bugün

tobb etü yabancı dil bölüm başkanlığı her ne hikmetse sınavı tamda şenliklerin olduğu güne denk getirdi.* *
dediğim dedik,çaldığım düdük olan hocadır.
onları biz affetsek deş tarih affetmeyecek.
bunu yapan hocanın, öğretmenin, öğretim görevlisinin katli vaciptir. tez elden gebertilmesi ve cesedinin de parçalara bölünüp şenlik ateşinde yakılması gerekir...
prof olabiliritesi yuksektir.Bu kararı veren hoca insan degildir daha beteri basına gelsindir.
evet efendim vardır böyle tipler, hocalar;Ü kendilerini öğrencinin hayatını zehir etmeye adamış kişiler. ders saatini yaklaşık yarım saat aksattıktan sonra, odasına gidince, '' bir yere gitmeyin, sizin için sürprizim var'' der; bizler de' diğer hocalar çay-kahve ısmarlıyor, belki bu da öyle bir şey yapar'' derkene, çıkıp da çıkarın kağıtları deneme sınavı yapıyorum deyiverir. kimileri de, '' bu sınavın yaptırımı olabilir, ayağınızı ona göre uzatın'' dedikçe, içinizdeki yeni küfürler yaratma salgılayan hormonlarınız, daha önceden salgılanmadığı kadar bünyenize fışkırıverir..
şenliklere gıcık olan hocadır.
zamanında kendisi üniversite okurken şenliklerde ders çalıştığı için şenlik kelimesinin tam olarak ne anlama geldiğini bilmeyen hocadır. ya da şenliğin eğlenceli geçtiğini bildiği fakat yine de zamanında gitmediği için tüm kıskançlığıyla öğrencilerinin de gitmesini engellemek isteyan hocadır.
arkasından edilen küfürleri umursamayan rahat hocadır, yiyemeyecegi muzu soymayan hocadır. *
(bkz: din kultursuz ve ahlak bilgisiz hoca)
ibret-i alem için heykelde sallandırılası hocadır. *
(bkz: oha falan oldum kal geldi gul beklerken dal geldi)
puşt hocadır.bi bırak da eğlenelim be hoca.
ıslak odunla dövülmesi gereken hocadır.
Haksızlık edilmemesi gereken hocadır. vardır bir sebebi.
kendince çok doğru yaptığını düşünen insanımsı varlıktır.
mustafa hocadır.işte de burda açıkladım hocam sizi...
Bahar şenlikleri ile arası iyi olmayan hocadır.
(bkz: Erciyes Üniversitesi) hocalarıdır. Her hoca gari ihtiyari diğer hocaların bu dönemde sınav yapmayacağını düşünüp rahat hazırlansınlar der . Kazık kazık sorular sorar . Millet sınavdan çakar.
Çoğu üniversitede örneği bulunabilen hoca tipidir. Kendileri bu durum hakkında bir uzmana danıştırılarak bu tür davranışı yapmaları altında yatan psikolojik gerçekler ortaya çıkarılmalıdır.