bugün

(bkz: master of masturbator)
moronun en önde gidenidir. "üniversite eğitim değil sevgili yuvası salak! mezun olunca diploma yerine kazanova belgesi veriliyor" diye uyarılasıdır. ayrıca çirkindir, asosyaldir, kimse sevmez, kimse beğenmez, öyle bir eziktir.
(bkz: üniversite ile sevgili arasındaki olmayan ilişki)
belki de sadece sevgilisiz olmanın ne demek olduğunu anlamaya çalışan bir adamdır, belki de sadece aşk denilince gülmek yerine ağlamayı tercih eden bir adamdır, belki de sadece pastane köşerinde akşam size gelebilirmiyim gibi soruları sormaktan miğdesi bulanan ve bu tek boyuttan yaşam bulan insanları bir türlü anlamayan biridir, belki de sadece aynalarla konuşan biridir.
böyle kişiler için tam yerine oturmuş sıfattır moron. Sen git özgür özgür yaşa istedigini yap sevgili bulama. gençliginin en güzel yıllarını okulda harca olacak şey degil doğrusu. böyle kişilerden uzak durulası.
universitenin tek fonksiyonunu karsi cinsten bir partner bulmak oldugunu dusunen yazarin ic dunyasini dile getirme cabasidir. ne diyeyim ki, turkiye burasi, universite bilim uretme yeri degil, copcatan merkezidir efendim, evet odur, he bir de is bulma kurumu fonsiyonu da vardi bizim universitelerin, onu unutmusum bak.
(bkz: o moron siksin seni)
ama sorsan sevişmedigi kalmamış olan kişidir.
(bkz: üniversitelerde yonja kulüpleri kurulsun)
(bkz: bütün moronlara sevgili bulunacak)

ortaya karpuz atıp kaçma ekolüne bir örnek daha sevgili sözlüğümüzde..
üniversite dest-i izdivaç mı sorusu geliyor insanın aklına bi de ayrıca sevgilisi olmayan insan moron mu oluyor o zaman okula kayıt yaptırdıklarında bi de kız versinlerde ilk yıldan okulda kalmayalım.
emosuna koyim açacağınız başlığın.
dünyaya sadece fare deliğinden bakan kimsenin (maalesef ki üniversiteye adım atabilmiş biridir bu zat) söylemidir. sakın, "aman, sevinin fare deliği kadar da olsa bir yerlerden bakıyor hayata." demeyin. çünkü o hayata açılan minicik delikten göre göre kızların şeyiyle erkeklerin şeyini görür.
aferin nejdet ezdin milleti yine

bu ne ego tatminidir yahu. kime nedir kimin sevgilisi olup olmadığından. el alemin sikinin derdine mi düşmüş böyle düşünenler merak ediyorum. hayatı sırf sikişmek sokuşmaktan ibaret görüp de sizin gibi anlamsızlaştırmadığımız için mi moron olduk yani. her gördüğümüz deliğe girmek için uğraşmadığımız için mi moron olduk yoksa. lan tamam bırakın bizi biz moronuz. eğer mutlu olacaksınız ve çenenizi kapatacaksanız.

moderasyona not: doğruyu sert bir üslupla söylediğimiz zaman bizi uçurmayı bildiğiniz zamanlardaki hassasiyetinizi bunun gibi siktiri boktan başlıklarda da gösterseniz de adalet sağlansa biz de moderasyon başlığının altında atıp tutmasak ne güzel olurdu değil mi.

not: bu entry sonunda çaylak olmak hatta uçurulmaya bile razıyım. böyle düşünüyorum ve bunları dile getirmeye hakkım var.
bu universitenin adini da zaten yanlis komuslar, uniumuhane falan olsaymis keske lan.

(bkz: bsg)
şimdi burada sevgilinin konumunu önemli diye düşünüyorum lakin; sevgili üniversiteden mi olacak yahut üniversite dışından olsa moronluğu ortadan kaldıracak mı? bakalım kaldırabilecek mi? yoksa kaldıramayacak mı? sevgili üniversiteden mi? az sonraaaaa..... * * *
Üniversiteli insanları potansiyel sex aracı olarak gören sahsiyetsiz kişilerin ortaya attıgı bir önermedir.
aynı kişilerden gelen bazı önerme tipleride şu şekildedir ''4 yıl ünv okuyup hep aynı kızla cıkan moranlar'', ''Son sınıfa geldide adam oldu yoksa moronun tekiydi'' gibisinden.
(bkz: aöf)
Evet bu tip kişiler günlük hayatta karşılaştığımız şeylerdir. Fakat bu insana moron gözüyle bakan insanın bilimum IQ, EQ, ahlaki ve etik değerlerini değerlendirmeye almaktan geri durmam. Bu birey üniversiteli oldu diye bitirmesi gereken bir okul yokmuş gibi davranmasını beklemek öküzlükten ibaret bir harekettir. Bu insandır ki kendisine moron gözüyle bakan insanlar 4 senelik üniversiteyi 8 senede bitirken kendisi tıkır tıkır okuyup 4 sene de onur tablosuna girerek biterecek kişidir.
aradığını bulamayan moran* tipi.

çok çalışıp, güzel bir puanla bilmem nerenin hangi üniversitesine girebilmiş ey insanoğlu. sen git bilim, ilim, kültür yuvasında, hala aklın oranda buranda, sesleniyorum buradan size ey saygı değer sözlük yazarları. bu mantıkla bir yere varabilirmiyiz. sözlerimi burada kesiyorum hepinizden ayrı ayrı özür diliyorum.
'geldilerde biz mi hayır dedik' yada 'gittik de evet mi dediler' şeklinde karşı çıkılacak düşünce. burda neyi ispat etmeye çalışıyorum, moron olmadığımı mı ? dur lan dur, entryi kesiyorum burda. karşıtlık çığrından çıkar.
kafasını dinlemek isteyen sıradan bir insan olma ihtimali de fevkalade bulunan alnından öpülesi, sözde morondur. üniversitedeki her kızı erkek erkek diye yırtınan yaratıklar zanneden kadar moron değildir en azından.
(bkz: anaa mala bak)
üniversitede bile umduğunu bulamayan, umutlarını iş dünyasına saklayan insan.
üniversiteli kızların kendisini beklemediğini anlayan abazan sözlük yazarıdır.
lan kızlar he dese orospu, demese kahpe. bu ne lan?
her ne kadar üniversiteli olmasıyla moron olması çelişsede bir bildiği vardır denilen insan.
(bkz: sevgili sevgili diye diye kafayı bozmuş moron)
beğenmeyen insandır.*