bugün

vizeye yazılı, araya tenefüs, hocaya öğretmen demek. bir de tutup daha birinci sınıftan en yakın arkadaşı sevgili statüsüne çekip, ayrılık gelip çattığında "ben bırakıcam bu okulu yea" tadında gezinmektir.
ben zaten geçiş yapacağım deyip deyip yapamamak.
-top sakal bırakmak.

-akla gelmeyen enstrüman kurslarına yazılmak.

(bkz: kanun)

-aşırı derecede makyaj yapmak. bunun için sabah 6 buçukta uyanmak.
üniversiteyi kazanmanın verdiği rahatlıkla siki taşağı yayıp dersleri boşlayarak 1.8e takılmak.
-öğrenci misin?
-üniversiteliyim

-nerdesin?
-üniversitedeyim

-nerde tanıştınız?
-üniversitede

-nereye sıçıyorsun?
-üniversit...siktir lan!
fakir arkadaşlarım "binme otobüse yürüyerek gidelim" derdi. ben de yürüyerek giderdim.

sonra o fakirlere burs çıktı bana çıkmadı. onlar otobüslere binerken beni çağırmadılar oçlar.

ben de arkadan gelen otobüslere bindim hep. bu da böyle bir anımdır sözlük.
ben nasıl olsa yaparım diyerek dersleri iplememek.
yanlış sınıfa girmek ve o yanlış sınıfta iki gün geçirmek.
evet bu hikayedeki mal benim.
sonra listede ismimi göremeyince çaktım köfteyi biraz geç oldu ama.
asıl sınıfıma geldiğimde ise millet kaynaşmış kanka olmuş falan.ama o birdenbire kanka olanlar senenin sonunda kanlı bıçaklı oldular keh keh keh *
Ortalamayi yuksek tutmamakmis kendi adima ilerde yukseltemiyorsun cöm arkadas.
abaza gibi takılıp selam verilen her kızla sevişilceğini düşünmek,yok öyle bişi amk.
görsel
herkesi insan sanmıştım, meğersem sadece pratikte.
ayakları 1 metre havada yürümek.
bir arkadaşım okulun ilk gününde sabahçı mıyız öğlenci miyiz diye sormuştu da facebook'tan arkadaşlık isteğini hiç kabul etmemiştim. 4. sınıf oldum hala o istek durur oracıkta, hafif sarı şekilde.
derse vaktinde girmek. Evet alışmış insan her derse 5-10 dk geç gelir. Zaten hoca da geç gelir. Fakat 4. sınıfta hala hca bekleyen tipler var gerçi onlar ayrı mal da neyse.
aynı bölümden sevgili yapmak. belanızı mı arıyorsunuz amk adriana lima olsa yapılmaz amman diyim.
çoğunu yaşamadığım mallıklardır. * * * * * *
karı kız ayağına sözde eylemlere katılmak.işinize bakın gençler,önünüze bakın.
bir de başlık açarken yapılan mallıklar vardır ve bu mallıkları yapanlar başkalarının mallıklarıyla uğraşırlar.
(bkz: üniversite birinci sınıf yoktur birinci yıl vardır)
sınıf yoktur yıl vardır. bizim sınıftaki kız hiç yoktur bizim bölümdeki kız vardır.
daha ilk gün elinde defter kalem derse vaktinden erken gitmek ve sudan çıkmış balık gibi mal mal etrafa bakmak....
hoca gelince ayağa kalkmak.
Valla ayağa kalkan artık yoktur sanmam. Lise sondayım biz de kalkmıyoruz.

(bkz: çok kuul)

(bkz: sözlüğün yarısını liselilerin oluşturması)
bırakmamak.
Üstten 2 ders alabiliyorken hocayı dinleyip almamak.
Az sayıda kişiyle muhatap olmak. Okul sonuna yaklaştıkça ders notu istediğinizde kimse size vermiyor. Bir de üniversite yeni insanlarla tanışma fırsatı sunduğu için güzel.