bugün

ingilizce mühendislik yazın kafanız rahat olsun.
Hukuk fakültesi tercih edecekler zorlu bir süreç sizi bekliyor ama hukukçu olmak çok avantajlı bunu da unutmayın..
Hukukçu olmak çok da avantajlı bir durum değil. Hukuk okumak isteyen arkadaşlara sesleniyorum okuma alışkanlığınız yoksa yazmayın.

Hukuk için okumak balıklar için yüzmek gibi. Filmi de çekilmiyor.
iyi kötü bir yere gireyim diye düşünüp istemediğiniz bir bölümü, okulu yazmayın.
Hamurunuzda olmayan bir mesleği yapamazsınız. Özveri göstermek gereken bir mesleği yapmak için çok sevmeniz gerekiyor.

Tıp ve hukuk neden zor çünkü özveri istiyor. Sizde yoksa para da kazanamazsınız.
ne yaptığınızı, nereye doğru gittiğinizi bilin. şunun farkına varın, artık ailenizden yavaş yavaş kopup tam bir birey haline dönüşüyorsunuz. acemice vereceğiniz kararlar tüm hayatınızı etkileyebilir. hedefiniz ne ise ona yönelin. bir sene iki sene fark etmez. 40 sene sevmediğin, sana göre sikik bir bölümü okumaktansa 2 3 seneni harcayıp ömür boyu mutlu olabileceğin bir bölüm seçmek en mantıklısı. tercihinizi kendinize, geleceğinize saygı göstererek yapın. öncelik ortam vs. şeyler olmasın. cidden hiçbir şey beklediğiniz gibi olmayacak. bir sene geç gidin tam gidin.
Hukuk okuma alışkanlığı falan filan hiç okuma alışkanlığı olmadan Ankara hukuku 4 senede bitiren ve muhakeme gücü yüksek arkadaşlarım oldu ayrıca avantajlı değil dediğiniz bölümüm avukat olma garantisi var avukatlık da kötü bir meslek değil ..
Üstlerde bazı kefallerin yazdıgına bakmayin gidin ama iki yillik bi bolume gitmeyin aga sonra okulda kekolar gibi geziyorlar.
Boşverin üniversiteyi daha 4 yıl okuyacaksınız sonra işsiz olacaksınız o yüzden şimdiden bi iş bulun ve çalışın.
Fransızca mütercim Tercümanlık okuyan yada okumuş var mı? Kırıkkale de okunur mu? Sıfır fransızcadan iyi seviyeye gelebilir miyim iş imkanı var mı?
Var mı uluslararası ilişkiler bölümü okumak isteyen kale kardeşiniz yardımcı olabilir.
üniversiteye girerken ayakkabılarınızı lütfen çıkartın.
Tıp isteyenler puanı yetmiyor diye gidip diş hekimliği yazmasın.Diş hekimliği bölümü, tıp olmadı burayı yazayım bari bölümü değildir.
yazılım mühendisliği der çekilirim.
4-5 yılını heba etme kardeşim genç yaşında bişeyler al sat. Okuyanla ticaret yapan arasındaki farkı göreceksin.
Okuduğunuz bölümden mezun olunca hangi sektörde ne iş yapacağınız belli değil kendinizi geliştirmeye bakın mesleğinizi alanınızı kendiniz seçme şansınız olur böylece diploma ve eğitim düzeyi yeterli değil yabancı dil sosyal çalışmalar sertifikalar projeler dolu dolu ve verimli bi lisans eğitimi geçirmek zorundasınız üzgünüm işsizlik %11.
i.i.B.F, işletme Fakültesi ve/veya iktisat fakültesi veya adı her ne b.k olursa: işletme imiş, iktisat imiş, Maliye imiş, Kamu Yönetimi imiş, insan Kaynakları Yönetimi imiş vs. vs. daha nice yeni para tuzağı bölümler... SAKIN SAKIN OKUMAYIN
Eğer üniversite tercihleri kılavuzunu inceleyip, tercih yapma aşamasında buraya geldiyseniz kaçın gidin uzaklaşın!!! (büyük tavsiyesi hesabı). Hayatınızdan çalan yıllara ve paranıza çok acırsınız ilerde.
Ya işte gelsin bir yer okuyayım 4 sene, bu bölümü okuyayım iş olanakları fazlaymış işte şöyleydi de böyleydi diyorsanız yada iBF nin hangi bölümü olursa olsun(bakın hangi iBF bölümü olursa olsun) bu bölümleri okuyup mezun olup devlet memuru olurum...ben size daha ne diyim!!! açıp kpss tercih kılavuzlarına kaç kişi alıyor devlet bakın anlarsınız.
eğer yüksek puanınız yoksa zeki birisi değilseniz evi, arsayı, bağı, bahçeyi, tarlayı, atı, sabanı, orağı satın stuttgart'a basmayın tabide gidip özel üniversitede (cinsiyet fark yaratmaz) hemşirelik, ebelik okuyun en azında ödediğiniz parayı işe girip çalıştıktan sonra amorti edebilirsiniz.
ben 4 sene okudum, pişman oldum. şimdiki aklım olsa bırak üniversite okumayı, üniversite hastanesine bile gitmem.
Gerçekten sevdiğiniz ya da sevebileceğiniz bir bölümü tercih edin. Aksi taktirde tünelin ucu bombok bir yere çıkıyor.
denizcilik ile bir ilgili bir bölüm yazın. bakmayın siz zor,çok çalışırsın,uzak diyenlere. Sanki diğer meslektekiler hiç çalışmıyo hiç zorluk çekmiyolar gibi konuşuyolar hem deli gibi mobbing yiyorlar hemde az ücrete çalışıyorlar.

Ailenle sorunlusan yani baba anne akraba dırdırından gına geldiyse hemde iyi ücretler almak istiyosan direk denizcilik ile ilgili bi bölümü yaz.
tercih etmeyin.
öncelikle 'ne istiyorum?' sorusuna doğru cevap vermeniz gerekir. bu soruyu içselleştirmeyip cevaplamayan miskinler devamını okumasın.

evet hayatınız boyunca ne yapacağınıza karar verdiniz, teknik detaylara girelim. Üniversite hayatından ne bekliyorsunuz? gezmek, dolaşmak, eğlenmek mi yoksa alacağın eğitimin üzerine koyup kendini geliştirerek sağlam bir mezun olarak iş hayatına atılmak mı? Bu bağlamda tercih edeceğiniz şehir hayati önem taşır. Yok ben ineklemem diyorsanız; gezecek tayfaya sesleniyorum iyi okul, kötü bölüm tercihinden yanayım ben. Ne yapın ne edin büyük şehirden uzaklara gitmeyin, erir bitersiniz.
Ve son olarak paranız yoksa part time çalışın çabalayın bir şeyler yapın vekykda kalmayın, ev tutun.
Tercih döneminin bitmesine az bir zaman kala yinelemek istediğim bir tavsiyem var.
Eğer isteğiniz tıp fakültesi ise ama puanınız tıpa yetmiyorsa diş yazmayın.Bir sene daha hazırlanın.diş hekimliği, tıp olmadı bari burayı yazayım bölümü değildir.
üzerimden çok büyük yük kalktı.

4 tercih yaptım hepsi itü.

sırasıyla meteoroloji müh, jeoloji müh, maden müh. ve jeofizik müh. yazdım. kuvvetle muhtemel jeoloji gelecek.

97 bininciyim kendisi 95900 ile kapamış gelebilir gibi duruyor.

itü'de devamsızlıktan kalıp hazırlığı bir türlü geçemeyince ve bunu da ocak ayında öğrenince şok olmuştum. allah'tan ygs başvurularına yetiştim, sıfır çalışma ile ygs'yi geçip evde kendi kendime günde bir iki saat lys çalıştım. neyse ki, allah yüzüme güldü.

bu arada aöf tarih okuyorum. bu sene sonum.

not: hazırlığı bu sefer geçeceğim ingilizce kursuna gittim.
belki yardımı dokunur.
görsel