bugün

isteyen aday olur milletvekili seçilir alır vekil maaşını, isteyen üniversite orada gider okur öğretmen olur alır öğretmen maaşını. Sizi kim tutuyor da kariyer yapamayıp ezik modelinde yaşıyorsunuz. Hangi maaşı çok buluyorsan git o işi yap, yapabiliyorsan. Yoksa sus otur yerine.
Halk 1603 tl alırken rezilliktir.
Kitaptan oturduğu yerdin 2 bilgi okuyup 4 bin tl almakta kul hakkıdır.
isteyen aday olur milletvekili seçilir alır vekil maaşını, isteyen üniversite orada gider okur öğretmen olur alır öğretmen maaşını. Sizi kim tutuyor da kariyer yapamayıp ezik modelinde yaşıyorsunuz. Hangi maaşı çok buluyorsan git o işi yap, yapabiliyorsan. Yoksa sus otur yerine.
http://maviegeozelegitim....slari-2018-yilinin-zammi/ Burdan bakabilirsiniz genel maaşları.
biri maas bordrosu atsa da gercegi gorsek. 4000 tl. zor ihtimal.
Hakedene 10 bin versen yine de emeklerini ödeyemezsin.
kapak olsun.
görsel
almıyorlar.
vaiz maasinin 4065 tl oldugu yerde, ogretmenin maasi az bile.
Şaka falan değildir. Yatış yaparken 4 bin tl maaş almak gerçekten değişik. Evet.
oytun gir eğitim fakültesine. oku, öğretmen ol. o süre zarfında sana burs bağlayacağım. mezun olunca da yattıkça beni hatırlarsın.
26 yıllık bir öğretmenin maaşı cuma itibariyle yeni 4000 olmuştur, o da eşi çalışmıyor ve 20 yaşından küçük iki çocuğu varsa. Adamın asabini bozmayın.
15 yıllık bir öğretmenin maası yeni yeni 3 bin olmuştur. Bilip bilmeden konuşmayın, hesaplama islerini ben yapıyorum.
Kendilerini 15 gün idare edeceğinden çok dikkate alınacak mayış değildir.
Eğitim fakültesi mezunuyum, atama olmadığı için Ücretli öğretmenlik yapıyorum. 1300 tl maaş alıyorum. Ama öğretmenliğe kolay meslek deyip bu mesleği itibarsızlaştıran her kim varsa hakkımı helal etmiyorum. Hatta iddia ediyorum ki en zor mesleklerden biridir öğretmenlik; çünkü gerçekten vicdan ister. Vicdanı olan her öğretmen yorulur. O yaz tatilini de sonuna kadar hak eder.
sözleşmeli olanlardan bahsetmek gerekirse;
eskiden kalma bir mantığın kurbanıdır öğretmenler;
"hiç bir şey olamazsan bari öğretmen ol"
bu mantık sürdüğü müddetçe maaşlar asgari ücrete yakın seviyelerde dolaşır.
Maaşının karşılığını vermen için dua edeceğim öğretmenim.
Doktor ile birlikte en çok kazanması gereken meslektir.
Bunu hakedecek eğitimi verdirmek suretiyle.
gerçekten şaka gibi. 4000 tl nedir ya. bir doktorlar bir de öğretmenler hak ettikleri değeri göremeyenlerin başında gelirler.
O da bir şey mi? imamların aldığı maaşa bakın.

Kesin olmamakla birlikte bir öğretmen haftada 20 ile 40 saat derse giriyor. Hadi bunu 25 saat yapalım. Ki birçoğu fazla sayıda derse giriyor. Ayda 100 saat derse giriyor olsun. Aldığını 4000 TL yapalım.

Bir imam günde toplasanız bir veya iki saat işini yapıyor. Bunu da iki saat kabul edelim. Bakın fazladan yazdım. 30*2=60. Cuma günleri de fazladan iki saat ilave ediyorum Fazla fazla. Ayda sekiz saat de o. Eder 68, hadi 70 saat olsun. Aldığı maaş 4082.
Kutsal kitapta aksini yazdığı halde günde beş vakit namaz kıldırıp 4bin lira alandan çok daha faydalı iş yaptığı için normaldir.
ille de eleştireceksen kardeşim, eğitim sistemini eleştir, seher vakti okula gönderen sistemi eleştir. Bir işe yara. Öğretmen maaşını değil imam maaşını eleştir. Adaletsiz gelir dağılımını eleştir.
Ekonomi kötü diyenlere tokat gibi cevaptır. Kötü olsa yatan öğretmenlere havadan 4 bin tl verir mi devlet? Ayıp. Evet.
4K almalarına rağmen zaman zaman televizyonda "geçinemiyoruz len mq" diyenlerin aldığı maaş miktarıdır.
Ekonomiyi maaşla ölçmek nedir ya? Dolar artıyorsa ekonomi batmıştır kısa ve net. Öğretmenler içinde 4bin gayet az bir maaştır. Öğretmenleri ne kadar önemsemediğimizin göstergesidir.
insanı oldukça şaşırtan tabi haliyle sinirlendiren acı durumdur. 1 yılda 6 ay tatil yapıp yattığınız yerden 4 bin tl almak vicdanınızı hiç mi sızlatmıyor? evet.