bugün

gazi işletmeye gel reis. ocağa gideriz beraber ordan denize gideriz felan.
öncelikle gazi yazmışsın ama vasıfların yeterlimi sence yani;
gaziye girebilmen için iyi bir reis olman gerekir.
dövüş taktiklerinin olması gerekir
çok iyi bir yüzücü olman gerekir.
gazi'ye gidecekseniz ve gideceğiniz fakülte fen edebiyat ya da eğitim ise sadece tespih sallamayı bilin, yeter. en son besyo ile fen edebiyat birbirine girecekti falan. öylesine harika bir ortamı vardır, her gün party.
Makine Mühendisliği yazmayın arkadaşlarınıza da söyleyin mezun biri yazmayın dedi diye onlara da yazdırmayın.
Marmara hukuk pişmanlıktır.
Cemaat veya karşıt görüş bir özel üniversiteye gidin 2 seneye kalmaz okul kapatırlar daha iyi bir üniversiteye geçiş hakkı verirler 100 binlerden 20 binlik okula giderin.
Basvuracaginiz bölümün hocalarını ve eğitimini arastirmalisiniz arkadaşlar. Üniversiteye genel olarak iyi dense de bu her bölümü kapsamıyor. Aldanmamakta fayda var.
Düşünenler için Balıkesir Turizm ayrıcalıktır gençler. btioyo&bubyo
Yapmayın.
(bkz: tünelin ucu bombok bir yere çıktı)
Uçak teknisyenliğinden uzak durun. Şansımın içine etmeyin.
En son benden tavsiye alan şimdi karsta amk! Tavsiyem şudur; benden tavsiye almayın!
Erzuruma gelin gençler winterfest falan akarız ortamlara istanbulda yaşıyorum Erzurum kat be kat daha güzel bir yer.
Bunu bile son gune biraktim amk.
insanın hevesini kırmayın mk.
hayatımıza yön verecek bi seçim elbette son ana kadar düşüneceğiz. arkadaşlar benim iki tereddütüm var, birinci sinema televizyon mu okusam yoksa tarih mi, ikincisi de bu bölümleri istanbul dışında okusam(mesela eskişehir, ankara) yine de iyi bi mezun olabilir miyim?
Ankara'yı yazmayın hiçbir şey yok izmirden sıkılıp Ankara'yı yazdım pişman mıyım fazlasıyla keşke istanbul yazsaydım derim ara sıra.
Üniversiteler hakkında şöyle bir araştırma buldum, aklınızda olan üniversiteler için bakabilirsiniz: http://www.kamudanhaber.c...04de3a220b348c87ad67d.pdf
Ek puanlı başarı sırasına göre tercih yapmaktan dolayı kafamın karıştığı gerçeği var ortada 71binim ek puanlida okul 83 istiyor girermiyim diyorum giremezsin diyorlar okuldaki hocam girersin diyor off of.
Öğretmenlik yazmayın. Mülakat sistemi geldi bi' de. Iyi bir bölüme puanınız yetmiyorsa tekrar sınava girin.
Varsa şekliniz mimarlığa bekleriz genjler.
ben liseden bu yana dışarda okurum kendimi bildim bileli aile ile arama 800-900 km koymusumdur şimdi ben tercihimi verirken aile gibi bir durumu katmamistim bünye alışık olduğu için ama siz alışık degilseniz cidden kafayi bulursunuz demedi demeyin insanin her işini ilk defa kendi yapması çok zor birde lise de 13-14 yaşında iken çok zordur bilen bilir üniversite tercihine gelirse ilk 15000 icerisinde isen mühendislik olabilir ama gerisi için bu ülkede hayal mimarlık ve inşaat ilgin varsa güzel bölümlerdir çok yormazlar ben şahsen izmirde okumayı tercih ettim arkadaşlar falan da vardı egedeydik pismanmiyim yani aslında hayatı iyi gördüm yani izmir diğerlerine nazaran daha marjinal bir yapıya sahip ama kimliğiniz değerliyse iyi bir evlat olma pesindeyseniz öyle çok muhafazakar bir şehirde değil şimdi yalan yok eskisehirde yunus emre ve bir üniversite daha vardı kuzenim zihinsel engellideydi yunus emrede kendisi memnun fenada kazanmiyor güzel ucuz şehir istanbul ise tam muallakta yani her kesim var ben açıkçası pek sevmem öyle kim vurdu yerleri ama istersen yinede sen bilirsin ankara ve konya güzel ama sıkıcıdır inan vakit geçmez liseyi konyada okudum 3 yil inan ordan biliyorum ilk sene yine izmirdeydim pismanlik duydum mu belki akdeniz üniversitesi olabilirdi cidden güzel yer orada birde bölümümden dolayi daha iyi olabilirdi ama yinede yaptığım hiç bir seyden pisman değilim yapmadiklarimdan belki , yolun açık olsun kardeşim hakkında hayırlısı ama şunu da unutma insan oğlu gamdan hali degildir yani kolay kolay pes etme neresi olursa olsun.
istediğiniz bölüm neyse, hangi mesleği yapmak istiyosanız onu yazın ve kimseyi siklemeyin. Ulan olm Amarikaya gidip nasa da iş bulan insanın türkiyede iş bulamadığı bir ülke burası sen gerçekten istediğin işte, bölümde en iyisi olabiliceğini düşünebiliyorsan yaz gitsin amk. iş hayatı insan hayatının hemen hemen yarısına tekabül eden bir şey. Düşünsenize her allahın günü istemediğiniz bir yere istemediğiniz bir şey yapmaya gittiğinizi..
büyük şehir seviyorsanız küçük şehir size zulüm gibi gelir.

en az 2 yılınızı bambaşka bir şehirde, üniversitede geçireceksiniz, bi şekilde okurum demeyin. hafife almayın, yurt odasında ağlarken bulabilirsiniz kendinizi.

tercih yapacağınız okulda okuyan üniversite öğrencileriyle konuşun. sakın öğretmenleriyle konuşmak gibi bi hata yapmayın.

dikey geçiş yaparım deyip saçma sapan bir yer yazmayın, üniversite hayatının rahatlığına kavuşursunuz, salarsınız kendinizi, bu çok yüksek bi ihtimal.

dipnot: Hatay eğitim fakültesine gelmeyin.
Para için yapmayacaginiz bir mesleği seçin ki; başarılı olun.
öyle hukuk, tıp, mühendislik falan okumayacaksanız çöpe atacağınız 4 seneyi kendi işinizi yaparak geçirin. limon satın 4 sene sonra ev almış olursunuz. yalan dolan arkadaşlar 4 sene yediğiniz paranın haddi hesabı yok. inanın komik rakamlarla çalışmaya başlıyorsunuz. edit : evet ben de okudum. 30 uma geldim hala kyk borcunu ödüyorum.
Mimarlık yazmayın.
Ben olcam lan mimar baska meslek mi yok.