bugün

yobazcıkların ağızlarına verilen "insan değil, islam üstündür" teranelerini tekrarlamasına vesile olan vahşettir.

bıkmadınız mı hala bu saçma sapan laflardan? bak ne diyor ziya paşa:

"Âyinesi iştir kişinin lafa bakılmaz / Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde"

"kişi" ve "şahıs" yerine "din" koy, neyin ne olduğu şıp diye ortaya çıkıyor. islam'ın eseri bu işte! habire şunu bunu ve de birbirlerini kesen yobazlar!

yurt insanı cahil olduğu için, yurtdışında hıristiyanlık ve musevilik ile dalga geçilmediğini sanır. oysa söz konusu dinlere yapılanlar, islam'a yapılanları bin kat aşar... islam'la son 15 -20 yıldır uğraşılıyor. fakat hıristiyanlar veya yahudiler "dinimize laf etti" diye kimseyi kesmezken, müminlerin hali ortada...
islam'a saldırmak için bekleyen yazarların hemen işbaşına geçtiği başlıktır. Kaç kere söyleyeceğiz, insan değil, islam üstündür. Her insanın yaptığına bakarak islamı yorumlayamazsın. islam şöyle, islam böyle diyemessin. Der isen, bu pireye kızıp yorgan yakmaktan başka bir şey olmayacaktır.

yorum yapmaya üşendiğim ve beğendiğim bir entryi paylaşma hissiyeti duyduğum başlık.
akla karikateistte yayınlanan karikatürlerden birini getiren vahşettir.

aradım ama bulamadım. bari anlatayım (hatırladığım kadarıyla):

yobaz birini kesmiş, elinde kanlı bıçak, göğe bakarak "allah'ım bu kafiri dinine laf etti diye kestim. kabul buyur" der. gökten bir ses "valla iyi yaptın. ben de buna kırk yıl daha nasıl tahammül ederim diye düşünüyordum" diye yanıt verir.

yobazların ve inandıkları tanrının hali böyle işte....
islam'a saldırmak için bekleyen yazarların hemen işbaşına geçtiği başlıktır. Kaç kere söyleyeceğiz, insan değil, islam üstündür. Her insanın yaptığına bakarak islamı yorumlayamazsın. islam şöyle, islam böyle diyemessin. Der isen, bu pireye kızıp yorgan yakmaktan başka bir şey olmayacaktır.
(#34186230)ulan orupu cocugu dini hassasiyetle dalga gecti diye öldürülmesi yani iyi, islam daha mı saygın oldu sence böyle?
"barış dini"nin mensuplarını pek memnun etmişe benzeyen vahşettir.

sonra? "görçök islam bu döğil", "ışid möslöman değül" falan filan...

(bkz: yav he he)
Facebook hesabından eleştirel bir karikatür yayınladıktan sonra islam'a hakaretle suçlanan Ürdünlü yazar Nahid Hattar, vurularak öldürüldü.

--spoiler--

Hıristiyan olduğu belirtilen Hattar, başkent Amman’da hâkim karşısında çıktıktan sonra adliye dışında üç kurşunla vuruldu.
Hattar’ın katilinin yakalandığı ve cinayetle ilgili soruşturma başlatıldığı açıklandı.
Ürdünlü yazar, geçen Ağustos ayında dine hakaret iddiasıyla 15 gün gözaltında tutulmuştu.
Hattar’ın paylaştığı karikatürde, yatakta iki kadınla birlikte yatarak sigara içen bir adam, tanrıdan içki göndermesini isterken tasvir ediliyordu.
Bu paylaşım sonrası sosyal medyada Hattar’a yönelik tepkiler çığ gibi yükselmişti.
Ürdünlü yazar, “radikal dincilerin cennet görüşünü teşhir etmeyi amaçladığını” söyleyerek kendini savunmuştu.
Fakat yetkililer, karikatürü paylaşan Hattar’ın yasaları ihlal ettiğini belirtmişti.
--spoiler--
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar