bugün

hayatımda çok az kullandığım.
hep ben özür beklerim.
bencilim.
istediğimi de alırım.
Özür dilerim pedro. Uykum vardi mutsuzdum falan ama asıl sebep ismarlama tanisikliklara karsiyim ve ispat etme geregi de duymadim yoksa cok istiyordum.
Sık duyuldukça önemini yitiren söz öbeğidir.
Bazılarının yapamadığı şey.
çok söylenince anlamındaki değeri yitiren cümlecik.
gerçek pişmanlıkları anlatmaya asla yetmeyen iki kelime.

Özür dilerim..
En büyük özrü kendime borçluyum, her zaman kendi hayatımı kendim mahvettim. hiçbir zaman kalbimin sesini, kendi şarkımı dinlemedim. hiçbir zaman taklit olmadım belki ama doğru insan olmaya çalışırken en büyük hatayı yaptım. hayatım pişmanlıklar dolu, hiç hata yapmamış ve her şeyi eksik yaşamış olmanın pismanlığı. içimden geldiği gibi davranmak yerine doğru olduğunu düşündüğüm doğru olduğuna inandırıldım şekilde davranmak kendime yaptığım en büyük yanlıştı. severken bile kurallar koymak ve o kurallara uymak ne kadar aptalcaymış şimdi görüyorum ama sevdiğimi kaybettikten sonra hiçbir önemi yok.

pişmanlıkları iki kelimeye sığdırmaktır "Özür dilerim" af dilemektir, kolay değildir.

herkesi, her şeyi Afediyorum da kendimi Afedemiyorum hiçbir zaman.
günümüzde en çok unutulan cümlelerden biridir. ego bataklığında dibe batan insanlar, gittikleri çıkmazı bildikleri halde hala kendi haklılıkları için, uyduruk davaları için özür dilemeyi bırakın birbirlerini boğazlamaya devam etmektedirler.
bir çok insan bu kelimeyi kullanırsa bir taraflarının eksileceğini düşünür. bu kadar mı zor şu kelimeyi söylemek?
Mukemmel bir oğuzhan koç şarkısıdır efendim tavsiye edilir.
hatadan sonra söylenen söz.
Erdemlilktir. Ama bazıları bunu küçük görür malesef.
K.bakma şeklinde insan egosuna daha az zarar veren bir şekli olan af dileme yöntemi.
"özür dilemek " siksen haklısın demektir. Kendini sıfıra indirmektir. O yüzden hayatta en iyisi özür dilemeyi gerektirecek bir şey yapmamaktır.
Davranışlarınla söylemek dilini söylemekten kat kat etkilidir. Denendi.
pişmanlık belirten sözdür. evet.
Kendini affettirmek için kullanılan, pişmanlık belirten söz.
bidaha olmasın.
rusyadan dilenen özür atatürk havalimanında hayatını kaybeden insanlara mal oldu. böyle kapatıldı bu özür olayı.

sakın o insanlardan özür dilemeyin, istifa edin.
Asıl ben özür dilerim.
önemli deyil.
özrü kabahatinden büyük. madem özür dileyecektin yapmayacaksın.
Siktirovski pezevenk.
söyleyince hiç bir şey eksiltmez sizden. Yeter ki yeri geldiğinde söyleyin.
Söylenme hakkı yalnızca bir defa olan söz öbeği.

iletişim sağlığı için, Olgu, "pardon çıktı, eşekler çoğaldı." hâline dönmemelidir.
Söylemek yetmez, pişmanlığın eyleme döküldüğünü karşı taraf görmek ister. Yapıp yapıp özür dileyen insanın beş yaşındaki çocuktan farkı kalmaz.
görsel