bugün

büyük gerçektir. bilimin en büyük hakikatlerinden olan evrim,ırkçılığı rasyonel kılar. bazı canlılar bazı sebepler yüzünden gerizekalı olarak kalmıştır. evrimsel süreçte kafataslarını geliştiremedikleri için (brakisefal) olamadığı için beyin seviyeleri düşük kalmıştır.
büyük gerçektir.
Irkçılık insanların doğuştan eşit olmadığına inanan bir çağdışı anlayışın adıdır. insanlar arasındaki ilişkilerde eşitsizliği ana kural olarak benimseyen bütün yaklaşımlar, sonunda ırkçılığa kaymışlardır. Eşitsizlikçi dünya görüşüne sahip olan yönetimler sonunda ırkçılık bataklığına saplanmaktan kurtulamamaktadırlar. Uygarlığın gelişme çizgisi içinde insanlar her türlü gelişmeye açık bir değişim yaşarlarken, devlet ve toplumun zenginliklerinden bütün insanların eşit olarak yararlanmaları söz konusu olması gerekirken, yönetimi ele geçiren bir avuç zengin ya da güçlü kişinin kendi kesimlerine devletin ve toplumun zenginliklerini tahsis ettiği ve toplumun geri kalanının ikinci sınıf bir derecede tutarak açıktan ırkçılığa kaydıkları görülmektedir. Topluluklar arasındaki genetik olarak değişik olan her şeyi ırki özellikler içerisinde saymak, beraberinde genetik özelliklere dayalı ırki yapılanmaları getirmiş ve bu doğrultuda yapılan bilimsel çalışmalar ırkçılık akımlarının çıkış noktası haline getirerek sömürü düzenin bir parçası olarak kullanılmıştır.
ben hic bir bilimsel kitapda bir ırkın diğer ırka üstün olduğunu okumadım, ama bir bilimsel olamyan kitaplarda bu var, ayrıca dini kitaplarda cogu zaman bunu okudum, mesela bazi dinlerin digerlere üstün olması.
Kismen dogrudur, gen kendine benzeyeni sever. Buradan; tamamen guduleriyle hareket eden bir hayvanin irkcilik yapmasi yadirganmamalidir. Amma velakin insan, zekasi ile gudulerinin onune gecebilen bir varlik olmasiyla digerlerinden farklidir. 2014 yilinda hala irkcilik yapanlara bi an once evrimini tamamlayip caga ayak uydurmalari tavsiye edilir.
Hayır biyoloji bilimseldir, ırkçılık tarihsel bir vakadır.
Toplumların zekası onun nasıl yönetildiğiyle alakalıdır, ortaçağ avrupası ile şimdiki avrupa arasındaki fark da buna örnektir.
genetik bir bilgidir ırkçılık ve her yaştan insan ırk, taraf tanır.