sevdiği entry'ler

tamamdır

Tam itaatkar olmayan kelime. tamam ne tamamdır. belki bence öyledir gibi. Ucu açık kalsın onay kelimesi kullanırım. Bazı konularda net olmamak daha zahmetsiz ve havalı.

türkün türkten başka dostu yoktur

ne mutlu türk'üm diyene!

yalnız ve de birbaşına olmak

şu anda çok boktan hissettiren durum.
keyifli aslinda biraz da. yine de ne bileyim, gina getiriyo bazen.

kemal isimli erkeklerin genel özellikleri

Babam Kemal atam Kemal özel bir isimdir. Inatları hırsları ortaktır.

94 yıllık sarhoşların kurduğu rüyalar bitti

varsayalım onlar sarhoştu.
en azından şereften ve ahlaktan yoksun değillerdi.
maalesef senin ahlakın yok.
onu ne yapıcaz peki ?

payitaht abdülhamid

muhteşem yüzyıl kadar aydınlatıcı dizidir.
nasıl ki muhteşem yüzyıl'da , kanuni karı düşkünü olarak gösteriliyorsa; bu dizi de abdülhamit han'ı o derece kusursuz , o derece mükemmel göstermeye çalışıyor.
yani yandaşları pompalayıcı,yandaş kitleye oynayan ve tarihi aydınlatmaktan yoksun dizidir.
( muhteşem'in muhaliflere oynadığı gibi*)

şunu unutmayın:
padişah sevişmiştir.
fakat sevişmekten başka şeyler de yapmıştır. ( muhteşem yüzyıl'a ithafen)
padişah kusursuz değildir.
o da bir insandır.
ülkeye çok şey katmış olabilir ama büyük hata yapmamıştır denemez.
(payitaht abdülahamid'e ithafen )

bilmem anlatabildim mi ?

arnavut kaldırımı

demet Sağıroğlu nun 1994 yılındaki kınalı bebek albümünden bir parçadır. klibiyle ilgili (#35837589) yazdıktan sonra tekrar açıp izlemek-dinlemek istedim. Çok net haksız rekabettir, zamanında kaybını duyup yası uzun süre tutulan uzay heparı nın neden büyük kayıp olduğunun göstergesidir. zaten şarkı baştan sona, düzenlemesinden melodisine inanılmazken, bir de Abdullah Oğuz'un çektiği klip yerini iyice perçinlemiştir. çünkü bugün muhtemelen tonla para döktükleri klip yönetmenlerinin yaptıkları bu Şaheser'in yanından geçemez bile. görsellik olarak bir ezel akay filmi, bir amelie neyse bu klip de odur.

bir de çok iç çektirir ya. sıkça kral tv de denk gelip izlediğim zamanlar 14-15 yaşlarım, o halimle sevgiliden ayrılma hissini o kadar güzel vermiştir ki daha o yaşta iç çekerdim. şimdi de eskiyi hatırlayıp, Arnavut kaldırımına düşen küçük figürün yerinde gibi hissediyorum. güzel şeyler bir gün bitiyor, filme çekilince ancak dönüp hatırlıyorsunuz. ondan dolayı çok büyük işlerdir, ya bir de arka vokalleri özkan uğur - kenan doğulu yapmış onu da yeni öğrendim. muazzam, avsım avsım!!

annesinin etek boyundan tahrik olanlar evet diyor

sadece bununla da sınırlı değil.
çocuklara tacizde bulunan, tecavüzü meşrulaştıran ve tecavüzcüyü haklı bulan bu yobaz kafa evet diyor.
hak arayan, ülkemizi aydınlık günlere kavuşturmak için çabalayan ve bu yolda hayır oyu verecek olanlarla aynı safta mı olacaksınız yoksa tarih boyunca utanarak anlatılacak olan bu yoz zihniyetle aynı safta mı?

selahattin demirtaşa verilen 5 ay hapis cezası

Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti devletini ve devletin kurum ve organlarını aşağılamasından dolayı ceza almıştır. bana göre ömür boyu içerde çürümesi gereken biridir.

kürdistan isteyenin hakkı kabristan

Kanla kazanılan toprakları, parayla veremeyecekler.

mest eden kelimeler

Hissikablelvuku.

evlendiğinizde eşinizi aldatır mısınız

Bir omur emanet diyorsun karsindakine emanete hiyanet edilir mi!

dincilerden nefret etme sebepleri

Özellikle çocukluk döneminde medeniyetten yoksunluğuna şahit olunan gelenekselci, avamî dindar tipler,
bu tipleri, mensup olduklarını iddia ettikleri dinle doğrudan bağıntılama
Ve kişide okuma-araştırma kültürünün olmaması durumları
Bu sebeplerdendir.

türkçülük

Biz Türkçüler, kanaâtlarımızı apaçık söylediğimiz için bazılarına sevimsiz görünüyoruz. Biz siyaset yapmıyoruz. Siyaseti bilmiyoruz. Çünkü bizim davamız bugünün sandalye davası değildir. Bizim davamız asırlara bakan bir davadır. Bir ülküdür. inandığımız Türklüğün davasıdır.

Hüseyin Nihal atsız.