bugün

Yıllar sonra ilk kez türk dizisi izlememe sebep olan bir dizi.

Umarım bu gidişat bozulmaz da aynı şekilde devam eder ki bozulacağa benzemiyor.
bildiğin her şeyi unutacak olsan sen ne yapardın? sorusuna cevap veremediğim dizi. hatırlayınca utanacağım şeyler olabilir mesela.
diziye gelince üçüncü bölümü bitirmek üzereyim güzel gidiyor ama biraz daha hareket istiyorum.
ilk 3 bölümünü bitirdim. televizyon dizilerinden çok daha iyi bir iş olmuş. haluk bilginer, onur saylak,hakan günday güzel kombo olmuş ayrıca görüntü yönetmeni Feza Çaldıran'a ayrı parantez açmak lazım çok güzel kareler var dizide gelecek bölümleri beklemedeyiz.
Gayet başarılı bi yapım olmuş. Oyuncular zaten muhteşem. Sahneler, diyaloglar çok hoş. Aslında alışıldık bir senaryosu var ama başrole haluk bilginerin can vermesi beni direkt diziye bağladı. Tavsiye edilir, izleyin.
Edit: arkadaşlar final yaptı dizi. Zaten 12 bölümlük mini dizi projesiydi. Kesinlikle izlemelisiniz senaryosu harikaydı oyunculuklara zaten laf yok. Haluk bilginer anasını ağlattı.
Gayet hoş bir dizi olmuş. Özellikle Haluk Bilginer'in oyunculuğu kesinlikle diziyi ciddi taşıyan etmenlerden. Bizden çıkan bir yapım olarak kesinlikle çok başarılı. ilk fragmanını gördüğümde ben bu diziyi izleyeceğim dedim, ki normalde bizden çıkan işlerin çok kısır döngüde kaldığını düşünüp açıp bakmam da.

Hikaye bakımından aşırı orijinal bir iş olmayacağı sinyallerini verdi bana ilk üç bölüm. Orijinal olmaması problem değil, iyi işlendiği sürece ki şimdiye kadar iyi gittiğini söylemem gerekli.

Asıl beni üzen ise bu dizinin devam etmesinin çok zora girmiş olması. Malumunuz Rtük yasası geçti, internetteki diziler de Tv'deki dizilerle aynı sıkıştırmalara sahip olacak. Bu o anlatımındaki güzel olan çoğu şeyi yok edecek gibi duruyor. Devam etmemeye bile karar verebilirler bu karardan sonra, umarım devam eder. Başarılı bir iş.
En azından klasik Türk dizilerine göre özgün bir konuyasahip. Sırf bu yüzden izlenebilir.
En azından klasik Türk dizilerine göre özgün bir konuyasahip. Sırf bu yüzden izlenebilir.
"Türkiye’de insanlar seri katil olmaz. Türkiye’de insanlar cinnet geçirir."

görsel
Izleyeceğim de, zamanım yok. Yoksa eyşan izlenmez mi?
O boy, o ses, o kalça.. Töbest,
izleyin.
Onur Saylak'ın yönetmenlikte, Hakan Günday'ın edebiyatta ne kadar başarılı olduğunu gösteren yapım. müzik seçimleri de ayrı güzel ama bir Haluk Bilginer var ki o dizide, işte oyunculuğun nirvanası dedirtiyor.
yeni 3 bölümünü sabırsızlıkla beklediğim dizi.
alzheimer mı oldunuz?
kırmızı çoraplarınız ve '70 model arabanız mı var?
tebrikler!!!
artık seri katil olabilirsiniz.

t: boş dizi. hatta bomboş. hele o cansu dere'nin rol yapmayı becerememe halleri yok mu... allahım...
Türkiye'nin kanayan yarası Kadın cinayetlerini konu alan mamtıklıca kurgulanmış dizi.
Bugün saat 21:00’da 4-5-6. Bölümleri yayınlanacak olan dizi. Evet.
Harika bir bölüm yayınladı. Efsane efsane. Evet.
ezel (2009) dizisinden bu yana izlediğim -izliyor olduğum- ilk türk dizisi.
cansu hanıma kâkül yakışıyor. bunu söylemek için geldim.

görsel
öyle aman aman abartıldığı kadar kült falan değil.

Fakat şu bir gerçek ki alışılagelmiş türk dizilerinden ayrılıyor birçok konuda. Senaryosu, kurgusu ve sinematografik tarzıyla türk dizilerine göre üst seviyede. ilk 6 bölüm tatmin ediciydi.
Edebiyatçı senarist yönetmenlikte acemilik birleşince ortaya kağıtta yazanın ekranda iyi durmayan bir yapıt çıkmış. Bunu roman olarak okumak iyidir hoştur da adamın alzheimer olunca istediğini yapabileceğini fark etmesini ağzından duymaya ihtiyacımız yok. Seyirci salak değil. Çekerken izlemiyor musunuz amk?
izlemeye değer, sürükleyici bir dizi.
--spoiler--
kaliteli dizi. fakat 6. bölümdeki kurbanların internet oylarıyla belirlenmesi muhabbeti black mirror 3. seon 6. bölümden direkt alıntıdır. (bkz: Hated in the Nation)
--spoiler--
"Ne güzel olurdu değil mi? Yanlış bildiğimiz her şeyi unutsak… Sadece doğrular kalsa…"

görsel
Son zamanlarda izlediğim en iyi dizilerden biri. Senaryo, çekimler, oyunculuklar mükemmele yakın. Tabii dizinin süresinin bir saat olması da televizyon dizilerinden kat be kat kaliteli olmasına neden oluyor. Çünkü gereksiz uzatmalar, slow motion ‘lar falan yok dizi de. Son olarak diziden küçük bir alıntıyla bitireyim. "Türkiye'de insanlar seri katil olmaz, Türkiye'de insanlar cinnet geçirir."
klasik türk dizileriyle büyümüş bir bünye olarak tahminim nevra 'nın yakılan evdekilerin çocuğu olduğu.
Senaryo da aslında o kadar abartılacak kadar iyi değil. Her hafta 120 dakika yetiştirmek zorunlulukları olmadıkları için 60 dakika çekeceklerse 60 dakikayı dolu dolu işleyebiliyorlar. Ha bu işledikleri şeyin sonucu ne kadar iyi o da o kadar iyi değil. Roman yazarlığı kökenli bir senarist olmasından dolayı bunun izlenen bir şey olduğunu unutup seyircinin kendi izlerken anlayabileceği şeyleri kağıda döküyor, çekim esnasında da yönetmenliğe yeni başlamış olan zat bunları ya seyirci aptal değil anlar deyip atmıyor. Ortaya bu işlere meraklı izleyiciler için abi yapmayın bu kadar da salak değiliz anlıyoruz biz bunları bir durum ortaya çıkıyor.

Pekiştirme editi: "içip içip sabah unutuyorlar"dan sonra agah bey'in etrafında kimse yokmuşcasına ha içip içip sabah yaptıklarımızı unutuyoruz. Bana da alzheimer teşhisi kondu ben de her şeyi unutacağım. Öyleyse ben de istediğim şeyleri yapabilirim. Gibi söyleyip içkileri dikmesi. Bırak onu farkettiğini söylemesin. O sahnede agah'ın arkadaşı sabah yaptıklarını unutmuş şekilde uyanacaklar lafından sonra agah bir şey söylemesin. Sadece biraz düşündüğünü fark ettiğini ve içki içtiğini görelim konuşmasına ne gerek var biz o kadarıyla da anlarız.
Kişilik durumu. Var olması yaşama ile bağlantılı olan. iyi veya kötü olarak 2 ye ayrılır.