bugün

entry'ler (110)

tırnakları hep ojeli olan kız

ya pis kızdır, ya da fazla bakımlı kızdır.

erkeklerin yapabildiği yemekler

sucuklu yumurtayla birlikte zengin bir kahvaltı hazırlayabilirler. isterlerse tabii.

tanrının sözlükte açılan başlıkları okuması

kulağımızı çınlatacağının habercisidir.

yemek yapmasını bilmeyen kadınlar

1980 civarı ve sonrası doğan bayanların bir kısmı için geçerli olan durumdur.

makarna yapmayı bilen erkek öğrenci

hiç bir albenisi olmayan erkek öğrencidir. makarna değil mi allasen altı üstü? mantı yapmayı bilen erkek öğrenci olsa belki bir farkındalığı olur. *

sözlükçülerin blog adresleri

kısa vadede meşguliyet uzun vadede bilinmez.

http://yazaringalaksirehberi.blogspot.com/

bu gece ben ay

(bkz: gece ay şahit)

sevgililer günü

tedrici olarak ülke gündemimizden çıkarmamız gerekendir. ne menem bir şeydir o öyle.ama hemen "artık 14 şubat sevgililer günü değil merkez bankasının gazimagosaya taşındığı gün olarak kutlanacaktır demek olmaz". miladi takvimde yapılan bir değişiklikle dört yılda bir şubatın 14 ü de çekeceği, diğer yıllar 13'den 15'e geçeceği şeklinde bir beyanatla nabız ölçülmeli ve alttan alttan halk buna alıştırılmalıdır.

aklini kullanan gerizekali

sabaha karşı açılan başlıklara baktığımda kısa süre önce "böyle buyurdu zerdüş" ü okuduğuna kanaat getirdiğim yazar.e hoşgelmiş, eli pek boş gelmemiş belli.

incelikler yüzünden

bu şarkıyı dinledikten sonra derlenip toplanmak için:
" Ne yapacağımı sanıyorsun ki?
Tenin tenime bu kadar sinmişken,
ömrüm azala azala önümden akarken,
gittiğin gerçek bu kadar herkese benzerken..
Senin korkularını, benim inceliğimi doldurup yüreğime,
bıraktığın boşluğu yonta yonta binlerce heykelini yapacağım"

iktisadi kamu kuruluslari

birinci sanayi planının başarılı uygulaması sonucu ülkemize kazandırılan, dünden bugune türkiye'nin sanayi altyapısını oluşturan kuruluşlardır.

turban buldum kiminse sahibi yoksa benimse

(bkz: ironi yapamayıp komik duruma düşen nesle aşinayız)
(bkz: ironi yapmayi beceremeyen uuserlere asinayiz)

32 nci gün

mab'ı sevmemek için yeterince neden varken, son canlı yayın performansıyla oh oh suyundan da koy dedirten program.alakasız onlarca insanı bir arayı getirip, hadi bakayım öpüp koklaşın(iç ses: inşallah birbirinizi yersiniz)demeyi yayıncılık sanan bir sunucu, tahammülün t'sinden,konuşma ve dinleme adabından uzak seyirci güruhu ve konuklar. hayır kabul etmiyorum,burda görünen kimselerin işte üniversite gençliğimiz şeklinde genelleştirilmesinden utanç duyuyorum.onlar üniversiteliyse ben değilim. çok da umursamayacaklar bunu elbette, umursamadıkları pek çok şey gibi.

arcelik demek yenilik demek

türkiye'de yaptığı ar-ge faaliyetleri açısından düşündüğümüzde oldukça yerinde bir slogandır.

zall kız mı

iki tercihten biri olsun da gerisi mühim değil diye cevaplanası soru.
aslında o da önemli değil bi yerde, tercih yani, insan olsun *hatta insan olsun çamurdan olsun.* * *

mühür kimde ise süleyman odur

(bkz: kıroyum ama para bende)

sevgiliden ayrıldıktan sonraki bir dakika

59,58,57 ... şeklinde içten geri sayım yapılır...dönerse senindir,dönmezse içten ve dıştan sayıklamalar başlasındır.

yapacak bir şey yok

söyleyen şahsın kimliğine göre önemi değişen cümledir.bir doktorun ağzından yakınız için söyleniyor olması hayatta olmasını istemediğiniz son şey bile değildir.sen ne biçim doktorsun, siz ne işe yararsınız şeklinde çaresizce haykırma sebebidir.

amerika dan kız mı alınır

(bkz: istanbul dan kız mı alınır)

en son ne zaman cumaya gittin

esnaf duvarlarını süsleyen bugün allah için ne yaptın sorusunun alternatifidir.