bugün

neden allah şeytana sağlam bir ayar vermemiş acaba.küçüklükten beri kafamı kurcalayan konulardan biridir bu.şeytan insana tapmayı reddeder, ateşten yaratıldığını ve insanlardan daha üstün olduğunu söyler.allah onu huzurundan kovar.o da elini kolunu sallaya sallaya gider ve resmen kendi çetesini kurar.
(bkz: freelancer)
-sokarım böyle işe koskoca şeytanım lan ben
+sktir git lan burdan
-görürsünüz siz,dünya benim alayına isyan ulan!*
seytan ne diyor, "insanlari yoldan saptiricam, kiyamete kadar sure ver bana"
Allah buna izin veriyor.

bugun insanliga bakiyoruz. dunya'nin ciddi bir bolumu savas halinde, ahlaksizlik almis basini yurumus, dindarim diyen bile yasadisi isler yapip, haksiz kazanc elde ediyor, en dindarim diyen masum insanlari olduruyor ve bunu allah adina yaptigini iddia ediyor.

gorunen manzara seytanin acik ara onde oldugu yonunde.

son dakika golu bekliyoruz birseyler duzelsin diye.
ortaçağ masalı anektodu.

not: kızmayın lan omzunuzda da melekler var. cidden bak, her tarafta da cinle rvar. akıl sağlığınız da gayet yerinde.
(bkz: çeteyi geri topluyoruz aynı eski günlerdeki gibi)

(bkz: gunluk hayatta gaza gelip yeah beybi demek)
- efendim bir maruzatim olacakti
+ buyur soyle seytan bey
- efenim bildiginiz gibi 36 milyon yildir yillik izin, hasta izni, hafta sonu izni kullanmadan calisiyorum
+ eee
- buna ragmen istedigim promosyonu alamadim. israfil omur boyu bi duduk calacak benden daha forslu
+ ne demek simdi bu
- yani istifa ediyorum efendim. kendi isimi kuracagim.
+ git lan basimdan. katil etme adami.. azrail azrail...
- goreceksin senin yarattigin insanlari tek tek tarafima cekecegim
+ sana gosteririm. 1.2 milyar musluman yaratip seni taslatmaszsam..
Kuranda ki olayları basit şekilde değerlendirme sonucu çıkan sonuç.

Şeytan Allah'a ben üstünüm ve seni dinlemiyorum diyerek çekip gidebilecek bir melek değildir. Allah'ın isteğiyle bu işi yapmaktadır.

Onun haricinde şeytan kavramı üzerine bir çok iddia vardır. Şeytan ve kandırma olayları dahilinde bir çok düşünce tarzı vardır.
aslında tam öyle sayılmaz yahu.
babamı çok severim ancak; kızdık birbirimize ve beni kovdu cennetinden.
ardından da home sweet home yapmak için yolladı cehennemine. sonra benim cehennemim oldu.
onun istekleri ile ona uymayanları, ona şirk koşanları cezalandırmak üzere oradayım.
yoksa ona küskünlüğüm yok. kırıldım saadece.
hiçbir şey tanrının izni olmadan gerçekleşmezken ve her şeyin sebebi oyken gidip şeytanı suçlamak ne kadar doğru?

elini vicdanına koy bre kafir. sen sabah akşam iç şeytana suçu at, sonra git zina et şeytan sikti de. ulan şeytanın çektiğini kimse çekmedi be.

insanda biraz haya olur.

şeytanda sinirlendi tabi bu duruma biraz fevri çıkıştı. serkeş yapısı da buna eklenince ufak bir tatsızlık oldu tanrıyla arasında. ama bu demek değil ki şeytan kötüdür.

olmazda zaten. sadece biraz empati.