bugün

sinava iki yil hazirlanmis biri olarak soyluyorum oncelikle puaniniz istediginiz bolum icin yeterli degilse bence tercih vermeyin cunku tekrar hazirlanmak bi yil kaybetmek dusununce cok kotu gibi gorunse de hayat boyu istemediginiz konumda olmanin kotulugu yaninda cok ufacik kaliyo.

bir de universite degil bolum tercih edin ilerde bilmem ne universitesi mezunu diye anilmaktan cok mesleginizle anilcaksiniz cunku. ya ama marmara ya ama bilmem ne diye istemedigi bolum yazan arkadaslarimin cogu memnun degil. ankara'nin en kotu universitelerinden birinde psikoloji okuyorum ama cok mutluyum. okula gidesim gelmiyo o ayri ama yine de cok mutluyum.

ankara'yla ilgili ya da psikoloji bolumuyle ilgili sorusu olan olursa seve seve yanitlarim.

zamaninda okuyup yararlandigim tavsiyelerdir.
Kesinlikle kendi isteğiniz ve hayalleriniz doğrultusunda ilerleyeniz yoksa bütün hayatınız çorap söküğü gibi elinizden kayıp gidiyor.
Makine mühendisliği tercih etmeyindir.
konyaya gelin, karıya kıza gidemezsiniz, içki mekanları sınırlıdır,efendi gibi yaşar gidersiniz.

bırakın siz "gençken yapacaksın olm" tavırlarını.

pezevenk bir baba, kaşarlanmış bir ana olmayı istemezsiniz değil mi?

yazın konya amk.

kafeleri size yeter de artar, arada meram yapar, at binmeye falan gidersiniz.

gelin abilik yaparım ben size burada.
adını ilk defa duyduğunuz üniversiteleri yazmayın. sadece iyi üniversitede okuyun. Üniversiteden sonra yarrak gibi kalmak istemiyorsanız iyi bir üniversitede okuyun. Dinden, siyasetten, ırkçılıktan uzak bir üniversite bulun orada okuyun. iyi bir üniversitede okumamanız demek, lise devamı bir eğitim almanız demek. Bu da eğer kendinizi geliştiremezseniz geri zekalı damgası yersiniz.
geleceğinizi düşünüyorsanız benden bilgi almanızı tavsiye ederim.
sağdan soldan duyduğunuz bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan insanların tavsiyeleriyle bölüm tercih edersiniz ya da üniversite,
kendinize yazık edersiniz. ben size avantaj ve dezavantajlarından bilgim olduğu kadar bahsederim.
biz yandık siz yanmayın..!
rahat olun!

% 75 burs!

nişantaşı üniversitesi!

(bkz: biraz da pazarlık yaparsınız bedava)

(bkz: reklamınızı silkim)
Ailenizi dinlemeyin, dershane'deki rehberlik uzmanlarını hiç dinlemeyin. Pişman olmamak için kendinizi dinleyin.
götünüzü bozkırlara devirip yatmak istiyosaniz konya yazın.
gezmek icin evden kacmak icin tercih yapmayin. gercekten istediginiz bolumu yazin ama is imkani yoksa da yazmayin yani. adi fazla bilinmeyen uni leri de yazmaktan kacinin.hele gidip gormemisseniz hic yazmayin. sonra kampus hayalleri kurup da dershane binalarinda derse girersiniz.
iibf yazmayın gençler yıllarınıza yazık.
videolara kanmayın.
Unutmayın ki
hayat o universiteden ibaret olmayacak
diyelim ki muhendislik okudunuz
Mühendislik yapmak zorunda değilsiniz
siz yine siz kalacaksınız yani
Buyutmeyin bu kadar
ayrıca bölüm değiştirmek ve dgs yapmak da o kadar zor değil.
Bilkent muhendislikleriyle ilgili sorunuz varsa pm atın genc kardeslerim.
sosyal aktiviteleri yerinde olan, öğrenci kulüpleri açısından verimli ve kampüsü büyük bir üniversite tercih edin.

apartman üniversitelerine tıkılı kalmayın sonra.
dokuz eylül için mesajları yardırın gelsin kardeşlerim, mümkün olduğunca yardım ederim.
ktü yazma. sakın ktü yazma.
iklim önemli arkadaşlar. eskişehir yazıp kışın götünüzü dondurmayın. uludağ'ı yazın keyfinize bakın.

yapılması faydalı tavsiyelerdir.
burslu yada burssuz yeditepe üniversitesi'nde mühendislik bölümlerinden herhangi birini asla ve asla yazmamalarıdır benim önerim. açıklayayım. öncelikle iddia ediyorum gerizekalı değilim.bu konuda çeşitli başarı belgeleriyle sizleri ikna edebilirim.(takdir teşekkür değil la) şimdi öncelikle her okul haddini bilmeli.öğrencisinin ortalama olarak belli bi çalışma kapasitesi olduğunu kabul etmeli. kendini odtü, itü , harvard sanmadan sınav yapmalı. yapacaksa da buna göre öğretmeli. bizde mühendislikler genelde 2 vize 1 finaldir gençler..özetle okulun 4 veya 5. haftasında vizeler bi başlar 4 ay her hafta sınavınız olur bitmez.abartıyorsam siksinler. marttan haziran ortasına kadar sınav oldum amk. psikolojim sikildi her an yine başlayabilir diye tatile kafamı veremedim ben daha. hayır bide mezun olunca sanki o verdikleri diploma bi sikimize yarayacak gibi.orta düzey okul , orta düzey iş. kendini geliştirmene göre değişir tabi. her neyse size bi iki anımı anlatayım sevgili aday arkadaşlar.

bigün dersteyiz.bir hafta sonra dersin vizesi var.mühendislik okuduğumuzdan diyoruz ki bu ne biçim ders amk? çünkü dönem başından beri 200 slayt işlemiş ama 50 60 slaytlık sayısal yer var.gerisi tamamen yazı..hocam dedik bunları gerçekten ezberliyo muyuz?(eğitim zaten ingilizce onu da belirteyim ama ona alışıyosunuz onu takmayın artık heryerde öyle) yok bee 10 20 puanlık sözel çıkar problemler önemli olan dedi. oh çektik.dedim ki 80 bana yeter uğraşamam ezberlemekle. ağzıma sıçayım.hocam senin de ağzına sıçayım.60 puanlık sözel geldi. çan yapmayan bi hocaydı ve geçme notu 60. haşırt sesini duyduk mu gençler? bu her üniversitede bolca başa gelebilecek bi olay bizim hocalarla.ama asıl hikayelerden birini daha anlatıp sonlandırıyorum..

bizde bir ders maksimum 4 kredi.hatta 4 3 ve 2 kredilik derslerle dolu 4 senelik program.3 kredilik bir dersin 2 ayrı şubesi vardı. bir şube 56 bir şube 47 kişiydi.her neyse vizesi geldi girdik.göt korkusu hesap makinamı getirmiştim.ağzıma sıçayım. öteki ibneler hesap makinası getirmemiş hoca da telefondan hesaplayın demez mi.mal gibi de geç gittim en öndeyim.değiştirme şansım yok.herkes yardırdıı . sustum..bu sınavın ikinci vizesi geldi.iki ayrı şube ayrı günlerde giriyo . ben 2. şubeyle girmek istedim izin vermedi hoca.56 kişilik şubede sınıfa bi girdim 20 30 kişiyiz.sınavı olduk.eğer notlar düşük gelirse çan yapacaktı.diğer şubeye aynı soruları sorunca bizim şubede maksimum not 60 ,diğer şubede minimum not 80.isyan ettim.hocayla maill yoluyla tartıştık.final belirleyici falan yatıştırdı beni.sonra bi baktım finalde yine hesap makinası telefon ayağına yardırdılar.hayıır ben de yuttum dersi soktum sınava ayrı mesele ama bu olayın herhangi bir üniversitede yaşanacağını sanmıyorum.rezil bir yer.

özetle kardeşim (keşke büyük harflerle yazabilsem) gelmeyin lan bu okula. yeditepe yazmayın. teşekkür edersiniz.
istanbul Üniversitesi besyo.
Mimarlık okuyacağım sayın yazarlar aranızda minar olan veya okumakta olan varsa ricam beni yeşillendirmeniz.
hayatınızın en güzel minimum 4 yılını geçireceksiniz. ona göre bir şehirde okuyun.

dışarda okumak daha olgunlaştırır adamı. ben malesef tadamadım bu duyguyu.

ktü yazmayın ama oldu da ktü yerleştiniz, dert etmeyin. kötünün iyisidir ktü.

tercih sıranızı , geçen sene taban sıralamasıyla karşılaştırın. 102 bininci olmuşsanız, geçen yıl 102 binle atanan hangisiyse oraya yerleşirsiniz. sakın ola kitapçığa göre hareket etmeyin.
Mf1 87 mf2 82 mf3 80 mf4 85 tm1 90 tm2 100

bilen biri yardim etsin bütün hayallerim yıkıldı.

Edit: neyini eksiliyorsun bunun zaten canım sıkkın.
Eczacılık yazacakların sorularını cevaplayabilirim gencler. Sıralaması tutup kararsızlık yaşayıp kafasında soru işareti olanları beklerim.
Gerekli tavsiyelerdir.
halkla ilişkiler ve reklamcılık veya sade hit okuyan veya okumakta olan yazarlar varsa bir mesaj uzağındayım.