bugün

üstüne hiç alınmayanların dünyası bu dünya
kimi zamanı kimi zamansızlığı alınmaz üstüne..
kimi derki aşk dediğin nedir
ve aşk uğruna dağlar delinirdi önceden..

kimse darılsın diye değil de
şiir olsun derken yazıldı herşey..
sonra kapı çaldı
gelen yalnızlıktı..
Arayamazsın mesela sen arasan kabahat olur. facebook ta güzel bişey yazarsın yapmacık olur. korkarsın arayamazsın öyle işte..
(bkz: seviyorsan git konuş)
aradığın zaman konuşayamayacağını,tasarladıklarını söyleyemeyeceğini bildiğin için arayamamaktır bir nevi.
numarasını bile bilmiyorum ki, kaldı ki arasam bile açmaz.
(bkz: çok özlenen kişiyi arayamamak)
kesin gururdan dolayı aramamaktır.
özlersin arayamazsın. aramak istersin, karşıdaki de ister aslında ama sen arayamazsın. gurur yaparsın kendince. aramak sana bir şey katmayacaktır.
bazen yiyeceğin küfürü bile özlemene rağmen kapıların suratına çok net kapatılmasından kaynaklanan hadisedir.
bazen çok özlersin ama aramazsın bilirsin ki, değmeyecektir. sonra anlamı olmayacak nasılsa diye aramazsın, özlemeye devam edersin. bu bir kısır döngü halinde, hayatının içine etmeye devam eder.
en fazla 12 gün sürecek olan eylemdir. zira öyle olmuştur.
Ne arayacağım lan? Ne arayıp ta götünü kaldıracağım?
Özlüyorum, evet köpek gibi, ama arayamıyor değil, aramıyorum!
özlem başka özlemek başka. 1 hafta aynı evde yaşa bakalım nasıl aramaktan sormaktan vazgeçiyorsun. insan ancak kendine tahammül edebiliyor bu hayatta. hep iyi yanlarını düşünmeyin kardeşim.

ama bir ihtimal daha var. mesela bende babamın parasını özledim ama arayamıyorum çünkü daha yeni yolladığını nasıl bu kadar çabuk bitirdiğimi kibar kibar sorar bana. evet çok kibar!
arasan ne olacak ne degisecek ? kendine kızmak icin yeni bir sebep. leyla mecnundaki gibi bitti gitti bitti gitti
telefonun bozulmasından kaynaklanan eylem de olabilir, akla hemen ayrılık getiren bi eylem olsa da.
bir tür işkence.

yürekteki o sızı da eşlik edince... özleyeceğine insan, ölse keşke.
bir insanı bir nevi manevi olarak öldürme, o insanla hayallerinin asla gerçekleşmeyeceğini anladığın dönemdir. bazen rüyalarına girer, bazen sokak ortasında yürürken, hiç umulmadık bir yerde, hiç umulmadık bir sohbetin arasında, en sevdiğin işi yaparken, ayakkabılarını bağlarken... yanına gidemezsin, sözcükleri toparlayıp iki kelime bir şey söyleyemezsin, yazamazsın. seni beklediğini belli eder, gitsen belki her şey değişir. ama gidemezsin. sadece gidemezsin. belki edip canseverin dediği gibi ''anılar, anılar, belki hepsi bir kelime.''