bugün

Arkadaşlar üniversiteden önce bölüm tercihi önceliğiniz olsun. En azından sevdiğiniz alan üzerinde ilerleyebilirsiniz. Tamam üniversitenin bulunduğu yer de önemlidir ama bu sizi sadece 4-5 yıl boyunca tatmin eder. Sırf istanbul'da ya da Ankara'da diye istemediğiniz ya da ilginizi çekmeyen alanların peşine düşmeyin. Tercihiniz sevdiğiniz bölümden yana olsun, emin olun ilerde bunun ne kadar doğru bir karar olduğunu anlayacaksınız.

Ayrıca psikoloji bölümünü düşünenlere yardımcı olabilirim. Bölüm hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan bir şey varsa cevaplayabilirim.
mülkiye yazmak için geç kalmayın.
dtcfden yada istanbuldan biri mesaj atarsa fena olmaz.
Balkes inşaat nasıl beyler biri spoiler versin ne olur.
Hayatı başkasının ayakkabısı içinde yaşamak istemiyorsanız tercihlerinizi kendiniz yapın.

Ankara üniversitesi tüm bölümleri ile tercih edilebilir. Dtcf eğitimi iyidir, olayları fazladır, çok fazla tatiliniz olur.
siyaset bilimi ve kamu yönetimi okuyanlar yardımcı olabilirse çok sevinirim.
http://strawpoll.me/4844919

geçen yıl bunların arasından ktü'ye yerleşmiştim.sıralamanız 90 binlerdeyse hangisini seçerdiniz o zamanlar bi el atın.
istatistik mezunları yeşillendirirse çok sevinirim. haydi mezunlar allahınıza kurban...
Sınıf öğretmenliği hakkında konuşabileceğim bir yazar arıyorum.
http://strawpoll.me/4848078

mf3 5800 mf4 7040.

Anketime katılmanızı beklediğim tercih.
Ayrıca bu üniversiteler hakkında özellikle okuyan ya da tanıdığı olanlar hangisi daha üste yazmam ya da yazmamam konusunda, artıları eksileri ve iş olanaklarında yeşillendirirse çok müteşekkir olurum.
odtüyü kazanıp odtüye gitmeyen insanlar hayatlarının en büyük hatalarını yaptıkların farkında değiller.
odtü'ye gelecekseniz bana mesaj atabilirsiniz diyeceğim ama yok. geberin ya. biz köyden bi çantamızla geldik tek başımıza, yardım eden yoktu...
şunu bunu yazma iş bulamazsın şöyle sürünürsün diyenlere kulak asmayın insanın kısmetinde varsa yiyeceğini her türlü yiyor zaten merak etmeyin. eğer gerçekten ilginiz varsa ve seviyorsanız yazın gitsin yoksa o dört yıl hiç kolay geçmez.
ösym ye elinizi vermek üzeresiniz, artık nerenizi kurtaramayacaksınız o yıllar sonra belli olacak...
Baktiniz tercih tutmayacak gibi yapmayin ki seneye okuldan gelecek puaniniz dusmesin yavrucuklarim emi ..
Üniversite tercihi yapan herkese genel tavsiye verecek kadar saf kişilerin tavsiyelerine uymayın.
üç dört üniversite dışında tercih yapmayın. gidip çırak olun daha güzel daha garanti. bi açıköğretim yazarsınız işte. cidden aptallık lan bu devirde üniversite okumak. kaç yaşındasınız ve kafanızda iyi basmıyosa gidip para kazanın. zaten 12 sene okumuşsunuz başımıza aydın mı kesileceniz. fakirlikten bilgisizlikten korkmayın. mutlu olan onlar. ve isteğiniz varsa her halükarda bi kütüphane işinizi görür.
edebiyat fakültesine gelip ikinci senenizin sonunda "yaa edebiyat fakültesi mezunları çok zor atanıyor" demeyin amk. 10 seneden fazladır atamalar zor oluyor. " aslında sözelcilere yeteri kadar değer verilmiyor, dünyayı sözelciler yönetiyor." demeyin
sosyoloji okuyan yazar arkadaşlar bilgilendirebilirseniz çok iyi olur.
Trakya Bölgesi yazın hayatınızı yaşarsınız bea. Kızları, halkı efsanesidir. Hem Kafa dinlemek hem okumak isteyenlere tavsiyemdir.
Ne gelirse diye yazmayın.
Necmettin erbakan listenizde olmasın.
kesinlikle istanbul'a gitmek istiyorum. istanbul hakkında yardım etmek isteyen arkadaşları mesaj kutuma davet ediyorum.
Kızlar teklif falan etmiyo oğlum, gelmeyin boşuna.
mimarlık veya elektrik-elektronik mühendisliği okuyan varsa bir mesajıyla beni sevindirebilir.