bugün

görsel

belki frodoyla sam'i de görürdüm *
Peru'da. Çünkü ayahuasca çayı. Çünkü ritüeller.
görsel

sonuçta şu an bir yerde gece.
Buradan uzakta.
Ibrahim Tatlıses ten, tombul tombul memeler parcasini dinlerken bir hatunla 7 yildizli bir hotelde.
omuzunda. dizinde, boynunda, kolunda. kokusunda, dokusunda. üstünde, altında.
Saçma gelebilir ama küba düşünsene herkes eşit seviyede. Muazzam.
eski arbat caddesi, moskova.

görsel
Pragggggggg , çok özledim orayı ...
karadeniz dağlarının sessiz bir köşesinde yangabiz kardeşimle balık tutup kamp yapmak isterdim. ama sayılı günler kaldı bakalım.
yaşadıklarımı unutacak bir yerde...
serdar kılıçın dağ evinde olmak güzel olurdu.
Adana’da olmak isterdim. Geçen sene Adana’ya sırf yemek yemek için gitmiştim, evet yanlış duymadınız hayvanlar gibi yemek yedim ve sırf bu yüzden gittim. Kebaplarını, ciğerlerini, bici bici tatlısını, kelle paçasını özledim. Bir Ankaralı olarak böyle güzel lezzetleri kendi memleketimizde bulamıyoruz maalesef.
Şimdi bu entry’i girdiğim için beni 110 kilo falan sanacaksınız ama sadece 74 kiloyum.
Moğolistanda.
görsel

Burada şehrin kalabalığında kaybolmak isterdim.
Bu siktiğimin yavşak insanlarından uzakta.
9.sınıftayım, o zamanlar servis ile gidip geliyorum ve yine bir bahar mevsiminde, servis, beni mahallenin başında bırakmış. erkekler mahallede futbol oynuyor, kızlar ise voleybol. mahalle tıklım tıklım çocuk sesi, şen şakrak ve hava da bir o kadar sıcak. hemen bizim binanın altında da komşular ve yengelerim ( aile apartmanında oturuyoruz) kendi aralarında konuşuyorlar. mahalleye doğru yürürken ayağıma kaçan top geliyor, güzel bir şut çekiyorum. sonra alkış sesleri.... kadınlar dönüp bana bakıyor, kısa bir sohbet ve ben merdivenleri çıkarak eve gidiyorum. üstümü değiştirirken annem geliyor ve "ben aşağıya (mahalleye) iniyorum, yemek pişince ocağın altını kapat, acıkırsan da ye" diyor ve gidiyor. taze fasulye var yemekte ama diğeri neydi hatırlamıyorum.

yazarken bile inanılmaz iyi hissettim kendimi. çok sıradan bir gündü ama ben o zaman çok huzurlu hissetmiştim kendimi. aradan 8 sene geçmiş şimdi düşünüyorum da.... ayrıca bu düşünce makarna yerken geldi. bir anda bana böyle tuhaf şeyler oluyor. ayrıca okuyanlara da buradan selamlar, teşekkürler.
Cennet olsa iyi olurdu.
Umrunda.
isviçre alp dağları'nda, dağ kızağı yapmak.....

https://youtu.be/BnMN1FBivV0 (1. Dakikadan itibaren)
Endülüs.
karsıyaka da.
Hayalimdeki evimin balkonunda. Bahçesinde güller açan evin balkonunda. Yıldızları rahatca izleyebileceğim balkonda. Çay içmek isterdim belki biraz da limonlu kek.
alamut kalesinde hasan sabbahla oturup iki kelam etmek isterdim.
sadece kendimle sahilde kulaklığımla slow şarkılar dinlemeyi çok isterdim. rüzgarın hafif hafif yüzüme çarpmasını, tenime tatlı bir havanın çarptığını hissetmek isterdim.