bugün

cumhurbaşkanından her ne kadar haz etmesem de türkiyenin en büyük sinema sanatçısına ödül vermesi takdir edilesi.

muhalif kesimin takdir etmesi hoşunuza gitmiyor değil mi? ayrıca tudeski isimli değişik troll e de selam olsun.
Ekşi sözlükte yazıları kansız
Yapacak işi yok emeğin içine sıçsın.

(bkz: ceza) (bkz: feyz al)
2-3 kitap okuyunca aydın olduğunu zanneden beyin fukaraları tarafından eleştirilen güzel insan, büyük oyuncu...usta!
(bkz: maho aga)
Bir an öldü sandım lan. Her neyse ak partiye Erdoğana muhalifim. bu olay da gayet doğal bir durumdur. Biri ülkenin cumhurbaşkanı diğeri de ülkenin yaşayan en büyük sanatçılarından biri.
ödülü kabul etmeseydi ' vaaov işte usta be ' demezdim, kabul ettiği için de ' işte türk aydını böyle bik bik ' demiyorum. bence önemli ve iyi bir oyuncudur, bitti. sanatçı tayfasına şöyle ulvi sıfatlar ve siyasi misyon yüklemekten vazgeçmediğiniz sürece hep yanılmaya mahkumsunuz.
kendisinin sıkı bir atatürkçü olduğunu biliyorum ayrıca recep tayyip erdoğan'ı bırakınız rahmetli süleyman demirel beyefendinin partisine bile mesafeyle bakan bir insandır. sözüm ona bu ekşiciler başta olmak üzere bir grup vatansız solcu tarafından linç edilen büyük sanat insanıdır. şener şen kadar bir fikre, adaba ve ahlaka sahip olmayanlar konuşmamalıdır. şener şen bir sanatçıdır ve ister kabul edin ister etmeyin bu ülkenin reis-i cumhuru da recep tayyip erdoğan'dır ve şener şen'de ülkesinin reis-i cumhurunun elinden ödül almıştır. olay bu kadar basit.

özetle büyük sanat insanıdır.
türkiye'nin en iyi oyuncusu.

linç etmek yerine, nasıl daha fazla yararlanabiliriz diye düşünmek gerek.
Siyasi düşünerek almadığını düşünüyorum.ödülü alırken yaptığı konuşmadan rahatlıkla anlayabilirsiniz.
Ben bu adamin oyunculuguna ve kisiligine acayip derecede guveniyorum ve saygi duyuyorum.75 yasindadir, kimseye yalaka olacak bi yasta ve gevseklikte degildir.Biz bunlari tartisacagimiza o hayattayken biraz daha ona sahip cikalim biraz daha onun filmlerini izleyelim ve yine ben produktorlere sesleniyorum şener şenli bi film daha istiyoruz hatta bir de yetmez 5 tane.
Türkiye'nin en iyi en başarılı sanatçıdır görünün kılı olamayanlar eleştirir ancak.
kemal sunal'dan bile daha iyi aktör. değeri öldükten sonra anlaşılacaktır.
tartışmalar yersizdir. bu konu iktidar nefreti ya da iktidar sevgisi ölçüsünde tartışılacak bir konu değildir ki kibar feyzo da aga yı oynamış olan bir insanın hayatı boyunca siyasetle ilgilenmesine de gerek yoktur.şener şen ulan bu! body ekremimiz...
cumhurbaşkanlığı tarafından kendisine ödül verildiği bir törene katılıp ödül alması nedeniyle ağır yüklenilmiş oyuncudur. bunu biraz açmak isterim.

karşılaştığınız ne olursa olsun, karşınızdaki kişi size bir anlam ifade ediyorsa o kişinin manevi olarak kıymeti varsa temkinli davranırsınız. yolda yürürken yanlış hareket yapan tanımadığınız birisine sert çıkarsınız ama aynı hareketi bir arkadaşınız yaparsa uyarmaz, uyarsanız da yumuşak uyarırsınız.

şener şen üzerimizde ciddi etkiler bırakmış, dimağımızda yer etmiş bir oyuncudur. Bunu değiştiremezsiniz. duruş olarak politik bir duruştan ziyade, şöyle yorumlanabilir, insanların kendisine cephe almayacağı bir tarafta durmuştur. bu tavrı beğenmeyebilirsiniz ama saygı duymak zorundasınız.

böyle kalıp cümleler kurup saydıran tipler var mesela, arkadaş nasıl bir mamul hatasısınız? algı zayıf galiba; saygı duyuyorsan konuşmayacaksın. katılmadığını belirtebilirsin, bu düşünce ile şener şen hakkındaki görüşünü belirginleştirirsin ama bir tek bu ödülü aldı diye düşman ilan etmek demek, cümle içerisinde chp geçtiğinde fikri kabul etmeyen hödüklerle seni gram ayrıştırmaz. Aynı yerdesiniz paşam.

eleştiriymiş, eleştiriye kim ne kadar saygı gösterdi ki şimdiye kadar? çatır çatır laf söyleyen insanı yere göğe sığdıramaz olsaydınız, şenol güneş futbol federasyonu ve kulüp yöneticilerinin tümüne hitap ettiği konuşmasında futbolu iyi bir yere götürmediklerini oradakileri itin götüne sokup çıkartarak ifade ettikten sonra hangi takımın başına geçerse geçsin takdir ederdiniz. ama spor basınından gaz alıp yeri geldiğinde Beşiktaş taraftarı olsanız küfür edeceksiniz, biliyorum.

ya da muhalif duranlara açıktan destek olur, aktörlere açıktan destek olurdunuz. ikide bir dincilerin gezi direnişi resimlerini paylaşıp hadi buna da ses çıkartın dediği oyunculardan halit ergenç çok izlenen dizilerde oynuyor, levent üzümcü ye hanginizin hayrı dokundu? ya da ikisi arasındaki fark kendi tercihleri sonucu olabilir; ne yapacaz birisini gömüp diğerinin her dediğini alkışlayacak mıyız?

80 li yılların başında kenan evren diktası devam ederken çadır tiyatrolarını muhalif oyunlarla doldurup taşıran zeki alasya ve metin akpınar bugünlerde niye çıkamadı mesela, tv programı denediler reyting diye 3-4 bölüm sonra yayından kalktı; bunu hiç düşündünüz mü? belki bugün kendini göstermek ve mesajını vermek daha farklı bir tarz istiyor ve şener şen bu tarzı sergiliyordur, olamaz mı? dün belki kavga etmek geçer akçeydi, bugün ince zeka geçer akçe. yaptığı konuşmayı alkışlatmış, herkes de öpe öpe alkışlamış, bu da bir şey değil mi?

şener şen i gerçek bir muhalif olarak görmedim hiç, yalan değil. ama kibar feyzo, şalvar davası, dolap beygiri gibi filmlerde başrol oynamış büyük bir oyuncuyu açıktan yetmez ama evet diyen, akil adamlığa balıklama atlayan salaklarla bir tutamazsınız, kusura bakmayın. bakın salak dedim çünkü gözümdeki manevi değerini paçavraya çevirecek tutarsızlığı affetmem. ama şener şen in kredisi vardır.

bir de şöyle anlatayım: barış manço, kenan evren ile arayı iyi tutan tavizler vermiştir zamanında. bu açıdan onu da ilham irem kadar muhalif görmedim. bu anlamda hayal kırıklığım olmadı desem yalan olur. hatta maalesef fetullah gülen ile ilgili övgü düzdüğü röportajlar var. cemaat okullarında şarkıları söyletilen, o okullar için bir simge bile sayılacak hale gelen birisi. ama bir adam düşünün ki çocukluğumu şarkılarıyla örmüş, şarkılarında bilmeceden tutun soğuk algınlığında iyi gelecek içecek tarifi bile bulabildiğim bir insana ben niye toz kondurayım? Fransızlara medeniyet dersini canlı yayında vermiş, o yılların büyük rock konserlerinin ülkemizdeki tek temsilcisi, dünyanın tanıdığı bir sanatçıya niye sahip çıkmayayım ya? yorulduk arkadaş, kavga ederek gidilecek bir yer yok işte, hatta karşıt gördüğünüz kitleyi kavga ederek alt edemezsiniz. onlar oyun oynarken hile yapan, hakemi satın alan taraf. hakeme ve seyirciye rağmen kazanman lazım, umudu kaybetmemen lazım. zor işler ama şundan eminim ki şener şene hakaret ederek hiç olmayacak işler.
nasıl yani şimdi bu adam sırf cumhurbaşkanından ödül aldığı için vatan haini mi oldu ülkeye düşman mı oldu bu nasıl bi düşüncedir nasıl bi kafadır lan siz bu ülkeden siktirin gidin.
hemşerim olmasından dolayı gurur duyduğum büyük usta. ödül konuşmasını dinleyince bir kez daha sevdim o kadar filmi arasında nedense kabadayı filmini açıp izleyesim geldi.

ali osman ve çevresindeki eski kabadayılar ne diyordu o filmde;
''Bizler; eceliyle yatağında ölmeye karar verenler, kurşunla göç edenlerin şerefine içiyoruz.''

genç yaşta yitip giden ustaları ve bulunduğumuz dönemin siyasi konjonktürünü düşünürsek çok güzel anlamlar çıkarabiliriz bu replikten.
ülkemizde yetişmiş ve alanında en önemli aktörlerden biridir. külliyede ödül almış veya almamış, bu neden polemik konusu olur ki? mesajı da gayet nettir. artık her şeyi kutuplaştıracak polemikler yapmayalım lütfen.

kendisini tebrik ederim.
rte'den ödül almış olabilir. fakat konuşmasına baktım. birinde bile tayyip'i yalamamış. hep barış ve kardeşlik mesajı vermiş. bence olması gerekeni yapmış. diyelim ki bu adam akpli . bu adamın sanatçılığını küçültür mü ?
biz atatürkçü değil miyiz ? biz değil miyiz eşitlikten yana olan ? biz değil miyiz, tarık akan'ın solculuğunun size ne zararı var diyen ? o zaman bize ne bu adamın görüşünden ? bizi ilgilendiren bu adamın sanatı . tıpkı akplilerin tarık akan'ı sanatıyla değerlendirmesi gerektiği gibi. siyaseten dönek olmasın yeter. zaten siyaseten pek ön plana çıkmışlığıda yoktur.

not: atatürk & chp .

https://eksisozluk.com/entry/65172766
garanti bankasında oyunculuğunu play moduna getirmiştir yine.
Yaşlaninca hiç çekilmeyendir. Gençken sempatikti yaşlaninca havalanmiş.
Twitter da referandum a hayır demiştir. Çakma milli topçular gibi cebinde bol parası olmasa da zehir gibi çalışan beyni var üstadın.
şener şen'in twitter hesabı olduğunu sanmam.
muhtemelen "hayır" dediği yakında yalanlanacak tiyatrocu. keşke dese...
26 Aralık 1941 Adana doğumlu saygıdeğer oyuncu.
https://www.youtube.com/watch?v=OXIBJQhGytQ
gece gece yine beni yarmış üstad....
Bana göre Türkiye nin en komik adamıdır. Her karaktere bürünür. Kürt ağa rolünde de görürüz onu, mükemmel türkçesiyle cinayetin peşine düşmüş polis rolünde de. Hepsinin de hakkini verir. Ne eksik ne fazla. Yaşayan efsanedir kendisi. Kemal sunal ı da çok çok severim lakin bana göre şener şen kemal sunal ın bi tık üstündedir. zaten bu ikilinin üstüne de yoktur o ayrı.
Türk sinema dünyasında komedinin mimarlarından olan oyuncudur. Kemal sunal ile olan filmleri daha güzeldir. Hababam sınıfında badi ekrem karakterini canlandırmıştır.