bugün

(bkz: üniversitede kızların önüne gelene vermesi)
-almıyoruz kardeşim!
-neyi almıyormusunuz?
-sevgilin yok! o yüzden içeri giremezsin..şimdi içerde kantinde birçok kişi sevgilisi ile kolkola muhabbet ederken, senin içerde moron gibi oturman zoruma gider.
-höe!?
bu başlığı açacak kadar bu konuda obsesiftir.
(bkz: geri zekalı başlık acıyorum ilgi cekıyorum)
bu baslık unıversıteye adım atar atmaz bı duzıne sevgılıye sahıp olmus bır yazar gozlemıdır herhalde*
üniversite'yi manukyan'ın ofisi zaneden boş kişi deyişi.
bakılınca 2 durumun ortaya çıkabilir. üniversitede her daim sevgilin olacak bir durum yoktur ve bu durum normaldir. diğer durum ise üniversite hayatı boyunca hiç sevgilisi olmayan insanların durumudur. işte bu hiç normal değildir. hülya avşardan git kendine iyi birisini bul, kul köle olsun kız ya da dul şarkısı armağan edilesidir.
tanım: olmayınca olmuyor diyen morondur.
örnek: benim lan bu.
(bkz: universiteli olmasina ragmen insan olmayan moron)
Moron olduğu için mi sevgilisiz kaldığı ya da sevgilisiz olduğu için mi moron kaldığı bilinmeyen, erkek/kadın cinsiyette olabilen insan evladı.
üniversiteye neden gidileceğini üniversiteye gittiği halde anlamamış, anlamamamkta ısrar eden ,sabit fikirli,benim fikrim kesin doğrudur piskolojisiyle açılmış bir başlık.
(bkz: üniversiteye kız düşürme maksadıyla giden öküz)
kişi kendinden bilir işi cümlesine uygun bir konudur efendim.*
4 yıllık üniversite hayatım okulda bir sevgilim olmadan geçti. ve benim gibi çoook arkadaşım var. hiçbirimiz de ne asosyaliz , ne hepimiz çok çirkin , ne de kendini sadece derslere adamış insanlarız kızlı erkekli... önüne her çıkanla birlikte olmanın kendine saygısını kaybettireceğini bilen ve doğru olanı arayanlarız sadece.
kullanılmadan aynen iade.

yılmaz erdoğan'ın ''otogargara'' oyununda geçen replik tam da bu kişiler için uygundur. üniversite yıllarını sevgilisiz olarak teğet geçmek bir nevi.
karadeniz'de icat edilmesine rağmen tepilmeyen horon cümlesi kadar abuk cümledir. her üniversitelinin sevgilisini olması kanun mudur? sevgilisi olmayan moron mudur? asıl moronluk, bu şekilde başlık açarak bir bok yaptığını zannetmektir.
Hazırlık okumayıp ortam yapamamış kimsedir.
Üniversite sırf sevgili yapmak için gidilen bir yer değildir. Genelde insanlar seçtikleri bir alanda uzmanlaşmak adına giderler benim bildiğim. Eğer üniversiteye sırf kız ya da erkek bulmak için gidiliyorsa asıl moronluk budur zira bu kişi normal yaşama alanında bir sevgili bulamamış tek ümidi üniversitedeki insanlar olmuştur. Kadın ve erkek arasındaki ilişki de bu kadar basite indirgenmemelidir.
üniversiteye gidip ne oldum delisi olmamış insandır..üniversiteye neden geldiğinin farkında olan insandır..
kendi kafasına göre birini bulamamış, günlük ilişkilerle uğraşmak istemeyen insan modelidir belki de.
tekrar etmek hoş değil ama aklı bi tarafına inmiş muhakeme yeteneğini kaybetmiş insanların sözüdür. üzülerek ifade edeyim samimi olarak böyle düşünen insanlardan ne köy ne kasaba ne sandalye ne levye ne masa nede yağ müşürü olur.
once zeka gerili ceken moron siksin seni, sonra da manitasiz universite talebesi emsin teziyle, bilgisiyle irzina gecilen zihnini, demek isteyip de diyemedigim icin milyonlarin sessiz direnisini hissettigim baslik.

moron'lar adina, universiteli talebeler adina, ran diye imza basmak isterdim, boyle haykiran biri olsa idi.
kız bulmaya değil eğitim amacıyla üniversiteye giden kişidir.
sadece üniversitede sevgili bulabilen tiplere göre, daha yetenekli olan tiptir.

çünki ona göre herşey yeri ve zamanına uygun yapılmalıdır. üniversite bir okuldur. okulda okunur. sevgili ise: heryerdedir
ama bazıları o kadar hödüktür ki, kızlar ile üniversite v.b. yerler haricinde konnekşın* kuramazlar.
aynı zamanda hayatında hiç starbucks a gitmemiş morondur, aynı zamanda hiç cinsel deneyim yaşamamış morondur, aynı zamanda hiç bilmem ne tarzı müzik dinlememiş morondur ve hatta aynı zamanda sözlükteki bir sınıfa abileri tarafından dahil edilememiş, millete başlık açtırmış morondur.
tanım : üniversiteyi kazanıp, okumaya başlamasına rağmen kız arkadaş - erkek arkadaş edinememiş insandır.

üniversitenin okumaya gelinmiş yer olduğunun farkında olabilir,
babasından gelen imkanlar az olabilir, hemen okulu bitirip hayata atılması gerekiyor olabilir,
kişisel tercihi * olabilir,
ya da eski aşk acısı yüzünden istemiyor olabilir.

ve bunların birini düşünmeyip, klavye başına geçerek, sevgilisiz insanlara moron diyen insan esas morondur.