bugün

öğretmenlerin abartısız %90'ı için geçerlidir... bi bok öğrenemeyen öğrenci, dershaneye giderek ve özel ders alarak tekrar öğretmenlerden faydalanıyor.. la bu öğretmen demiyor mu, utanmıyor mu 'ben ne gerizekalı herifim ya da kadınım' diye? kendinin öğretemediğini başkası öğretiyor... ama demiyor hatta patavatsızlığa bakar mısın?

+hocam bu konuyu anlayamadım? (aslında demesi gerek cümle: ben dinledim ama hocam bu konuyu anlatamadın)
-tamam esma özel ders felan bişeler ayarlarız sana...

bu ibretlik örnek öğretmenliğin taşaronluk noktasına geldiğini gösteriyor... çete bunlar amq... böyle öğretmene 200 lira bile çok vesselam.

edit: özel ders hayalleri kuran öğretmen adayları isyanlarda... hahaha...
bu düşünce hayinliktir. öğretmenler dünyanın en güsel varlıklarıdırlar, onları çok sevelim ve mümkünse cebimizdeki üç beş kuruşuda kendilerine verelim, sonra eylem falan yapıolar çok üzülüyom ben bi de tatilleri 6 ay olsun bence.
haksızlık etmektir.

öğretmenlik gibi kutsal bir mesleği böylesine karalayanları kınamak gereklidir. yarınlarımızı yetiştiren öğretmenlere hak ettiği değerin verilmesi gerekir.
bir milletvekili değillerdir.

mecliste uyuyarak para kazananlar var dostlar! yaptıkları tek şey oylamalarda el kaldırıp, kaldırmamak. arada bir de birbirleriyle kavga ederek eğlenmek. onların aldıkları paranın yanında benim yurdumun güzel öğretmenlerinin suçu ne?

parayı asıl haketmeyen, vekilimiz olamayan kendinevekil milletvekilleridir.
gerizekalı öğrenci tribidir. (bkz: otur sıfır)
düşünce sistemi fatal error veren bir bireyin, akılsızca safsatasıdır.
okul bitiyor ama hoca anlatması gereken derslerine bir türlü gelmiyor. ders anlatması için hocayı arayan başkan'a da iyi bir fırça kaıyıyor. final sınavı geldi çattı. son gün hoca geliyor.
-çocuklar vaktim yok, şu şu şu konuyu okuyun gelin yarın dersi anlatıyım bitsin.

okul kapandığı halde finalden önce 1 gün olan boşlukta hoca ders anlatacak diye geliyoruz. bekle bekle ikindin oluyor. hoca geliyor sinirli sinirli...
- okudunuz mu?
-okuduk. şeklinde bizlerden mırıltılar...
-iyi o zaman sen anlat bakayım şu konuyu.
-şey, kem küm hocam.
-çalışmamışsınız. sen, obur konuyu anlat bakayım.
diğer arkadaş da ufak tefek bir şeyler söyler.
-çalışmıyorsunuz ulan. ben size çalışın gelin demedim mi? yarın sınava gireceksiniz. bu nasıl çalışma... sizlerle uğraşamayacğım. yarın sınavda görüşürüz.

ertesi gün sınav olur. 14 kişiden 2 si hiç sınava gelmez, 9'u kalır. toplam 3 kişi geçer. şimdi 18 gündür bütünlemeyi bekliyoruz. pazartesi sınav olacak. bunu yapan öğretmen değil profesör. ayda toplam 4 saat ders için 10 milyarın üzerinde maaş alıyor ve hiç ders anlatmıyor.
her türlü emeğe saygı duymak gerekir. özellikle öğretmenlikse meslek çok ayrı bir saygı gerekir. özellikle atatürk'ün çok güzel bir lafı vardır. ''Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır!"
her öğretmeni aynı kefeye koymamakla birlikte,eğitim sisteminin malesef oluştuduğu boktan bir tablo var.okullarımızda 200 lirayı hak etmeyecek,öğretmen demeye utandığım,ne iş yaptığı belirsiz tiplerde var,ömrünü öğrencilerin birşey öğrenmesi için harcayan,çırpınan... aldığı para hak ettiğinin çok çok altında kalan öğretmenlerimizde var...ama malesef bu değerli öğretmenlerimizin sayısı gitgide azalıyor...bunu yapan eğitim sistemi ve öğretmen seçim politikası.ve tek çözüm performansa dayalı ücretlendirme yapılması.o zaman bakalım öğretmen öğrenciyi dersane hocalarına paslıyabiliyomu..
bu sözü söylemek için öğretmenlik yapma gerekir..ulan onca devlet dairelerinde masa başında sabahtan akşama kadar soltaire(adı her ne boksa) oynayan adam var ve ayakta da durmuyorlar saat 5 e kadar koltukta göt büyütüyorlar bu adamların aldığı para helal akşama kadar bir sürü çoluk çocukla uğraşıp üstüne bi de nöbet tutan öğretmenlerinki haram.diğer memurluklarda devlet dairesinde ayakta nöbet tutan gününü ayakta dikilerek geçiren adam görmedim güvenlik görevlileri hariç.ama yine de öğretmeninki batıyor niyeyse.
işini iyi yapmayan adam öğretmen de olsa, doktor da olsa kalitesiz, karaktersiz adamdır. başlatmayın kutsal mesleğinden şimdi... meslek kutsalsa bu mesleği doğru-düzgün yapmayan adamın kabahati daha büyüktür çünkü o kutsallığa asıl saygısızlığı yapan kendisidir.
yıllarca insanları eğitmek için kendini paralamış, hala elinde avcunda hiçbir şey olmayan, 3 tanesini bir araya getirsen dayanamayacağın çocuklara anne-baba şefkatiyle yaklaşan ki çoğu zaman anne ve babasından fazla şey katmış olan öğretmenlere çok büyük haksızlık etmiş önermedir.
ulan bu kadar mı nankör bu kadar mı boş adamlarsınız dedirtir aynı zamanda.
Üstüne 200 milyar verse bir harf öğretmeyeceğim öğrenci zırvasıdır.

Edit: Bu ülkede öğretmen maaşlarına sıra gelene kadar oturduğu yerden para alan onlarca meslek var(Milletvekili,Belediye başkanı,Kurum müdürleri,Kpssyle sağa sola yerleştirilmiş tüm gününü çay içerek geçiren emekçiler(!) vs) araştırmacı ve eksileyici ruhunuzu orda kullanın gençler.
büyüteçle bakılmış olgudur. %90'ı değil ama biraz da olsa böyle öğretmenler vardır. bu tiplere dersi anlatmayanlar, 80'lerin slaytını kullanarak anlatanlar örnek verilebilir.
Kutsallığa yapılmış en büyük hakaretlerden biridir. Zira 5 parmak bir olmadığı gibi her öğretmende bir değildir. (bkz: genelleme hatası)
10 yıllık ak parti hükümetinde süregelen öğretmenlerin değersizleşme projesinin son ürünü olan sözdür.
bir çocuğu bile idare edemeyen, bıkan ve bakıcı tutan aileler varken, 40 tanesine birden laf yetiştirmeye çalışan, akabinde meslek hayatlarının sonuna kadar o çocukların velilerine teker teker hesap vermek zorunda kalan, veliler tarafından cep telefonuyla ikinin biri, gece sabah dinlemeden aranan, gecesi gündüzü olmayan, doğu, güneydoğu demeden oradan oraya atanan, kadın başına, yalnız lojmanlarda kalan, tacizlere uğrayabilen, hemen % 80 inde ses telleriyle ilgili, boğazla ilgili bir problem olan, azımsanmayacak bir kısmı faranjit olan, mecburi hizmetlerle sevgili olan bir güruhun, bu parayı hakedememesi demektir.

varsın onu da başkaları haketsin madem.
öğretmenleri üç kuruş paraya tamah ettiklerini düşünürsek; o öğretmen geçim derdinde olup dersi verimli kılamaz, ek işte çalışıp bütün enerjisini öğrencileri için harcayamaz. dersanede öğretmen olmak maddi yönden daha avantajlı olup, gelen öğrenciler para vererek geldikleri için dersleri daha dikkatli dinlediklerinden ötürü fazla yorulmazlar.
Tüm gün lay lom yapıp çay kahve içip bir iş yapmadan oturan öğretmenlere 200 tl bile çok olmasıdır.
milletvekillerinin ne iş yaptığı belli olmadığı halde on milyar maaş almasının yanında bir hiçtir.
doğru ifadedir. iyi laf çevirme ve kendi familyalarını savunma konusunda uzmandırlar.
doğrudur. ama işte 2500-3000 lira civarı maaşımız var. artık kime giriyorsa bu başlıkta ağlıyorlar.
özel ingilizce dersi verdiğim bir öğrencim var. bazen soruyorum öğretmeniniz derste ne öğretti diye; söylediği şey şu: projeksiyonu açıyor biz kitabı dolduruyoruz sonra vakit kalırsa film izliyoruz.

öğretmenlerin çoğu ciddi anlamda aldığı maaşı hak etmiyor. o yüzden vatandaş eksiği dersane ve özel derslerle kapatmak zorunda kalıyor.

tanıdığım öğretmenlerin tek derdi; maaş, ek ders ücretinin artırılması ve tatillerin ne zaman geleceği.
Aslında doğru olan sorundur.
Mesela meslek lisesi öğretmeni 3000-4000 arasında değişiyor. Peki ya hakkını veriyor ise yaptığı iş?
O paranın 5tl olarak bozdurup hepsini rulo şeklinde alır mısın sorusunu da sordurur.
2000 lira maaş alıp masasında iş saatleri içerisinde sözlüğe enrty girip mynetten okey oynayan yazarların ortak düşüncesi. evinizde iki çocuğunuz aynı anda başınıza üşüştüğünde on dakika sabredebiliyor musunuz? öğretmenler anladı mevzuyu.