bugün

entry'ler (371)

son destan

eklenilen yeni yamalardan sonra daha az problem yaşadığımız güzel bir oyundur.

istanbul u asıl sahiplerine geri verme mecburiyeti

ömür boyu ishal olmak, ishal gezmek, ishal yaşamak, ishal yazmak vs. sonundada ishal olarak ölmek.
(bkz: ıghh iğrenç)

türkler istanbul u hak etmiyor

sen hak ettiğini aldıysan ki (uzun ve kalınca) inan almamışsın. o zaman böyle pönkürmezdin. kabul ediyoruz hata bizim türkler olarak.

asiti kaçmış kola seven insan

aslında pek seveni yoktur. bir gün önce 2,5lt. olarak aldığı başka bir zaman kolayı ziyan olmasın diye içen kişi/kişilerdir.

yahudilerin vefalı bir kavim olduğu gerçeği

bırakta seni övsünler, sen kendini övme diyerek kendisini bu çeşmekeşle başbaşa bırakacağım bir önermedir.

türkler ölmüş eşek gibi kokuyor

kendisine o harika filim repliği olan şu cümle ile seslenmek isteriz.
(bkz: hasssiktir man)

son destan

yeni bir oyun olmasına rağmen gayet iyi ses ve grafiğe sahip türkçe oyundur. sürekli olarak geliştirdiklerini duymaktayız.

kirli üstüyle bayram namazına gelen görgüsüz insan

temizlik imandan gelir lafzının, en az dış temizlik kadar iç temizlikten geldiğini de bilmek ve yaşamak gerekmektedir. cool olmayı maharet zanneden bünyeden dökülen laflar. ben sana cool olamazsın demedim adam olamazsın dedim.

bayram namazına gelip tekbir bilmeyen ateist

camiye namaz kılmak hariç her türlü uyar mantığı ile gelen insanların birbirlerini buldukları bayram sabahı yaşananlar.

batmaya mahkum firma isimleri

koftiden unlu mamülleri ltd. şti.

söylenildiğinde alevi misin sorusu aldıran iller

tunceli, tokat, mersin, malatya bunlardan bir kaç tanesidir.

bayram günü zeki müren dinlemek

son derece normal olan eski bir güzelliktir, alışkanlıktır.

akıl nurani bir cevherdir

her akıl sahibinin sahip olamadığı gerçek akılın tanımıdır. gerçek akılın, akıl sahipleri tarafından ne olduğu (akılın tanımını ve hakikatını) soruları karşısında verdikleri cevaptır.

zaferi kutlamayıp ramazanı kutlayan sözlük

milli bayramları daha ziyede insanlar törenlerle, merasimlerle kutlarlar. dini bayramlarda ise insanlar büyüklerin ziyaretine gider ellerini öper, karşılıklı olarak bayramlarını kutlarlar. normal hayatta dahi bayramlar bu şekilde yaşanıyorken sen neye göre sözlüğü yada yazarları suçlaya bilirsin.
not: bu yazı sonuç alınamayacağı bilinmesine rağmen bilerek ve ısrarla yazılmıştır.
(bkz: akıl nurani bir cevherdir)

el öpenleriniz çok olsun

dini bayramlarda elini öptüğünüz ihtiyar sayılabilecek yakınlarınızdan duyabileceğiniz muhtemel cümle.
(bkz: çok bayramlara eresin)

sözlükte bayramlaşma

tüm islam aleminin ramazan bayramı kutlu, mutlu ve mübarek olsun.
(bkz: el öpenleriniz çok olsun)

şaka yapmıyorum

sürekli olarak şaka yapan, yalan konuşan kişilerin söylediği hemen hemen her sözün arkasından kurdukları ikna cümlelerindendir. aslında, gerçek bir olaydan veya durumdan da bahsetse inandırıcılığını kaybetmiş olduğu için pekte etkili olduğu görülmemiştir.
(bkz: valla diyorum)
(bkz: inan bana)
(bkz: şerrefsizim doğru)
vb. cümleler de şaka yapmıyorum'un akrabalarıdır.

kahvaltı saatinde balık yiyen tip

bir çok insanın sabah saatlerinde kahvaltılık (peynir,zeytin.reçel,bal vb.) yiyecek iştah bulamadığını düşünürsek imrenilecek kişilerdir. o iştaha nasıl sahip olduğu merak konusudur. her halukarda afiyet olsundur.
(bkz: şaka yapmıyorum)

ihsan la merve den doğacak çocuk

(bkz: merak edecek başka bir şey bulamadın mı)

iyi ki varsın ray ban

pazar tezgahından çakma ray ban çalarken yakalanan insan.