bugün

bugünleri çok önceden gördüğü için hapse atılmış emekli orgeneral. toprağı bol olsun...
81 yaşında vefat etmiş Emekli Orgeneral.

https://www.ntv.com.tr/tu...ti,8E_5c7ZsXUK4ZV222fDb8Q
karşısında polisleri görünce yine fenalaşmıştır.

adam polis görünce nedense hastanelik oluyor.
ergenekon davasından müebbet hapis cezası almış eski jandarma genel komutanı.
görsel
(bkz: şener eruygur un 3 yıldır ifadeye gitmemesi) .
Allah'tan bu paşalar sayesinde savaşa girmemişiz. bir de bu adamlara vatan aşığı paşa demezler mi ülkem kimlere kalmış.

Sayın chp yetkilileri lütfen bu adamı da milletvekili yapın. yoksa kurtaramayacak.

Alıntı 1
Ergenekon sanığı emekli org. Şener Eruygur'a, Jandarma Genel Komutanı olduğu dönemde tahsis edilen 14 milyon 330 bin liralık örtülü ödenekle ilgili soruşturmayı tamamlayan Başbakanlık Teftiş Kurulu (BTK), 4 milyon lira ile 2,4 milyon doların nereye harcandığını tespit edemedi. BTK, örtülü ödenek parasıyla alınan 5 GSM dinleme ve 2 internet izleme cihazının da nerede olduğunu bulamadı.

alıntı 2

14 milyon 330 bin liranın izini süren müfettişler, paranın bir kısmına ulaşsa da büyük bir bölümünün nerede kullanıldığını tespit edemedi. Müfettişler, izah edilemeyen veya karşılığında harcama tespit edilemeyen 3 milyon 954 bin lira saptadı.

http://www.samanyoluhaber...irincaya-kadar-yiyin.html
Sidedeki jandarma kampında ailesi ile (öyle küçük çekirdek bir aileden bahsemiyorum torun tombalak, ana, kız, eş, damat, damatın annesi, damatın babası, görümce, hala, teyze, amca, dayı bütün sülale) ile benim gözlemlediğim (askerlik yaşantım boyunca) yaklaşık 10 kamp dönemi (yaklaşık 100 gün) ikamet etmişliği vardır. Kendisi gelmese bile k-1 motelini her daim akrabaları doldurur paşalar gibi yerlerdi ve içerlerdi. konutta kalan her kadına ''hanımefendi'' demek zorunluydu ve konutta kalan her erkeğe ''komutanım'' demek mecburiydi. babamın devlete verdiği vergileri ''dimple'' marka viskiler ile mehmet şener eruygur a sunarken içim kanardı. kahrolurdum.

asık suratlı, emri vaki konuşmayı seven, küçük dağları ben yarattım modelinde bir insandı şener paşa. eğer o sabah kamuflaj giyecekse botlarını askerler bağlardı. botlarını kendi bağlayamayan paşa, üzülürdüm haline belki bir hastalığı vardır derdim içimden.

bir sabah ''bir boku beceremediler'' diye haykırdı. Kuvvet komutanlarından bahsediyordu, recep tayyip erdoğan diyordu ve gözlerindeki korku ve endişeyi aramızdaki 10 metrelik mesafeden rahatlıkla okuyabiliyordum. ''çok gizli'' yazılı belgeler akıyordu konuta ve şener paşanın neden kahroldğunu anlamlandıramıyordum. evet darbenin ve planların tutmayışındandı bu korku ,endişe, hilmi paşanın t.şş.ğı masaya vuruşundandı.

o dönem veli küçükte kampa geldi, altay tokat'ta lakin kendileri sadece tuğ ve tüm generallerin kaldığı or ve kor lar için fakir yuvası olan ''G'' motelinde kaldı.

bu kamp çolaklıdadır, sideye bağlıdır. 5 adet ''k'' yani komutan villasıdır. 10 gün burada kalırlar ve 106 milyon gibi komik bir rakam öderlerdi. eğer astsubaysanız astsubay barında içebilirdiniz, yemekler bile ayrıydı subay ve astsubay diye... tam bir yaftalama yuvasıydı. eğer paşalar bir kamp dönemi daha kalmak isterlerse kendilerinden sonra gelecek ''ağa'' t.şş.klıysa ''paşamız gelecek'' taklaları atarlar, eğer gelecek ağa ''küçük ağa'' ise yan villa boş mu diye kamp komutanına emirler yağdırırlardı. içtikleri içki ve yedikleri yemek beleştir, ağaya beleş...

bir dost...
hakkında gazetelerde yeralan son habere göre cezaevinde merdivenlerden düşüp beyin kanaması geçirdikten sonra bir daha sağlığına kavuşamamış, okuma ve yazma yetisini kaybetmiş ergenekon mağduru, add'nin genel başkanı.

bu insan ve bu insanlar bunca çatırtının ardından suçsuz çıkarsa işte o zaman bu ülkenin insanlarının adalete olan saygısı da biter.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/13538826.asp
kendisi ile tanışma fırsatına erişmiş olmaktan kıvanç duyduğum komutandır.

bir açılış münasebetiyle ikamet ettiğim ile gelmişti. kendisi o zamanlar jandarma genel komutanıydı, ben ise liseli bir gençtim. yanımda da bizim liseden bir arkadaşım vardı. şener paşa, o kadar alçak gönüllü bir kişiydi ki; helikopterden indi, vali, garnizon komutanı, belediye başkanıı ve şehrin ileri gelenleri ile sohbete geçmeden önce ilk olarak bizimle sohbet etti. halimizi hatırımızı sordu. bu bile liseye giden bir genç için anlatılamayacak bir onurdu.
bir an önce aklanmasını temenni ediyorum.
f tipi lince maruz kalan ilerici subay.
beyin kanaması (?) geçirdiği , geçmişi hatırlamadığı (?) söylenen , darbecilikle suçlanan, insanın nüfuzu oldu mu ne güzel kaçtığını tüm türk halkına cem garipoğlu kadar öğreten, 1 mayıs günü bağdat caddesinde kafeteryada sapasağlam görüntülenen kişidir.
add'ye üyeliğinin 15. gününde başkan olmuştur. düşündürücüdür bu olay.
yeniceri ocaginin ya da ittihat ve terakki'nin ya da tsk'nin oteki yuzlerinden biridir...

cok fazla teferruata gerek yok turk tarihi bunun gibi adamlarla doludur. bu gibilerin takipcileri de hep vardir, var olacaktir. temizleyemedik bunlari ama az kaldi. ben inancimi koruyorum. sozluk formatinin elverdigi olcude kendisi icin soyleyebileceklerim bunlardir.

ben bu videoyu izledikten sonra bu ulkenin demokrasisine, sistemine, adaletine ne diye guvenecegim ulan?

http://www.youtube.com/watch?v=hNbs4SX-5v4
allem kullemle aylarca kamu oyunda hükümet adamı komaya soktu diye ajitasyon yapılan deniz baykalın bangır bangır adamlar ölüyor diye mahsuscuktan bağırdığı ama birden ortaya sapasağlam çıkan ergenekoncu paşa. bu ülkede karanlık işlere bulaşınca nasıl güzel raporlar alınabildiğine ve göğsünü gere gere davasını koruyamayacak kadar tırsak ama halkı ezip geçmeye darbeye gelince aslan kesilen insanlara en büyük örnek.
devre arkadasım. ben 'er'ken kendisi jandarma genel komutanıydı.
yurdun savunulması için yetiştirilen mehmet-çik. kimlere kalmış vatanımız.
general ya, bir de atatürk falan diyor ya, kesin süper adamdır. hilmi özkök general değil miydi lan? aynı harp okulundan mezun olmadı mı, ona neden bu kadar sahip çıkmadınız?
olm bu tsk nın içinden her sene bi'ton adam cemaatçi olduğu sebebi ile atılmıyor mu?
demek ki neymiş? şanlı türk ordusunun subay takımı da ara sıra sapıtabiliyormuş.
ama olmaz, şener eruygur add başkanı, cumhuriyet mitinglerinin organizatörü ya, kesin süperdir o.
türkiyede generalseniz, atatürk ün kurmak için hayatını adadığı ve her durumda güvendiği "hukuk devleti"nin hukuk sistemini etkilemek için uğrasırlar.
hani lan sınıfsız ve imtiyazsız toplum?
pardon, özür dilerim de hani egemenlik kayıtsız şartsız milletindi?
sizin egemenlik anlayısınız mustafa kemal inkiyle uyuşmuyor zannediyorum. millet oyunu chp ye verirse egemenlik milletindir, akp ye verirse darbe tetikçiliği yapanlar türer. bir de utanmadan biz atatürkçüyüz derler. ulan atamız demedi mi bize, egemenlik kayıtsız şartsız milletindir diye. hani atamız asla hata yapmazdı, ağzından çıkan her kelime mutlak doğru idi?
atatürk ün temel düsturuna, türk askeri nasıl karsı cıkabilir, nasıl darbe tetikciliği yapabilir.
ulan ne güzel memleket be, 5 kelimeden birinde atatürk dersen herkes seviyor seni.
ama siz atatürkçü falan değilsiniz, zira mustafa kemal asla faşist olmadı ve hukuk un üstünlüğünden asla şüphe etmedi.
bu ülkeye zarar verme planları yapan "apoletli darbecilerin" nasıl da yeri geldiğinde "cesaret felcine" tutulduğuna en büyük örnektir.

üstelik bu "cesaret felçleri" üzerinden "mağdur kahraman" ünvanını kazanmaya yeltenişleri , darbe yaltakcısı bot yalayıcılarının çokluğuna işaret eder.

bknz:şener eruygur'un eşinin gatadaki konuşmaları
hakkındaki; "felç oldu, çok hasta.." iddiaları, bizzat eşi tarafından yalanlanan hapse girmeye korktuğu için gata da kaldığı beyan edilen kişi..

http://www.metacafe.com/watch/2401612/
geçirdiği rahatsızlık nedeniyle hafıza kaybı geçirmiş ve konuşma yetisini kaybettiği söylenmiştir. garip...

ergenekona uydurma diyenlere de ismail yk'dan allah belanı versin fon müziği eşliğinde kapak olan haber.
ergenekon kapsamında suçsuz olarak göz altına alınmış, felç geçirmiş ve konuşamama riski olan paşamız. fettoşcular mutluluktan uçuyordur şimdi.
Devrimci tutsaklar ölse halkın tık etmeyecegiki geçmişte katliam örnekleri çok nedense bu ergenekondan alınan herkeste hasta oluyor önermesine verecegimiz örnek kişilerdendir şener eruygur.
tahliye edilmemesi gereken kişi. neden ediyorsun yahu. daha yaşıyor. şu çılgın türkler değil mi karanlığın üstüne güneş gibi doğanlar. şu çılgın türkler değil mi vatanına kanının her damlasını feda eden, işgalden kurtaran. şu çılgın türkler değil mi bir milleti ümmetlikten kurtaran? şu çılgın türkler değil mi 79 yıldır* türkiye'yi muasır medeniyetler seviyesine getirmek ve bu emele karşı çıkanları bertaraf etmek için varını yoğunu ortaya koyan? bu derece tedbirsizlik olur mu kardeşim? gidin fişini çekin. yoğun bakımda bile tehlikelidir bir türk.
bugün ilhan selçuk, cumhuriyet'teki yazısında zekeriya öz dua etsin, şener eruygur sağ salim çıksın hastaneden diyordu. eğer biri daha hayatını kaybederse " katil savcı " damgası yiyebilir diye yazmış. çok haklı.