bugün

aksaray ya da burdur üniversitesinde okuyan ya da şehirinde yaşayan pm ile ulaşabilir mi? şehir ve üniversite hakkında bilgi almam gerekiyor da. siz beğenin ben yazarım.
dilden tercih yapıp yerleşmiş biri ulaşabilir mi?
Nereyi istiyorsanız tercih sırasını ona göre yapın.
Doğal olun. Karışık hesaplara girmeyin.
beyler yaş 23,5.

puan ve sıralamam ya itü jeoloji ya da itü maden'i tutuyor.

itü'lü arkadaşlardan yardım bekliyorum.
Mezuna falan kalmayın çevremde kaç kişi gördüysem daha kötü puanlar aldı.
mimar olun.bence çok havalı swf.
puanınız düşükse siktirin gidin. yarrak yarrak bölümler okumayın amk. gidin askere. kodumun işsizleri.
ticaret çıkışlı varsa bana bi yardımcı olun usta.
Üniversiteden önce bölüm odaklı tercih yapın.

Size gelen, dilediğiniz bölümlerin olduğu üniversiteleri tercih edin.

Sırf istanbul, izmir'de okuyayım diye 2 yıllıktan farksız bölümlere gitmeyin.
okumayın!

bu ülkede kalmak ile ilgili en ufak bir niyetiniz bile varsa üniversiteyi siktir edin.

ha, yok gitmeye niyetiniz varsa söyleyeyim: öncelikle dandik de olsa bir bölüme kapağı atın. sonra "biliyorum" dediğiniz ingilizce'yi öğrenmek için bir kursa gidin; en azından amerikan sit-com'larını altyazı ya da dublaja muhtaç olmayacak kadar öğrenin. bu zaten 4 yıl falan sürer, hem okul hem kurs hem eğlence... okul bitmeden amerika'da dil eğitimi için vize başvurunuzu yapın. okul bitmeden yapın, yoksa kolay kolay vermezler. sonra gidin abd'ye, dil eğitiminizi bitirin ve dönmeyin.
Önce araştırın çevrenizde en çok hangi meslek grubundan kişiler mevcut hele ki mühendislik düşünüyorsanız çünkü okula başladığınız andan itibaren hocalar gelip kendinizi geliştirin geliştirin ki iş bulabilesiniz falan diyecek ama bu kocaman bo yalandan ibaret eğer çevreniź sağlamsa bulursunuz değilse zaten bitmişsiniz.
mümkünse ailenizden uzakta farklı bi şehirde okuyun. kendi görüşlerinizin oluşmasında, hayata bakış açınızın değişmesinde, kişiliğinizin oturmasında pozitif bi etkisi olacaktır. daha rahat ve özgür olacağınızı söylememe gerek bile yok.
Tıp yazacaksanız gidip zor bölüm yazmayın. Zaten zor işkence olmasın. Çapa filan seçin.
Bursa'ya gelmeyin, iyice kalabalıklaştık zaten, hem çok sıcak.
sözlükte entryleri okuduktan sonra tercihten vazgeçilen bölüm.
balıkesir üniversitesi hakkında bilgi sahibi olan yazarların yeşillendirirlerse sevinecegim tavsiyelerdir.
özelden danışabilirler.
en önemli tavsiyeyi veriyorum: onun sizi kazanmaya çalıştığı üniversiteleri değil, sizin onu kazanmaya çalıştığınız üniversiteleri seçin.

sosyal medyada, televizyonlarda, sözlüklerde beylikdüzünde daire kampanyası yapar gibi reklam yapan üniversitelerden uzak durun.

genel olarak reklam yapan üniversitelerden uzak durun. üniversite kaliteli olsaydı reklamı zaten kalitesi olurdu. referansı kalitesi olurdu. eğer cayır cayır reklam veriyorsa her yerde uzak durun, ticarethanedir.

edit: tabi biraz türkçe katliamı yapmışım, idare ediniz.
arkeoloji bölümünden uzak durun...
okumak için okumayın, puanınız aksaray işletme gibi sikik sikik yerlere anca yetiyorsa mezuna kalın. ortam falan görücem muhabbetine giderseniz pişman olarak geri dönersiniz. ortam da ortam olsa amk.
nişantaşı reklamı " ilk beş tercihe beni yaz sana en gıyağından %50 burs yapıştıracam bak %50 diyom bana geel".
sakın istanbul üniversitesi iletişim fakültesi ne gelmeyin. işte size en büyük tavsiye.
Tıp yazacaklar bir kez daha düşünsün.
artistlik yapmayın, kasmayın.

10 sene sonra kendini nerede görmek istiyorsan, nasıl mutlu olacağını sorgulayarak, türkiye'nin siyasetine, politikasına güvenmeden, ekonomisine fazla bel bağlamadan, 65 yaşında emekli ihtimalinin bile gittikçe uzaklaştığını düşünerek karar vermeye çalış, aileni dinle ama "ol" dedikleri bölümü seçmek zorunda olmadığını düşünerek yan dal yapabileceğin bir üniversiteye yolunu düşür. dil öğrenmeden ekmek yok artık bunu da unutma.
Benim çok ihtiyacım var hacettepe hukuk mu gazi hukuk mu diye bu ikisinde okuyan arkadaşlar fikriniz nedir?