse kürtler tatmin olurmu

''kürt salak mı ki bölünmek istesin? türk batıdaki en iyi yerleri alacak, kürt'e ise güneydoğudaki bereketsiz topraklar kalacak. yok öyle yağma. istanbul da bizim, ankara da, izmir de. günü geldiğinde hepsini alacağız '' demiştir (bkz: musa anter) isimli kürt.

kader

(bkz: masumiyet) filminde haluk bilginer'in efsane tiradından yola çıkılarak beyaz perdeye kazandırılmış 2006 yapımı zeki demirkubuz filmi.
bekir'in kars'a gittiği sahne ciğer deşer.

film noir

kendini suçluyla özdeşleştirme hissi veren filmlerdir.
(bkz: tabutta rövaşata) (bkz: gemide) (bkz: lalelide bir azize)

karpuz kabuğundan gemiler yapmak

--spoiler--
tren yoluna gül döktüm
trenler geçmeyecek
yarim bana söz verdi
sigara içmeyecek

--spoiler--

cinsel ilişki sırasında kalp krizinden ölmek

(bkz: altın vuruş)

cihatçı john

ingiltere'ye dönüp kafa kesmeye devam edeceğini söylemiş islam devleti militanı.

unutulmayan sözler

"bacağındaki boşluk için üzülme, onu kalbinle dolduruyorsun." bacağımdaki tümörü ameliyat ile aldırdıktan sonra oluşan boşluktan sonra topallarken kesilen yere dokunan kadının sözü.
çok özledim.

günün hayali

yağmur.
bütün istanbul'u paklayacak kadar çok yağsın istiyorum.

ülkücülük vs türkçülük

türkçülük ülkücülüğün çizgisinden sapmasıyla ortaya çıkmış bir kavram değildir. ülkücülerin "başbuğ" dediği, ırkçılık-turancılık davasının döneği türkeş henüz 17 yaşında iken türkçülerin yolbaşçısı hüseyin nihal atsız "atsız mecmua"yı çıkarmaktaydı.
ülkücülük, ckmp'nin 1969 adana kongresi'nde dinci oyların devşirilmesi için mhp'ye dönüştürülmesiyle ortaya çıkarılmış, uydurma bir davadır. öyle uydurmadır ki doktrini olan (bkz: dokuz ışık) kitabının yazarları arasında liboş (bkz: taha akyol) bile vardır.

kareem said

leyla ile mecnun ve geniş aile dizileriyle türk televizyonlarında kendisine atıflar yapılan emerald city mahkumuydu.
ayaklanma esnasında "aaağğğdebisiiğğ" diye gürlemesi, "es salamu aleykum my brother" demesiyle biz onu oz'a düşmeden sevmiştik.
biz seni mapus yatmadan sevdik ya kareem said...

devecialpay

affedersiniz kürt olduğu için türlü türlü trollükler yapmaya çalışıp beceremeyen kişi.

tanrının türkü korumadığı gerçeği

"Tanrı'ya Allah diyorsunuz, Rab diyorsunuz, Hüda diyorsunuz, sadece Tanrı demiyorsunuz. Türkçe seslenmiyorsunuz ki Türk'ü korusun. Verdiği dili, milliyeti, uygun gördüğü ırkı, soyu, boyu inkâr ediyorsunuz. Günaha batıyorsunuz, o da başkasını koruyor"
(bkz: caner kara)

sabah ezanı

çoğu insana göre en içli, en huzurlu ezandır.
sabah ezanı niçin ezanların en etkileyicisidir?
çünkü çoğu kişi yalnız bu ezanda geçen "as-salat-u hayrun mine'n nevm" sözünün anlamını biliyor, "namaz uykudan hayırlıdır." sözünden etkileniyor.
ezan türkçe olsaydı da "hayye ale'l-felah" yani "haydi kurtuluşa" çağrısını anlasaydık, diğer ezanlardan da etkilenirdik.

parliament

içinde füze yakıtı olsa da sigaraların en az öksürtenidir.
diş sarartmaz, boğaz hırpalamaz.
verdiğiniz 11 liranın her kuruşuna değer.
uzun olanı makbuldur, keyifle içiniz.

türkçü olmanın beş şartı

beş değil iki şartı vardır.
ırkçı ve turancı olmaktır.

olurken dinlenecek turku

"evvelim sen oldun ahirim sensin" olmalıdır, "cahildim dünyanın rengine kandım" kısmında pişman olunmalı, "ölürüm sevdiğim zehirim sensin" kısmında can verilmelidir.