bugün

dün itibariyle bir arkadaşımın özgecan aslan kardeşimizin vahşice öldürülmesinden dolayı, farkındalık yaratmak ve toplumu hiç değilse birazcık olsun düzeltebilmek adına attığı adımdır. kendisini ve fikrini destekliyorum. detayları aşağıdaki link de bulabileceğiniz gibi spoylır sekmesinden de okuyabilirsiniz.

https://www.facebook.com/...ad%C4%B1m/793878550677768

--spoiler--

Merhaba,
Melek kardeşimiz Özgecan’ı kaybettik, insanlığımızı kaybettik. Halbuki biz Özgecan kardeşimizin babası Mehmet Bey’in söylediği gibi necip bir millettik, dahası nazik, ahlaklı, temiz bir millettik. Ihlamur kokarken çocukluğumuz, bilemezdik bugün kan kokacağımızı. Evet kan kokuyoruz bugün, şiddet kokuyoruz, düşmanlık saçıyoruz etrafımıza. Yalnız melek kardeşimizi kaybetmedik biz, insanlığımızı kaybettik. işte bu yüzden suçluyuz hepimiz.

Özgecan’ı unutmayacağız diyoruz bugünlerde ama biliyoruz ki unutacağız bir meleğimizi daha kaybedene kadar. Bir meleğimizi koruyamamaktan suçluyuz, bir melek daha kaybedemeyiz. Birşeyler yapmalıyız artık işte bu yüzden yalvarırım bir sefercik indirin gardınızı, kendinizden başka kimseyi suçlamayın aynaya bakın yalnızca. Evimiz böceklendi bizim, kimseye demiyorum bu böcekleri sen getirdin evimize diye ama hiçbirimiz temiz olmadık yeterince böcekler her yanımızı sarana kadar. Bu böceklerle yaşayamayız, bir melek daha kaybedemeyiz işte bu sebepten üzerimize düşen bir şey var; Özgecan’ı unutmamak.

Nasıl unutmayacağız Özgecan’ımızı ? Hepimizin etrafında bir sürü kötülük var, hepimiz yanlış şeyler yapıyoruz. Daha dikkatli olacağız bundan sonra. Yaptığımız, ortağı olduğumuz gördüğümüz, aldırmadığımız onca kötülük bizi içten içe kemirirken sessiz kalmayacağız. Bu bizim meleğimize borcumuz. Sizlerden iki şey rica ediyorum. Birincisi; bir defter alıp, meleğimizi kaybetmeden önce yaptığımız, ortak olduğumuz, şahit olduğumuz ve aldırmadığımız kötülüklere bugünden itibaren engel olup almış olduğumuz deftere yazmanız. Örneğin; bugün yakın bir arkadaşım benden ufak bir yalan söylememi istedi, eskiden olsa bu beyaz yalanı söylerdim ama kibarca reddettim, Özgecan’ı unutmadım gibi. ikincisi ise birbirimize ilham verecek olduğunu düşündüklerinizi bu sayfadan bizlerle paylaşmanız. Yapacağımız iyilikler ve def’edeceğimiz kötülükler bize daha yaşanılır, daha güzel bir dünya sunacaktır.
Sevgiyle...

--spoiler--