bugün

özel sektörde doktora yapmış adamlar bile asgari ücretin biraz üzerinde paralara hemde haftanın 6 günü çalışırken öğretmen dediklerimiz hafta içi çalışıp hafta sonu yatarak geçiriyorlar. şimdi pandemi dolayısıyla aylardır yatarak maaş aldılar. hala ağlıyorlar. ya hadi pandemi dönemi neyse ama zaten yılın yarısını yatarak geçiren yine kendileri değil mi?
doktorlara zam gelince pandemide hunharca yatan değerli öğretmenlerimiz yine mağdur olmuşlar. ahahhaaaha 3 bin zam çok az, her öğretmenimize (atanan olacak tabi, atanamayanların canı yok çünkü) en az 30 bin tl zam yapılıp dersler de sonsuza dek online şekilde yapılmalıdır.
Birazdan minniemay’in uğrayacağı başlık.
Aslında onlara kimsenin bişey dediği yok. Kendi kendilerine kaşınıyorlar. her yerden ayrik otu gibi çıkıp. maaş maaş maaş diye zirliyorlar. Millette enayi değil, okul bahçesine bakıyorlar model model öğretmen arabalari. hem de bunu, yatarak kazandiklari parayla aliyorlar inanır mısınız?.

Instaya bakın şurada gezmeler, burada tatiller gezin tozun bizi ilgilendirmez. yeter ki maaş az deyip milleti enayi yerine koymayın.
Bu müptezellere dünyayı verin, ay'ı neden vermediniz diye zirlar. ciddiye almayın bu tipleri, doktorlar bile kendi hallerine bırakın diyor.
Öğretmenler odasında ağlaklık yapan ama maaşının 5 katını kazanıyormuş gibi davranıp, abartılı giyinen kuşanan hocalarımı dinlerken ben de fenalaşıyorum. Ağlayın.
öğretmenler hakkında ahkam kesenler, okul aile birliği toplantısında söylenenleri dinlemeye bile tahammül edemezler, nerede kaldı sınıfta öğrencilerle başedebilmeleri.
türkiyede yaşamadığım için öğretmenlerin durumu nedir bilmemde son yıllar öğretmenlere karşı bi nefret ve düşmanlık oluştu galiba şüphesiz.. sözlüktede bolca görüyoruz ulan aq gidip sende öğretmenlik okuyup kpss ve mülakatla atanıp bol bol tatil yapsaydın yapraksız sjsjs..
Kuytu köşede sıkıştırıp öperdim.

Connor yaptığı gibi.
Öğretmen olmadığı için kafasını duvarlara vuran çapsızlar doluşmuş yine başlığa.

Neden birilerinin hakkını araması size batıyor? Ne hasta ruhlu habis tiplersiniz ya! Memnun değilsen mesleğinin şartlarından sen de ara hakkını geri zekalı. Senden alıp öğretmene mi veriyorlar?
Doktorlar, öğretmenler, polisler cahil kesimin hep hedefinde olur. Ama bu cahiller hiç düşünmez neden asgari ücretle çalıştıklarını. Asıl tepki göstermeleri gereken makamlara laf söyleyemezler. Bu cahil kesim hak arama mücadelesi bile vermez, en azından yürüyüş düzenleyemez. Gocuklu celep bunları hizaya getirir hep.
Ha öğretmenler içinde yetersiz olanlar yok mu, elbette var. Ama hayatım boktan diye başkalarının hayatı da boktan olmamalı. Dürüst olmaz.
(bkz: öğretmenleri yazın taş ocağında çalıştırmak)
(bkz: #46486169)
Basın açıklaması!
Olayın biz müptezellerle bir alakası olmamaktadır. bizim cemiyetimizle bir ilgisi yoktur.
öğretmenler ana ve babaların bilmediklerini ve görmediklerini gözlemlerler, bu nedenle ağlak olacak son meslek grubudur.
Türkiyede eğitim sisteminin kötü olmasının yanında öğretmenler de çok kötü bana göre. Nerdeyse hiçbir şey öğretmeyip havadan sudan konuşan öğretmenlere bile denk gelmiştim. Böyle öğretmenler için şu anki durumları fazla bile.
işinde iyi olanlara gerçekten bir şeyler öğreten öğretmenlere bir şey diyemem tabi..
insanlık tamamen yok olana kadar sürecektir.
Atama ya az ya yok bazı bölümlerde, doğuda zor şartlarda çalışıyorlar, saatlerce ayakta duruyorlar, x kuşağının egosu ile uğraşıyorlar. Bir zahmet, izin verin de ağlasınlar.
Haklı bir ağlaklık.
maaş mı az. lan 30 bin alıyon gözen dizen dursun yav.
öğretmenler fazla kazanmiyor siz az kazanıyorsunuz. istanbul hariç bu para tek kişiyi idare eder ama bence yine de az.
Okul bittikten sonra akşam,velilerin:
+Hocam ödev neydi?
-Gruba yazdım hanımefendi ordan bakınız.
/
+Hocam benim çocuğum çok zeki o yüzden arkadaşlarını döviyi .
-Wtf
Gibi cahil cahil sorularına maruz kalınır.
(Öğretmen değilim)
Velilere sorsanız öğretmenler okul sonrası inşaatta çalışsın isterler.
Hem devlet tonla para öder üstelik part time iş için , özellikle matematik ve müzik öğretmenleri özel dersten maasinin iki katini kazanir yinede ağlarlar. Bence eğitim fakülteleri laldirilsin bu isi lise mezunlari yapsın. Ayrica devlet okulu olmasin hepsi ozel olsun bakayim aglayan cikiyormu?
Sevgiyle yapanları ya da sadece işim bu diye düşünenleri geriden şöyle bir bakınca anlıyorum. Çocukları sevmeyen birinin olmamasi gereken , sabır isteyen meslek. Mesela ben titizim , toleransim az , düzen severim o yüzden yapsam zorlanirdim. Çünkü sınıfta her kafadan bir ses çıkıyor..
öğretmenlere laf yok.
not ben öğretmen değilim.
üç ay tatil yapıp dünya kadar maaş alırlar ama hala mutsuzdurlar. bu kadar tatil yapıp bu kadar maaş alan meslek grubu yok memlekette.

bu söylediklerim devlet memuru olanlar için geçerli. özel okul öğretmenlerinin böyle hakları da yok maaşları da yok.