bugün

Türk milletinin böyle bir dayatmasıdır bu illa üzülecek mişim de yok nasıl insanmisim da bik bik.
Ben onlar adına mutlu oluyorum onlara dua ediyorum.

Üzülmüyorum çünkü hayırlı bir şerefle öldüler. Orospu çocukluğu yaparak değil bir çoğunuz gibi.

Şehit haberlerine üzülmem gerekirmiş gibi dayatma yapan sözlük ahalisine bir anlamlı soru cümle yapılı cevaptır.
şehit naaşı omuzladın mı? kardeşini toprağa verdin mi al bayrakla sen?

sen üzülmek nedir onu bile bilmiyorsun, o acı, o ateşi yaşarsan ne uğruna öldüğü umrunda olmuyor kardeşim. emin ol...

gerçekten ateş düştüğü yeri yakıyor.

edit: ek olarak özelden küfretme!!! sadece şunu yap, bugün gel çanakkale ye şehidimizin cenazesinde bu cümleyi kur allah aşkına!!! ya da çanakkale ye kadar yorulma, zaten memleketin her yeri şehit...

yazıklar olsun sana ve senin gibilere!
Adı şehit de olsa, yüce bir amaç uğruna da olsa artık o adam ölmüş, üzülmeyip ne yapacaktık. öldü ama iyi bir amaç için öldü diye sevinmek mümkün mü? Bu kadar aptal mı bizim insanımız gerçekten ilginç. Ölümün hiç bir türlüsüne sevinmek doğru olamaz. Laf olsun diye entry girip sıçmayın arkadaş.
vicdanı olmayan yazar beyanı. sen insan değilsen çözümü sözlükte değil.
zorunda degilsen sus. sadece sus.
(bkz: hay senin açtığın başlığa)
üzülmek zorundasın. sen kendini şehitler cennette şimdi mutlular falan diye kandırıyorsun sanırım ama o işler öyle değil işte. allah bilir daha neler yaşayacaktı neler yaşayamadı gitti.
ırz ve namustan mahrum bir vatan haini değilsen neden olmasın ?
zorunda degilsin. bazilari yapisi geregi duygusuz veya umurssmaz olabilir. ben de oyleyim. herhangi bir sey hissetmiyorum. ancak gercekleri gozardi etmiyorum kendi askerimin sehit edilmesi bana yapilan bir saldiri niteligindedir.
görsel
Kardeşini toprağa kendi ellerinle koy, o zaman anlarsın.
sen üzülme.
22 yaş ve üstü fantezinle sözlüğe mıçma yeter.
görsel
yemin ederim senin gibi bir insan (!) üzülse, ben senin üzülmene daha çok üzülürüm.

kimse bir şey dayatmıyor, sen üzülme, ne olur üzülme, hayat sana güzel...
üzülmek zorundasın deyyus. üzülmüyorsan zaten bırak herhangi bir milletin ferdi olmayı insan bile değilsin. dayatmaymış lafa bak? benim başıma kimse silah dayamıyor şehit haberi gelince ağlarken.bunu diyenlerin cenazesi bile bulunamaz umarım.
tabiki değilsin.

gün gelip, o kancık beynini asfalta saçtığımız gün biz de üzgün olmayacağız.

zira üzülmek zorunda değiliz...
bu ülkede yaşıyorsan ve bu ülkenin ekmeğini yiyip suyunu içiyorsan evet zorundasın.
Eğer pkk'nın kendi piçlerini şehit saymasını diyorsan, orospu çocuğuysan üzülürsün tabii ki.
gencecik fidanlar, bu aziz vatanımızın bağrında toprağa verilirken, anaları babaları yüreği yaralı eşleri, yetim kalan çocukları, kardeşleri, sevenleri, sevdikleri, per perişan üzüntülü iken, bizde elimizden gelen şekliyle evet üzülüyor acılarını paylaşıyoruz, bir nebze olsa da, hiç olmazsa hüznümüzle, gözyaşımız la yanlarında olduğumuzu, acılarını paylaştığımızı belirtiyoruz. biraz vicdanı olan insafa gelir zaten tutamaz kendini.
şehite değil ailesinin yaşadığı acıya üzülürsün zaten. ayrıca vicdan azabida çekersin genç yaşında bir fidan sen bacaklarını uzatmış entry girerken şehit oluyor. belki arkasında yeni doğmuş çocuk ve hayalini kurduğu eşini bırakarak.

üzülmek zorunda değilsin de sevinme bari be. o kadar vicdanlisindir herhalde.
Allaşkına bi fatiha okuyun tabi biliyorsaniz.
Boş boş konuşmaktan faydalıdır.
(bkz: nasıl eksi karma kasarım)

çok yöntem gördüm sözlükte. ama bu tarz bir ilk.
uzulmek zorunda degilsin. oyle bir kanun falan yok. diretme de yok. ama sirf su sozlukte bile sehit yakini olabilir diye dusunup, sacma sapsn bir baslik acmanin luzumu da yok. yada onceden sehit vermis insanlarin oldugunu dusunup. kanun degil, insanliktir.
ülkede yaşamak zorunda değilsin. almaya pkklilari direk kabul ediyor ülkesine.
insan olan ,müslüman olan ,bu memleketi ve milleti seven herkes şehitlere üzülür .
allah cc aklı kafaya ,vicdanı yüreğe koymuştur
aklını ve vicdanını apış arasına koyanların bunu anlaması mümkün değildir
herkes kendine yakışanı yapar
sırtlanda ,yılanda akrepte
zaten açılan başlıklardan ve yorumlardan kişinin tiyneti bellidir
katranı eritsen olurmu şeker .
devamını anlayan anlar .