bugün

kürtlerin çokta pipisinde olan hadisedir.
doğrusu ırkçı değilim ırkçı kürtleri sevmiyorum olmalıdır.
son 10 yıldır içimde oluşmuş hede.

sevemiyorum nedense. vermiyorum bunlara iş falan. en masum duranları bile saatli bomba edasında bunların.
Kürt deyince akla ilk gelen tek şey pkk olduğundan şu durumda ırkcı olabılırım. olmak zorundayız zaten bu ülkede yaşamak istiyorsak. ama kürt arkadaşlarımda var bunların suçu ne demeden de edemiyorum. bizi bu duruma getirenler utansın ne diyeyim.
Onlarca ırkın alayına sevgi ve saygı beslerken, sadece Kürtleri sevmemek, ırkçılık ise sonuna kadar ırkçıyım arkadaş.
içinde bulunduğum topluluktur.
Irkçılıksa ırkçılık sevmiyorum kürtleri, sevmek zorundada değilim.
Sözlük son nesin güzel ırkçı yaptı. Seviyorum sizi heyt koçlar.
Irkçıyım ve kürtlerden nefret ediyorum.
Bir insanı tanımadan sırf onun ırkından dolayı nefret ediyorsan ırkçısındır.
Kim seviyor ki diye insanı merak ettiren durum.
kürtlerin çok da sikinde olan söylemdir. sevgisizliğin ayrılığı getireceğini kavramış kürdün geleceği çok parlaktır. güneydoğunuz nefret politikanız ile elden giderken metropol de am derdine düşen ergenlere selam olsun...
Rahat olunması gereken durumdur. Birilerini sevmiyorum diye kimse bana ırkçı yaftası yapıştıramaz. Ben de kürtleri zerre kadar sevmem. Onların benim sevgime ihtiyacı yok. Benim de onlara ihtiyacım yok. Ülkeme zararı dokunmadığı sürece bulaşmam.
Bizzat içinde olduğum durum. Ulan diğer bütün milletler bir yana ama bu Kürtleri sevemedim gitti. En iyisi, en okumuşu bile içinde bir yerlerde o barzoluğu taşıyor. Saldırmadan önce bi kendinize bakın. Haksız mıyım ha?
çokça duyulan cümle oldu son zamanlarda.
haklı yazar beyanıdır. ben de amerikalıları sevmiyorum, fransızları sevmiyorum mesela. ama gece gündüz sol frame e fransız ya da amerikan başlıkları açmıyorum.
Kendiyle çelişen bir ifadedir.
(bkz: severse ekime sevmezse çüküme)
(bkz: I don t want to wara wara)
Kesınlıkle katılıyorum.Her yanlarından zorbalık,anlayıssızlık,kındarlık akıyor.
gayet olası bir durumdur..

örneğin; yakın zamana kadar sevdiğim, değer verdiğim kürt arkadaşlarım vardı. birbirini tanımayan, farklı çevrelerde tanıdığım kişilerdi. ancak bir süre sonra öyle soğudum ki her birinden.. yine birbirinden bağımsız konularda karşılaştığım haller nedeniyle hayatımdan çıkardım kendilerini. buna rağmen genele vurmaya içim el vermiyor, gelin görün ki istisnasız şaşırttılar beni! bunu başlıkta kürtler geçtiği için direk kendilerinden örnek vererek anlattım. bir başkası çerkezlerden illallah demiş olabilir, bambaşka biri de lazlardan.. bunun için aynı alt kimliği taşıyan ikiden fazla insanda benzer tavrı görmek yeterli görülüyor maalesef.. ki benzer bir olayı bizzat yaşadım! oklar bu kez bana mensubu olduğum arnavut halkını genelleyerek döndürülmüştü.. 'siz zaten arnavutlar hep böylesiniz' demişti, altın varak kaplama bir şahıs! olabilir, onun bakış açısı. deşmemek lazım..
kendini kandıran ve/veya etrafı kandırmaya çalışan ırkçı söylemi. nereden tutsan elinde kalıyor.
ırkçı sözcüğünden anladığım, insanları ırklarına göre yargılayan, ırkını ön plana alan düşünce tarzıdır. belirli bir ırka mensup olan insanları sevmediğini söylemek de kişileri ırklarıyla yargıladığınızı ifade eden bir eylemdir. dolayısıyla cümle için denecek tek şey, (bkz: oksimoron)
Hayatta iki şeyden nefret ederim, 1)ırkçılık 2)zenciler diyen tip gibidir.
"Irkçı değilim ama tüm israilliler ölsün"le aynı kafadır.