bugün

(bkz: yaban) *
şampanya şişesiyle burnunu kırın, daha kolay olur.
Başka işiniz mi yok olm? Olmuşlarından toplayın.
hayatı boyunca paraya tapmış birine paranın her şey olmadığını öğretmektir.
Yeşilçamda sık sık göreceğimiz olaydır.
- ahaha Yarın köşküme gelin uzun uzun konuşalım para mevzusunu.
+fakir olabilirim ama gururluyum. ayağınıza kadar gelmem ben.
- gelmezsen gelme be o zaman ne halin varsa gör!
+güzel olduğunuz kadar da küstahsınız.
Neden zahmet edeyim? O beni dinlemek için zahmet ediyor mu bakalım?
cüneyt arkın işidir.
Boşuna yorma kendini mümkün değil öğretemezsin.
(bkz: Türk filmi)
20 yıl once bir arkadaşımın kız arkadaşıyla bu konuda bir sohbetimiz olmuştu. Babası borsacı annesi ceza avukatı olan özel okulda okumuş okula özel araçla gidip gelmiş dadilarla büyümüş bir kızdı.

turkiyede ki sosyal baskıdan şikayetçiydi. Ve Fransa'ya yerleşmeyi düşündüğünü söylemişti. Bende bu ülkeye olan borcunu ödemeden nereye gidiyorsun demiştim.once bu ülkeye için çalış bu ülkede ki sorunlar için çözüm üretilmesine yardımcı ol demiştim.sen ve senin gibi iyi eğitim alma şansına sahip gençler bu ülkeyi terk etmemeli ülkeyi önce demokratik anlamda sonra da ekonomik olarak kalkındırmadan hiç bir yere gitmemeli diye de eklemiştim. Kız böyle bir yükümlüğü olmadığını falan söylemişti. Şimdi detayını tam hatırlamıyorum ama daha bir çok şey konuşmuştuk.sonra kızla bir kaç sefer daha bu konu da sohbetimizin olmuştu ama kız bildiğinden sasmamisti.

Bundan çıkarılacak benim için iki ders var.1.cocuklara vatan millet ve insan sevgisini erken yaşta aşılamak gerekir. 2.bu gunleri görünce kiz hakliymis bu halk icin kilini kipirdatmayacaksin usta. Çünkü dünya da bir çok ülkeden önce kavuştuğumuz hatta hala bir çok ülke insanından fazla sahip olduğu demokratik haklarına sahip cikmayip bunların kısıtlanmasına sesini çıkarmayan halk için uğraşmaya değmez.
uzaya çıkmak bile daha kolaydır.
uğraşmayın boşa zaman kaybı.
Peki neden ogretiyorsun? Kimsenin kahramani olmaya calismayin. Zamani gelince o da ogrenir iyi kotu. Bosver.
Bana yapılanların genel amacı bu olsa gerek .