bugün

azıcık kilo versen, yüzün çok güzel aslında diyenlere inanmayın. durduk yerde sizin kilonuza laf sokuyor, yüzü umrunda bile dğeil.
çok kültürlü, saygılı, düşünceli sözlük yazarlarımızın yazdıklarına bakılırsa 'şişman kızlara hakaretler' olarak değiştirilmesi gereken başlık.

Hepimiz öyle mükemmeliz ki, kendi karakterimize yakışmayanları düzeltmek yerine şişman bayanların ne zaman sıçması gerektiğini düşünüyoruz. ilk önce bi kendimize bakalım derim ben, kime ne zaman sıçmayı öğreteceğimize, kendi egomuzu milletin kilosu üzerinden tatmin etmemeyi öğrenmeliyiz.

onların özgüveni şişmanlıklarından değil, bir takım gerizekalıların, erken sıç, yalvarırım tayt girme, 69 senin ne haddine gibi, saçma sapan onur kırıcı yorumlarındandır. fazla kilolar öldürür de, biz bu yorumlarımızla süründürmüyor muyuz? * *
pokemon go oynayın.
istediğinizi yiyin istediğinizi giyin anam. Bunlar bi bok bilmiyor
tayt giyiyorsanız üstüne uzun bluz giyin.
Bir facebook geyiği olsa da : biri kilonuzla mı dalga geçiyor ? Onu da yiyin.
kendinizi nasıl rahat hissediyorsanız öyle yaşayın. başka da bir tavsiyeye uymayın.
başlığı görünce 1 yıl önceki eski sevgilim aklıma geldi.. öncelikle şişman kız çirkindir falan argümanları geçiyorum çok güzel bir kızdı.. fakat biraz şişman olması güzelliğini gölgeliyordu sanki.. karşılıklı göz temasları, ara sıra ufak muhabbetler derken çıkmaya başladık.. açıkcası kızın benle çıkmasında benim sıradan bir tipe sahip olmam da büyük bir rol oynamıştır.. bilirsiniz kızlar böyle erkeklere genelde gözü dışarıya bakmaz, aldatmaz, üzmez beni mentalitesi ile yaklaşır.. hoş bazı zamanlar birilerini kıskandırma da araç olarak kullanılmış, şimdi biri var ama yine de belli olmaz yan cebimde dur olarak bekletilmiş, hep bi basamak olarak kullanılmış olsak'ta serbest piyasada bizim gibi erkeklerin özellikle şimdiki zamanlarda değerli olduğu da yadsınmaz bir gerçek.. neyse 1 yıl önce falan o zamanlarda işsiz bir arkadaşla fitness a yazılmışız yaza doğru vücut yapıp tatile akma düşüncesindeyiz spora yeni yazılanlar da bilir o güne kadar sağlıkla falan alakası olmayan adana dürüme çiğ köfte sarıp yiyen tipler birden ben onu yemem bana yağı azaltılmış olacak tarzına falan bürünür bende o moda girmişim çıktığım kıza da şirin görünmek için her buluştuğumuzda kilo mu verdin sen diye gururunu okşuyorum arada öyle böyle sürüyor ilişki.. bir yandan da sağdan soldan edindiğim derme çatma bilgilerle nasıl kilo verilir falan onları öğretmeye çalışıyorum.. başlarda kızı etkilemek için gösteri olarak söylenen bu sözler 2 hafta sonra bende ciddi takıntı haline geldi illa kilo verdirtecektim kıza.. bu arada her konuştuğumuz cümlenin yarısından çoğu sağlık- spor muhabbeti üzerine oturur olmuş... kız da civar çevreden kilosu hakkında olumsuz eleştiriler almış o da acayip kilo vermede ısrarlı... bu arada kızın boy 1.67 kilo 80 idi.. mart ayında başladık haziranın ortasına kadar tam 22 kilo verdi. zamanla değişimi farkediyordum kilo verdikçe inanılmaz derece de güzelleşiyor, yüzüne daha bir çekicilik geliyordu fakat belli bir sınır koyduğumuzdan artık boyut sevgili olmaktan çıkmış spor hocası- öğrencisi kıvamına gelmişti 58 kilo olunca inanılmaz bir değişim oldu kendisinde.. işte yurdum kızının çoğunda bu özellik mevcuttur ki birazcık özgüven geldi mi ulaşılmaz falan sanır kendini aynısı oldu da beni takmamaya, mesaj atmamaya başladı.. buluşalım dediğimde bahaneler üretti, arıyordum telefonlarımı açan olmuyordu ve sonunda da ayrıldı benden... hayatımda yediğim en büyük kazıklardan biridir ve tadı halen damağımdadır.. o yüzden burada kilo verin, sağlıklı beslenin diyerek benim gibi olan kardeşlerimin hal ve hazırdaki ilişkisine darbe vurmak istemiyorum..

bir tavsiyem olarak ne diyeyim allahınızdan bulun...
bir kaç ay önce vermiştim ama başlık canlanınca tekrar yazalım ; itin köpeğin laflarına dalga geçme çabalarına aldırmayın sadece kendiniz ve sağlığınız için çabalayın tavsiyesidir. insanın bedeni şişmanlar veya zayıflar ama ruhu her zaman aynı ebattadır o yüzden üzülmeyin kimsenin sizi üzmesine de izin vermeyin..
Zayiflayin.
Size şişman diyenlerden tavsiye almayın mesela.
birileri istiyor veya toplum tarafından kabullenilmiyorum diye değil sadece kendiniz için ve sağlığınız için kilo verin tavsiyesidir. öteki türlü zaten veremessiniz ancak kendiniz isterseniz olur.

ve üzülmeyin insanlar acımasızdır ağzına geleni söylerler azmedin ve başarın..
görsel
Zayiflamak istiyorsaniz zayiflayin.

Yoksa tombul bacaklariniza laf soyleyenler birakin soylesin. Gunluk kullanmalari gereken kelime kotalarini dolduruyorlar, sevaba giren siz oluyorsunuz yine.
Once bi' tanısıp kaynasalım, sonra spor salonuna yazılın. Barney kankamın da dedıgı "Bugunun sısman hatunu yarının seksı hatunu".