bugün

en düşük işçi maaşı ile en düşük memur maaşı arasındaki uçurumu da görmek lazım.

evet öğretmenler az maaş alıyor fakat işçiler hiç almıyor.

ve biz isyan edenleri vatan haini olmakla suçluyoruz.

yazık lan.
Tek maaş ise,orta veya buyuksehirde yasiyorsa,cocugu da varsa kit kanaat gecinir. Yavsaklik agir bir ifadedir. Istanbulda ogretmen olup,esi calismayan ve cocugu olan tanidiklarim var ordan biliyorum. Asıl yavsaklik bilip bilmeden atip tutmaktir. Lise mezunu, düz bir memur 2000 tl maaş aliyorsa,lisans mezunu öğretmenin aldigi 2300 tl azdir.
bazı arkadaşların problemi şu: 5000 tl kazanan da 946 tl kazanan da aynı şartlarda yaşasın isteniyor. öyle olmuyor arkadaşlar. mevcut sisteme ayak uydurduysan 10000 tl kazansan da o para yetmeyecektir. çünkü artık ev kiran 800 tl den 2000 tl'ye çıkmıştır. sosyal ihtiyaçlarına ayda 500 tl harcarken artık 2500 tl harcıyorsundur, arabanın kredi taksiti artmıştır. belki ev kredin vardır. borç harç hala var. yine ay sonu zor gelir.
tabi uçuk bir örnek oldu bu, ama söyle özetleyeyim, ben öğretmen değilim ama o civarda bir maaş alıyorum. evim yok, arabam yok, üniversite okuyan bir kardeşim var ufak çapta ona yardım ediyorum, bir de elimizden geldiğince eşimin annesinin giderlerine destek olmaya çalışıyoruz. yani 2 çocuklu bir aileden daha az belki masrafımız. ay sonu geldiğinde 50 tl cebimizde olursa dışardan söylüyoruz o gün.
mevzu o maaşı alanın öğretmen olması sanırım.
abi bu maaşları direk 10000 tl yapsınlar bakalım 1 ay daha öğretmenlik yapıcaklarmı?
edit(inceyi anlayana kadar düşünün)
Öğretmenler gününde bari yapmayın dediğim yazar atışmalarıdır.

Dur len bir de ben vurayım inceden. Öğretmenler gününde gelen hediyeleri satsınlar.
senenin yarısından fazlasını tatil olarak geçiren devlet memuruna verilen maaşı beğenmemesi durumudur. Google amcanın ögretmenlerden daha işe yarar olduğu şu günlerde yine iyi alıyosunuz amk.
Bi sike yaradığınızı görseydik iyiydi.
Hayatımda doğru düzgün öğretmenlik yapan birkaç ÖĞRETMEN ANCA gördüm. Kalanların hepsi diplamalı amele gözümde ama sorsan en zor işi yapıyorlar. Git gel bir şey öğretme o maaşı beğenme sonra. Fazla kendini beğenmiş bir kesim.
side effectleri vardır öğretmenliğin.onlarla yetinsinler.engellilere gönüllü yardım etmeleri lazım mesela.
Öğretmen hangisinden fazla kazanıyor ?
Polisten mi ?
Askerden mi ?
Hemşireden mi ?
Mühendisten mi ?
Doktordan mı ?
Eczacıdan mı ?

Öğretmenlik yukarıda yazdığım meslekler gibi , uzmanlık gerektiren bir alandır ve öğretmenler hepsinden daha az kazanmaktadır. Kimi kiminle kıyasladığınıza dikkat edin.
(bkz: bu öğretmenler ne sikime yarar sorunsalı)
Büyük yavşaklıktır. Bir bok yaptıkları yok. Asgari ücret neyinize yetmiyor lan.
insanı şaşırtan yavşaklıktır. çalışmadan para alıyorlar bir de şikayet. evet.
hayret ettiren durum.
asgari ucretin 2.5 kati ile ise basla, yazin 3 ay yat, sonra az maas aliyorum diye agla.
oh ne ala memleket aq.
işçi maaşına göre fazla alıyorlar. Ama unutmayın çoğumuz öğretmenlerimizin sayesinde buralara geldik.
3 ay yatarlar hala ağlarlar yaptıklarda iş olsa.
3 bin lira çok maaş mı ulan? öğretmenler elbette ki çok almalı. bunu zevk ü sefa sürsünler diye değil akıllarında geçim sıkıntısı kalmasın diye yapmak devletin borcudur. kadrolu müezzinler var lan bu ülkede? adamın yaptığı tek şey ezan okumak aloo o adam ile aynı maaşı alan öşretmen bir ülkenin geleceğini inşa edecek ister müzezzinin fiyatını düşür ister işten at istersen öğretmeninkini yükselt hepsi bana uyar.
milletvekili maaşından daha çok göze batan maaştir. sanki onlar da çok çalışıyor! ve aldıkları maaş ve dolaylı paranın haddi hesabı yok. hem devlette bazı memur kesimi hariç hiç bir devlet memuru doğru düzgün çalışmaz. Bu ülkede öğretmen, imam dan ve polisten daha az maaş alır ki bu ülkenin idaresinin nasıl bir zihniyet olduğunun göstergesidir.
3bin lira çok para değil ama öğretmenlerin ne kadar hak ettiği tartışılır.
Gönül işter ülkede herkes iyi maaş alsın ancak ben öğretmenler kadar ağlananda görmedim asgari ücretliler bile böyle ağlaşmıyor insanlarada gına geldi haliyle.
Öğretmen ve yavşak.. bu iki kelimeyi bi araya getirmiş başlık. Hiç yakışmamıştır ve sözlük ne hale gelmiş diye düşündürmüştür. Memlekette başka mesele kalmadı başka meslek de kalmadı b.k atacak.
Patoloji teknikerleri 1700 lira maaş alıyor. Dünyanın en stresli işini yaptığımız halde bu para veriliyor. Öğretmenlerin maaşının düşük olması normaldir.
iki askeri ücretlinin aldigi maasi alip haline sukretmeyen insan.
Tabi sükür sahibi olmayan bir insan icin ister fazla maas alsin yine halinden sikayet eder.
hala daha 3 ay yatarlar diye cümle kuran insan var yahu.
ne yapsın amk kapalı okula mı gitsin adamlar?
kaldı ki senin evde 3 saat beraber olmaya dayanamadığın çocuğun ve bunun gibi 30 tane çocuğun eğitimini sağlayan bu insanlara 3 bin lira maaşı çok gören zihniyetinize sokayım.
öğretmen değilim ve onlar kadar maaş almıyorum ancak aldıkları her kuruş helaldir.
bu cümlelerim aydınlık bireyler yetiştirme çabası içinde olan ve mesleklerinin bütün zorluklarına rağmen pes etmeyen öğretmenler için geçerlidir.
öğretmenin hakkıdır alır almaz ona karışamam, anlamam da ama bu öğretmenlik okumak için gençliği çürüsün ifadelerine inanan var mı aranızda ya ? gayet de çevremdeki öğretmenliğin neredeyse bütün dallarından mezun olan arkadaşlarım yata yata okumaktan mutlulardı. kpss filan diyorsunuz da o çözdüğünüz eğitim midir nedir kitapçığının düz mantıkla çözülebildiğini hepimiz biliyoruz. sınıfta küfreden çocuk ne yapılmalıdır diye sorunuz var yahu. şıkları dövülmelidir, cezalandırılmalıdır, ailesine şikayet edilmelidir, olumlu iletişim kurulmalıdır gibi şeyler. buna çalışırken mi gençlik çürüyor allah aşkına. ha çevremizde eğitimcilik diye ağlayan insanların çoğu zaten formasyon ürünü insanlar. formasyonla eğitimci olmuş insanlara çocuklarımızı emanet edeceğiz. sonra ülke niye bu halde gibi sorular. neyse allah çarşınıza pazar versin.
O kadar velet ve ergenle baş ederler ama o para o çileye değer mi tartışılır ben olsam 2 katını da verseler dayanamazdım ancak iyi para aldıkları bir gerçek.