bugün

ressamların poz verdiğini zanneden aydınlıkçı(!), muhabiri göt eden hippi.
tipik bir postalcının zihin yapısını ortaya koyan hatun.

zavallı işte ne dersin...
hani ayar vermeye yeltenmiş ama vermekle vermemek arasında kalmıştır. çok fena bi ayar yok ortada.
(bkz: duyamadım kim kim kim olmuş)

her şey ortada sen bu yaşına kadar yaşa, büyü ama büyürken beyni bi yerlerde bırak... olacak iş değil.

(bkz: taş yağacak taş)

gereksiz edit:imlâ
(bkz: adam göt olsa kıza benzerdi)
başörtülülerin ülke içinde barınmasına karşıyım diyen bir kişinin bırakın birini göt etmeyi göte sürülecek aklının olmadığı açık ve nettir.
"benim saçım da bir türbandır" diyen kişidir.

(bkz: marjinal olayım derken göt olmak)
onu bunu geçtim. kızın karizması yerle bir etti beni. o rahat konuşma şekli, gözlük üstünden bakışı, dudaklarının aldığı şekil.... ufff allahım sana geliyorum.

bu arada;
--spoiler--
çok iyi de oldu çok güzel iyi oldu taam mı? şimdi meselam türban olayını çok garıştırdılar. ha aralarında bi fark galdı. o farkınan çok güzel oldu. meselam herkesin hayatına kimse karışamaz. ha nasıl garışamaz? ben bu şekir giyinir bu bayan şu şekir giyinir şu şekir giyinir... ha hiçkimse hiçkimseye garışmaya bi hakkı yok. özgürlüğü bidir. ha başörtü gurban olduğum yarabbiresulallahtan gelebilir amma lakinki öyle değildir. benim yorumlamam bu gadar. hadi hayırlı işler.
--spoiler--
götünden anlayan yazarların göt ettiğini sandığı hatundur. ulan hatun bildiğin mal. bildiğin saçmaladı la. göt etmiş. peh.
konuşmuştur fakat o kadar cümlenin arasında düşünülmesi gereken iki cümlesi vardır. türban kadınların bazı dallarda iş yapmasını engeller, ikicisi neden türbanlı bayanların türbanlarında hiç dünya barışını simgeleyen bir imge olmuyor. bu iki cümle haricinde soyledikleri pek ayar denecek şeyler değil. bu iki cümlede ayar değilde olaya farklı yaklaşmış. ben bunu hiç düşünmedim.
sanırım ortada bir yanlış anlaşılma var yahut ''göt etmek'' deyimiyle ilgili bi' sıkıntı var!... başlığı açan arkadaşın siyasi görüşü bu noktada devreye giriyor sevgili yazar ve okurlar. burada söylenmek istenen, ülke tv muhabirinin söyleşinin seyri esnasında kızdan duydukları karşısında 'dumur olduğu' yahut 'apışıp kaldığı' ise göt edildiği tanımı doğrudur. ama göt etmek deyimi burada ''lafı gediğine koymak, söyleyecek söz bırakmamak yahut bükülemeyen bileğin öpülmesi'' anlamlarında kullanılmışsa hakikaten çok saçma bir saptama olmuştur ki röportajı defalarca izledikten sonra bile aklı başında hiç kimse öğrenci kızımızın onca uğraşlarına rağmen ülke tv muhabirini göt edemediğini ayan beyan görür. göt olan ise, bu röportajdan kemalist düşünce kırıntılarını ayıklamaya çalışan gürühtur...
göt etmek isterken göt olan kızdır.
biz bu ülkeyi parayla satın almadık yada piyangodan çıkmadı bize bedeli dedelerimiz kanlarıyla ödendi ve hala kanla ödenmekte ve bu topraklarda burada yaşayan her ferdin hakkı var ister türban taksın, isterse üstsüz güneşlensin, istersede kafası güzel televizyonda saçmalasın ama kimsenin kimseye bu ülkeyi terketsinler demeye hakkı yok.
che tshirti giyip saçları rasta yapmakla malesef felsefe olmuyormuş "özgürlük" sadece sınıfa şapkayla girebilmek değildir, türbanlada, şortlada, yada aklına gelebilecek herhangi bir kıyafetle girebilmektedir senin biz bez parçası dediğin eşyanın karşındaki için çok büyük bir anlamı olabilir burdan da insanların maneviyatına ve düşüncelerine saygı göstermediğin ortaya çıkıyor ama eminim ki yeni bir yoga kursu açılsa koşa koşa gidersin yada turuncu elbisesiyle kıç baş açıkta buda rahibi sınıfa alınmasa okulun önünde eylem yapar "özgürlükten" bahsedersin.
en can sıkıcı noktası ise sanata da bulaşması ben başörtüsü demeyi tercih etsemde türban takan bir kişinin resminin yapılamayacağını 35 açıdanda resmi aynıdır diyor burda resimle de fotoğraflada uğraşmış birisi olarak kendisine gülüyorum imkanım olsada kendisine türban takmış birisinin 35 açıdanda farklı resimini çizebilsem veya fotoğrafını çekebilsem göt etsem onu.
kısaca imajından bob dinediğini varsayıyorum herkes esrar çekmek ve rasta dan ibaret olduğunu sanar fakat altında felsefe yatar o müziğin ki o da "özgürlüktür" hem türban takan için hemde türban takmayan için, türban takan bazı kesim art niyetli diye sen niye bütün türban takanları aynı kaba koyuyorsun.
Sana son sözüm türban takanın 35 açıdan resimi aynıdır diyosun ama tek açıdan bakıyosun işte bu yüzden giydiğin o che tshirtini hakketmiyorsun kızım terketme kal bu ülkede sana da ihtiyacı var bu ülkenin. * *
edit: imla
pekte bir göt olma durumu yoktur.adam sormuş kız cevaplamış.fakat kızın açık yüreklilikle konuşmasını da takdir ettim.
karşı tez olarak henüz konuşmayı bile bilmeyen, "çok iyi oldu çok da güzel iyi oldu tağam mı" diye zırvalayan bir adamı dayanak gösterecek kadar düşmüş insanların olduğunu gösteren kızdır. *
bu vidyoda kızın muhabire ayar verdiğini iddia edenlere gerçekten acıyorum. vallahi billahi bak ciddi ciddi acıyorum. yani bu durumun herhangi bir ideolojiye veya siyasi görüşe bağlı olmakla hiç bir alakası yok. ciddi manada kendinizi geliştirmenizin bir yolunu bulun yoksa çevrenizdeki insanların fikirleriniz yüzünden sizinle dalga geçtiğini bile anlayamazsınız. o derece kıt ve fanatik bir bakışınız var olaya.

ayrıca vidyoda kızın söylediği şeyler baştan aşağı aciz ve talihsiz açıklamalardan ibaret olsa da son söylediği söz suratımdaki acımalı ifadeyi gülme krizine bıraktı.

- başlarını kapatsınlar ama şunu bilsinler ki düşünceleri asla kapatamazlar !!11
+ aasdaknfanf

bu arada hayatımda hiç izlemedim bu kanalı ve bu olay aracılığıyla ilk defa gördüm bu ülke tv'yi. bir de muhabire üzüldüm vidyoyu izledikten sonra. ayar aldığından değil yanlış anlaşılmasın. garibim kıza ne sorsa saçma sapan bir cevap alıyor. adam gibi bir konuşma zemini bulamadı bir türlü.

ve son olarak eğer başörtüsü takan bir kızı üniversitenizde görmek istemiyorsanız bunu 'başörtüsü takan biri bilim üretemez.' , 'başörtüsü üniformadır.' , 'niye okuyorlar zaten mesleklerini yapamayacaklar.' gibi saçma sapan şeylerle desteklemeyin. çıkın adam gibi ben başörtülülere gıcık oluyorum ve onları görmek istemiyorum diyin. gerçek yüzünüz zaten biliniyor, kendinizi iyice küçük düşürmeyin. hemi yavrum.
hahah gülüyorum ben bu salağa yahu. bir de göt etmiş diyorlar ya helal olsun. olum nerenizle izliyorsunuz.

bildiğin saçmalıyor hippie özentisi dangalak.

he bi de bu devirde hala hippie var mı?

(bkz: dangalak)
medyada çıkan her türlü haberi gerçekmiş gibi algılayan andavalları görmemizi sağlayan oyuncudur.

bir kere karater karikatür gibidir. Üzerinde Che tşörtü, kafada rasta, suratta piercing, gözde hippi. Tamam alternatif tipleri biliyoruz da all in one be birader, doğal olmadığı 1000 metre öteden belli. Söyledikleri de bir oraducan bir buradan, konuşma tarzı da keza öyle ülke tv ise bambaşka bir alem.

ama işte bizim insanımız mal ya medya ne dese, ne çıkarsa inanıyor, ekonomi de zaten çok iyiye gidiyor, kaç kere darbenin eşiğinden döndük, PKK iyi çocuk olacak, tey tey.
yemen'deki, afganistan'daki gibi türban takanlar siktirsin gitsin bu memleketten diyen dangalağın yerlere göklere sığdırılamadığı video. che guevara özentileri de küba'ya siktirsin gitsin o zaman. böyle mantık mı olur lan. sen che guevara tişörtünle derse girebiliyosun ama? neymiş türban askeri üniformaymış. lan üstündeki tişörte bi bak be gerizekalı. hangisi askeri üniforma?
şu dişiye benzeyen varlık (zira ilk görüşte cinsiyetini anlayamadım, anca konuşmaya başlayınca kadın olduğu anlaşılıyor) o denli saçmalamış ki, ben muhabirin yerinde olsama dayanamazdım bir tane çakardım iki gözünün ortasına.

yere düşünce de üstüne kusardım herhalde.

acayip bir şey bu hakkaten. öyle gıcık gıcık ağzını oynatmıyor mu.. grrr mazlum'u getirin bana.
son derece tarzdır.**
soru: başörtüsüyle okumak isteyen kızlar okuyamıyorlar. sizce bu problem nasıl çözülür?

cevap: okumasınlar zaten.

yorum yapmaya bile gerek yok olmayan röportaj.
ayık kafayla söylenmiş şeyler değildir bunlar.kızı bilmem de onun göt ettiğini düşünenler için bu lafım.
5 dakikada 15 20 kez kendisiyle çelişen karakter bozukluğu yaşayan jack sparrow-bob marley ortaya karışık hatundur.
muhabiri göt etmeye çalışmış ancak kendi göt olmuş kızdır.

75 milyon bağlama çeşidi var diyerek türkiye nüfusu ile başörtü bağlama şeklini karıştırmış denyo kızdır ayrıca. kendi tipinin bu ülkede eleştirilmesini istemez, eleştirenlere kızar, ancak bir başka farklılığı kendi eleştirir.

işte bu kadar zikim akıl ve bu kadar kendine yontma bir araya gelince böyle mallıklar ortaya çıkıyor.

esas garip olan mal olanı yüceltme girişiminde bulunan malların olması!
--spoiler--
bence kız uçmuş
--spoiler--
sanatla ilgili konuşurken, bir kapalı kadının sanatla uğraşmasından başörtülü ve çarşaflı kadının portresinin çizimine lafı getirmesi saçmadır. kadının portresinin çizilmesiyle sanatla uğraşması farklı şeylerdir. bir de 75 milyon örtünme çeşidi var diyip bizim küsürat ver de inandırıcı olsun dediğimiz gibi kafadan sayı atmıştır. 5 milyon saç çeşidi var derken de keza öyle..

(bkz: saydın mı)