bugün

sanırım babaların tamamı bu kategoriye giriyor.
Evlatlar da bir garip. Hepimiz boş gaz ile çalışıyormuşuz da haberimiz yokmuş.

Ha sonunda Valide hanımefendi elini taşın altına soktu, yıllardır verilen sözü yerime getirdi. O iş babama kalsa ancak çocuğuma uzaktan kumandalı alırdı.
ben seni her türlü okuturum sen yeter ki istediğin bölümü yaz diyerek 5 sene arkamda olan babamdan daha adam değildir.
çok akıllı bir insan değildir.
Ailemin olduğu şehirde kazanınca üniversiteyi zaten bi tane araba var kullan işte ben araba mı kullanıyorum zaten dedi babam.

Arabasızım.
üniversite kazanmanın artık çok kolay olduğunu bilmeyen babadır.
daha çok "üniversiteyi bu ilde oku, araba senin" versiyonu mevcuttur.
ben odama güzel bir televizyon aldirmistim o zaman hediye olarak.
üniversite bitti televizyonu kendi odalarina aldilar.
kendimi kandirilmis hissediyorum resmen.
Umarım 15 sene sonra oğluma alıp, yerine getireceğim sözdür.
benim babamdır.

üniversite sınavlarına hazırlanırken, iyi bir üniversitede iyi bir mühendislik kazanırsam spor araba alacağını söyledi. ben de kendisine bu tür şeylerin beni gaza getirmediğini, ufak atmasını söyledim. kendisi ufak atmadığını, gerçekten kazanırsam alacağını söyledi. ben kazanacağımdan umutlu olmadığım için umursamadım tabi.

tercih sonuçları açıklandı. sevinçle ailemin yanına koştum ''babaaaaaaaaaa'' diyerek. sevindik, duygulandık falan. sonra spor araba muhabbetini açtım. babam anneme baktı, ben babama baktım, annem bana baktı, babam bana baktı, ben anneme baktım, babam anneme baktı. herkes birbirine bakıyordu amk. bakışmalardan bir bok olmayacağını anladım ve dışarı sigara içmeye çıktım. 28 yıl geçti o araba hala gelecek, hala bekliyorum.

her şeyi geçtim bari spor araba alacağını söyleme. şahin alcam falan de ki gerçekçi olsun. gelecekteki oğlum müsterih olsun ben böyle şakalar yapmicam. çocukken de akülü araba almadılar zaten, hevesim kursağımda hep.
benimki profesyonel bir yöntemle kurtardı nihayetinde: şimdi sen araba alırsak kudurursun; mezun ol, ilk maaşını getir araba kapında.
Oyuncak olarak hediye eder. Evet.
Yalan söylüyor olma ihtimali çok yüksektir.
Ehliyet sınavını geç başka bisey istemiyorum alicam diyen babadan iyidir.

4 kere kaldım.
"Bi git gel bakalım canım" diyecek olandır.
Ama sağolsun babam bana böyle söylemedi. Ha verdiği söz passattı ama kısmet pejo 407 imiş.
Bu baba 2000'li yılların başında "takdir al sana bilgisayar alacağım" diyen babanın ta kendisidir. Sonuç çoğunlukla hüsrandır.
sınavdan sonra "benim arabam senin araban ehiehie" diyecek babadır.
Basta ilk 10.000 e gir alayim dedi

Onu yaptik ehliyet al oyle alalim a dondu is , onu da hallettik

Simdi okul bitsin oyle aliriz diyor.Okul bitmedi ama bitince muhtemelen yine olmayacak.

inandigimdan degil aslinda adam ne yapsin durumumuz yok yani elinden geleni yapiyor hatta fazlasini da yapiyor , o yuzden muhtemelen ben ona bir araba alacagim ise baslayinca.
Klasik, güzel bir baba yalanidir.
Babaymış.

Keşke ben de, oğluma diyebilseydim.
Gene vaatte bulunmuş teşvik etmiş o da güzel zamanında %0.1'lik dilime girdim tebrik etsin diye babamı aradım, evet kendisi sormak için aramadı aradım dereceyi söyledim "hmm iyiymiş" dedi sustu ve konuşma kilitlenip telefonu kapattı. Teşvik edip almasaydı ona da razı olurdum koymazdı yani.
Çocuğunun üniversiteyi kazanma ihtimali ehliyet alabilme ihtimalinden daha yüksek olduğunu düşünen babadır.
içinden "bok kazanırsın itoğlu ehehehee" deyip çocuğun sınava kadar olan çaresizce çabalarıyla eğlenen babadır.
adam kızına q7 almış sen ne dıyon aq.
çocukken kumandalı araba bile almazdı bana. bende çalışıp kendi paramla gerçeğini almıştım 18 yaşımda. evet, çocukken ellerinde oyuncak arabalarıyla bana hava atıp oynatmayan arkadaşlarımın yanından şuanda spor otomobilimle geçip pis pis sırıtıp bakış atıyorum. şuanda iyi ki çocukken istediğim birçok şeyi almamış ve beni bu konuda hırslandırıp birçok şeye kendi çabalarımla ve kazancımla sahip olmamı sağlamış.
bana yalan söylediler
yalan söylediler
YALAN !