bugün

Allaha inanmayanlar neden Allah'ın kurallarına göre yaşasın. Vatandaş benim gibi biri bana kural koyamaz demiş. Ateistler de olmayan biri bana kural koyamaz der ve susarsın. Bu ülke sadece müslümanlar için varsa gelsin şeriat ki çoğunluk istemeyecektir.
bir şeriatçı olarak kendine müslüman diyen insanların istemesi gereken şeydir

Hüküm yanlız Allaha aittir. Ayetinde görüldüğü gibi Allahın kitabı kurana göre hükmedilmesi bütün müslümanların üzerine farzdır .
Müslüman olduğunu iddia edip şeriatı istemeyenlerin dini sapmıştır .
Şeriat bir gericilik değil islamın kurallarıdır
beğenmiyosan kafir ol ateist ol dinde zorlama yokdur
Şeriati desteklemek için 7. yüzyıl zihniyetinde olmaya gerek yok. Zihninizin olmaması yeterlidir.
sekizinci yüzyılda yaşıyorsanız ya da sekizinci yüzyıl kafasına sahipseniz tabi ki desteklersiniz.
kuran zaten haklıdır yanlış olamaz kafasıyla büyütülmek, içindekileri sorgulayamamak, bağımsız düşünceye sahip olamamak
islam şeriatını savunan biri gerizekalıdır.
Çünkü hiçbir insanın koyduğu yasalar Allah'ın yasalarından üstün olamaz. Adalet de, özgürlük de, cennete giden yol da Allah'ın hükümlerindedir.
şeriat islam hukukudur. peygamberimiz sonrası islam halifeleri şeriat hukukuna göre halk tarafından seçimle gelmişlerdir. ha, aksaklıklar yaşanmıştır ancak demokrasi dediğimizin de başlangıcında sadece beyaz zenginlerin oylarıyla ülke yönetimleri belirleniyordu.
*youtuber'lar.
*scorp kullananlar.
*"neşeli qençlik xd" benzeri facebook sayfalarından daha beter espri yapan bazı twitter fenomenleri.
*instagram'ın içine edenler.

into the wild tadında bir hayat yaşayacağım az kaldı.
şeriatla yönetilen islam ülkelerine bakacak olursak kaos, zulüm, şiddetten beslenen sapıklıktır.
goygoylarla beyni doldurulmuş olmak. özgür düşünme yetisine sahip olmamak. hiç bir şey araştırmadan, sormadan, yalnızca vay sen yeterince dindar değilsin diye insanlara saldırmak.
kadın açlığı herhalde.
Şeriatı destekleyen net amcuk ağuzludur.
Şeriat terörizmdir. Aksi iddia bile edilemez.
Güzelim ülkemizin içine kan, nefret, savaş, kin getirmek isteyenler

bunu seyretsin

google dan " farkhunda " yı aratsınlar.

mart 2015 de gerçekleşen olaydır.

ilahiyatı bitiren kadın, muska yazıp satanlara karşı durdu diye başına gelenler.

şeriatı isteyenlere ibret olsun !

https://www.youtube.com/watch?v=gYulnNmLNIk
neoliberal ekonomi politikalarının çıkardığı toplumsal sıkıntıları islam hukuk un düzeltebileceğine inanmak. hayal dünyası nedir, nasıl yaşanır.
Müslüman olan destekler, karşı olan ya kitaptan haberi olmayan müslümancıktır, ya da chplidir.
Musluman olmak olabilir mi?
akıl sahibi olmamak, saplantılı olmak.
yüz binlerce yıllık insanlık tarihinin 'adalet' dediği şeye şeriat deyince bir şey mi oluyor zannediyorsunuz?

şeriat, hz. peygamber'in kurduğu islam devleti ile kaimdi. zira o, islam literatürüne göre, o devletin kurucusuydu ve devletin kanunlarını bizzat vahiy ile oluşturup yine vahiy ile icra ediyordu.

şimdi şeriat getirelim de, kendini Peygamber ilan eden pisliklerin kanunlarına mı iman edelim? kula kulluk mu edelim?

ulan amma meraklıymışsınız kula kulluk etmek için. açın da allah için, kendiniz için kuran okuyun biraz da, şeriattan önce adalet demeniz gerektiğini öğrenin.

yahut çok meraklıysanız bunca, afganistan'a, pakistan'a gidin taliban'a katılın, ortadoğu'ya inin ışide katılın, olmadı ben paranızı vereyim nijerya'ya gidin boko haram'a katılın.
ateist bir birey olarak soyluyorum. gercek muslumanlik seriattir. hakimiyet kesinlikle allahindir islama gore. hakimiyetin milletin elinde bulunmasi bir sirktir ve turkiye cumhuriyetinin temellerinde demokrasinin bulunmasi devletimizi islamin gozunde bir kufur devleti olarak varsayiyor. ben muslumanim ama akpliyim, chpliyim, mhpliyim, diyorsan musluman degil sirkcisindir. bunu kabul etmedigim icin islam dinini kabul etmiyorum ayni zamanda digerlerini gibi korkudan inanmak niyetinde degilim. gercekten kivirmiyorum ve boyle oldugunu biliyorum. tatli su muslumanliginin alemi yok.
bihaber olmaktır.
"ben müslümanım bu yüzden şeriatı desteklerim" gibi ana nedenlerdir. ama bu kişi düşünemiyor ki bu ülkede sadece kendisi mi var.ayrıca yine düşünemiyor devletin dini olamayacağını insanların dini olacağını.
iki yüzlü namussuz olmaktır.

hayır, hiç şeriat öyledir, böyledir tartışmasına girmeyeceğim. asıl mesele şu:

lafa gelince "şeriat istiyorum" diyenlerin kahir ekseriyeti hayatını şeriata göre yaşamayan ferisilerdir.

misal, kocası "şeriat istiyorum" diyen türbanlı kadına kuma getirse, kadın soluğu laik tc mahkemelerinde alıyor.

miras paylaşılırken "erkek kardeşleri çifter pay hesabıyla miras verilsin" diyen ve gereğini yapan tek bir türbanlı ne gördüm, ne duydum.

kocalarına itaat konusunda da diğer kadınlardan bir farkları yoktur. kocası itaatsizlik ettiği için, uyarma ve yatak ayırma aşamalarından sonra, üstüne farz olan dövme emrini yerine getirse anında polis çağırırlar.

lan şu saydığım konularda şeriata uygun davranmak için illa şeriat sistemine mi geçmek lazım memlekette? madem "şeriat" diyorsunuz, gereğini yapın, gereği gibi yaşayın da ciddi olduğunuzu anlayalım öncelikle.
benim anlamadığım dininizi yaşamıyormusunuz ? Ulan laik bir ülkede yaşayıp hala şeriatla yönetilmek istemen nasıl bir mallıktır ?
4 kadınla evlenmek için , cennette tomurcuk memeli hurilere kavuşmak için,9 yaşında kız çocuklarıyla rahat rahat evlenmek için vb devam eder gider. tabi istersiniz olum islam çok güzel valla.