bugün

Savcının tahliye istemesiyle kendi kendini imha ettiği davadır. adamlar kendi tezini çürüttü.

--spoiler--
Ş.Mosturoğlu iddanameye göre örgütün 3. adamıydı.Eğer o serbest kalırsa örgüt iddiası çöker.Diğerleri de 6222'den serbest kalır.
--spoiler--
savcının kariyerini bitirebilecek dava yazık olacak adama ama sonu belliydi.
görsel
(bkz: 18 eylül 2013 mehmet ali aydınlar basın toplantısı)
http://m.mynet.com/index....ma-mujde.html?tmpl=mobile

Yeniden yargılama için mahkemenin kararı beklenen dava. Savcı gereken başvuruyu yapmış.
UEFA Etik ve Disiplin Müfettişi Jean-Samuel Leuba’nın yaklaşık 4 ayda tamamladığı şike davası ile ilgili raporunun detayları Habertürk Gazetesi'nde yer aldı.

Müfettiş raporunda; Trabzonspor’un başvurusundaki taleplerin tamamının reddi yönünde görüş belirtmekle kalmıyor, Bordo-Mavili kulüp için kapıları kapatıyor.
yıllardır duymama rağmen ne olduğunu , neyin şikesi olduğunu bilmediğim davadır.

bir kişi de çıkıp açıklamamış.
akpnin 17-25 aralık operasyonlarına karışan her unsuru aklama derdinde olan fbnin utanmazca bize paralel kumpas kuruldu savunması yaptığı dava. utanmadan da trabzonspor 17-25 aralık darbesinin neresinde duruyor diye sormuş mahkemede baş şikeci! böylesi pişkinliğe de pes!
3 yıldır süren dava. neticede kulüpler ceza almadı, tff tarafından.
Sözlükteki bir yığın yarak kafanın götüne girecek dava. Özellikle sprite benzeri bir nicki olan hamsi kafayla ağaca sürtünen geseli bir keçi var, onlar herhalde yumuşak minderler üstüne oturmak zorunda kalacaklar.

http://www.posta.com.tr/s...i---.htm?ArticleID=304324
sözde şike davasıdır. ilk günden beri belirttiğimiz üzere de iftiradır, darbe girişimidir, namussuzluktur.
başkasının sikiyle gerdeğe girmeye niyetli hırsızların kursağında kalacaktır, biraz daha sabır.
Aziz yıldırım ın şike ve örgüt kurma suçundan beraati istendi-son dakika haberi.
futbolun ergenekon davasıdır. yani uydurma, sahte deliller ile insanların hayatları boşuna karartılmıştır. koca türk ordusu ne hallere düştü fenerbahçe çökmedi. evet.
https://pbs.twimg.com/media/CWS4_6oU4AAeolI.jpg
sike sürülecek dava değildir.
fenerbahçenin aklandığı dava. "aklandığı"
fethullahçı terör örgütü tarafından hazırlanıp sunulan bir ele geçirme operasyonudur. aziz yıldırım'ın azmi sayesinde ellerinde patlamıştır. fetö'nün ilk mağlubiyeti bu davadır. evet.
ilk şike soruşturmalarına aziz bey şikeyi itiraf etmiş, şekip'e yapılan çapraz sorguda da şekip şikeyi itiraf edip yol arkadaşlarını satıp kendini kurtarmaya çalışmış ve murat özaydınlı da durumu kabullenip gerekçeler uydurmaya çalışmıştır.

nihat özdemir ve ali koç da, ikinci lige düşülmesi durumunda finansman ayarlamalarına girişmişler ve kredi başvurularında bulunmuşlardır.

tapeler ve deliller de ortada ve doğruluğu sanıklar tarafından kabul edilmiş sorguda. tekrar ediyorum tapelerin doğruluğu sanıklar tarafından kabul edilmiştir.

ee kardeşim ?

şike yok ve cemaat kumpası öyle mi ?

ha-ha-hassiktir oradan.
şekip mosturoğlu bir şeyler anlatıyor. eksi vermek dışında herhangi bir karşı çıkmada bulunabileceğinizi sanmıyorum. sizi ciddi anlamda sinirlendirecek değerli galatasaray'lılar. ancak şunu bilmelisiniz ki, evinize götürdüğünüz her lokmanın helal mi haram mı olduğunu nasıl hesaplıyorsanız, tuttuğunuz takımın da gerçeklerini doğrusuyla yanlışıyla kabul etmek durumundasınız. daha önce söyledim, tekrar söylüyorum.. şike davası sürecini hak görenler açık bir şekilde beyinleri uyuşturulmuş, fetöcü olduklarını inkar etmelerine rağmen fetöcü olan kimselerdir. şike davası sürecinin de ergenekon ve balyoz davalarından farkı yoktur. bu davalar aynı odak tarafından hazırlanmışlardır. şekip mosturoğlu'nun ifadelerine gelelim..

--şekip mosturoğlu'nun ifadeleri--

şöyle bir şey gördüm. mesela lütfi arıboğan mahkemede şahit olarak dinlenecekti. gelmedi. ifadesi hakimin odasında alındı. hatta ifade alınma döneminde yanlış hatırlamıyorsam ali rıza dizdar bey, ya onunla ilgili ya ilhan beyle ilgili.. ilhan helvacı'da aynı şekilde gelmedi duruşmaya. ifade alınırken hakimin odasının önünde hazırdı ve rica etti ifadede ben de bulunayım, sorular sorayım. sordurtmadı. şimdi ben buradan soruyorum. türkiye'de özel yetkili mahkemede herhangi bir şekilde ifadesi alınacak hangi kişi bugüne kadar hakim odasında ifade vermiştir? ve yargılamayla ilgili. ya en azından bu açıklanabilir. bunu geçtik, bu fezlekenin gönderilmesinde ki acelenin sebebi nedir? ya polis fezlekesi. uefa'ya gönderilen. bu polis fezlekesinin gönderilmesinde ki acelenin, motivasyonun sebebi nedir?

başka bir şey sorayım. yani bunların cevabını ben de gerçekten bilmiyorum ama arıyorum. o gün federasyonun hukuk kurulunda 10 tane avukat vardı. bunlardan 8 tanesi istifa ederek galatasaray kulübünde çalışmaya başladılar. başkan vekili sayın lütfi arıboğan'dı, o da galatasaray kulübünde ceo oldu. ebru hanım vardı, o da gitti galatasaray kulübünde iş buldu. yani şimdi bunları basit tesadüfle izah edebilecek miyiz? yani belki de basit bir tesadüftür. yani 8 tane hukukçunun aynı anda ayrılıp galatasaray'a gitmesi, öteki insanların ayrılıp orada iş bulması, bunlar tesadüf olabilir. ama en azından biri çıkıp kamuoyunda bunu aydınlatmalı.

geçenlerde tesadüfen sosyal medya da bulunarak ben de edindim. bu polis fezlekesini hazırlayan kişi çok önemli. yani polis fezlekesi de çok önemli. polis fezlekesi uefa'nın verdiği kararın ana yapısı. bunu yazan polis memurunun ben hukuk fakültesini bitirdiğini bilmiyordum. yani hukuk fakültesi mezunu mu değil mi bilmiyordum. ve şundan meraklıydım. içeriğinde ki bazı ifadeler uluslararası spor hukukunda bile çok tartışılır konular ve bunlar çok üst düzey spor hukuku bilgisiyle izahı kabil olaylar. ben bunu kimse kusura bakmasın ama türkiye'de yazabilecek iki veya üç tane hukukçu olduğunu düşünüyorum, dünya çapında da en fazla on tane olabileceğini düşünüyorum o konularda ki ifadelerin. tesadüfen bana da sosyal medyadan geldi, ben de sosyal medya hesabımdan tekrar yayınladım. 2013 yılında bu polis arkadaş yüksek lisans yapıyor. tez danışmanı tesadüf ilhan helvacı. yani bu kadar tesadüf hep bir arada olabilir mi? yani bunu birinin izah etmesi lazım. çok masumdur belki yani sebep. çok masumane anlatılabilir? yani bir insan hukuk fakültesinde tez yazacak, yüksek lisans tezi yapacak. konu da menejerlikle ilgili. yani spora ilişkin futbola ilişkin bir şey yazacak. ve bula bula o dönemde hukuk kurulu başkanlığı yapmış kişiyi bulacak. bu eğer tesadüfle izah edilebiliyorsa bizim olayımızda çok tesadüf var.

--şekip mosturoğlu'nun ifadeleri--
an itibariyle sözde şike davasıyla ilgili tarafsız bölgede üçok gerçekleri anlatıyor. açın dinleyin. evet.
ilginç bu şikeci fener temiz çıkınca hakkıni savunacaklar..

bu fener casa,tff ye uefaya zararın karşılanması için tazminat davası açacaktı.
3 yıl falan avrupadan men oldular neredeyse 100-150 milyon euro...

harbiden noldu o iş....
yuh olsun bunu aklayanlara ve unutturanlara! kupa eninde sonunda trabzon'a gidecek!
yılan hikayesine döndü. kim haklı kim haksız birbirine girdi. tıpkı istedikleri gibi.
Bu sezondan sonra trabzonspor bir türlü kendine gelemedi.
bugün bir gelişme olmuş galiba.