bugün

katillerine çeşitli işkence uygulanması gerekiyor isterseniz ben yapabilirim böyle şerefsiz insanlar yüzünden sinir hastası olacam.
Bu ülkede ne ilk ne sonuncusu. Bunu yapanlara sövmek, linç etmek ne yazık ki o masumu geri getirmeyecek. Bu şerefsizliği yapanlara işkence mi yapılacak? Peki ne değişecek? Bir yıl bile geçmeden özge değil fatma, suna kim bilir belki siz veya en yakınınız.. adam işini görmüşsün bari öldürmeseydin diyor ulan bunun gibiler yüzünden bu memleket bu halde. Çocuğu doğurmakla anne - baba olunmuyor. Bu kanı bozuk orospu çocukları da dunyaya masum bir bebek olarak geldi.Onları bu hale getiren ne yazık ki toplum. bunu yapanlara işkence etmekle bunun önününe geçilebilseydi yıllar önce biterdi bu iğrenç, insanlık yoksunu olaylar fakat bunlara müstehaktır demeden de edemiyor insan. Kızların okumasını, kadının çalışmasını gereksiz, tecavüzün sebebini kadının tahrik etmesi olarak gören toplumdan çıksa çıksa bunlar çıkar. Hüzne boğdun bizi özgecan ışıklar içinde yat..
unutmayın onu ve kabullenmeyin. kendi halinde kimseye zarar vermeden yaşayan, savunmasız özgecan aslan bu hasta ruhlu vicdansız insancıkların türlü işkencelerine maruz kaldı! düşünün bir, çok korkunç. hemen kısa kesip atmayın. alışmayın kadın cinayetlerine. elbet ölüm vardır ama siz öldürmeyi çok seviyorsunuz bunu da kabul edin. nasıl kader sayılır bu? hak, hukuk, hangi dinde var bu yazısız işkenceler?
UTANDIM insan olmaktan.
insan UTANIR bazen insan olmaktan.
ne kelimelerle var tarifi ne de tam olarak hissedebiliriz acısını,korkusunu,haykırışını. huzur içine yat melek kız, adalet kendi kendine yerini bulmasa da bulduracağız and olsun yüce ruhuna!
Söyleyecek hiçbir şey bulamıyorum bu kansızlara...
Allah milyon kere belanızı versin, hiç mi insanlıktan nasibinizi almadınız ? O kıza tecavüz edip yakarken hiç mi vicdanınız sızlamadı?
Bunu yapanlar idamı haketmiyor, idam bunlara az gelir... bu vahşilere sistematik işkence uygulayacaksın...
Bunu yapan canileri Öldürmek hediyedir onlara, iyisi mi bir güzel işkence edip bir taraflarını kesmek. Kendileri gibi Orospu çocuğu tecavüzcülerin önüne atmak.
Ne hakkınız var LAN, okumaya giden sabiye bunları yapmaya!! Vicdansız it oğlu itler . Hiçbir kadın bu korkuyu yaşamadan rahatça gezemeyecek mi? Hiçbir anne baba Gönül rahatlığıyla kızım iyidir diyemeyecek mi? Senin de Kızın varmış ! Bu nasıl vicdan yarabbiii. Pamuklara sarıp büyütüp okuttukları kızlarını böyle görmek ne büyük ıstırap! Allah kimsenin başına vermesin , Aklım almıyor
Bence idam geri gelmesin.Fakat bunlar idam edilsin.Sanki kanun izin veriyormuş gibi hücrelerinden alınsınlar , darağacına götürülsünler. Hukuka rağmen idam edildiklerini bilsinler. Ne kadar iğrenildiklerini anlasınlar. Bu ayrıcalığı hak ediyorlar.
türbanlı olsaydı başına bunlar gelmezdi diyen kallavi o.ç. lere, fatma nur çelik örneğini vermek lazım.
Ölüm kurtuluş olur o insandan başka her şey olacak canlılara. Çözüm damat koğuşu!
orospu evlatları tarafından hunharca katledilmiş olan genç bir kız. tecavüze uğrayan, şiddet gören ve sonunda katledilen binlerce kadından yalnızca biri. öyle bir ülke düşünün ki kadınlar dolmuşa otobüse taksiye binmeye korkar olmuş. onu da geçtim yolda yürürken bile tecavüze şiddete uğruyor bu insanlar.

şimdi elinizi vicdanınıza koyun ve özgecan'ın halini düşünün. o dolmuş durduğunda bu hayvanlar onun üstüne atladığında nasıl korktuğunu çaresizce nasıl yardım çığlıkları attığını düşünün. tecavüze uğrarken yaşadığı travmayı, işkence görürken çektiği acıyı düşünün. üstüne benzin döküldüğünde neler hissettiğini düşünün. ağlamaktan yazamadım şu yazıyı.

umarım en ağır cezalar verilir ama özgecan artık yok. ve hükümet caydırıcı cezalar koymazsa insanları bilinçlendirip önlen almazsa yani bu kafalar değişmezse maalesef ve korkarım ki daha çok özgecanlar yitireceğiz. allah rahmey eylesin mekanı cennet olsun.
başına vahşice bir olay gelen yaşıtım bir genç kız.. ben ve daha niceleri okurken ne hallere düştü ki ailesinin durumunu tahayyül edemiyorum. benim veya olursa kızımın başına böyle bir şey gelme ihtimalini hayal edemiyorum.

hep söyledim yine söylüyorum. idamı, ölümü savunmuyorum böyle şeyler karşısında. hadım edilsinler yıllarca işkenceye maruz kalsınlar, aldıkları her nefes her gün her saniye daha da yaksın canlarını. kabul etmiyorum aksini, edemiyorum. yaptıklarını soğukkanlılıkla anlatan o iğrenç mahlukatların insan yerine koyulmasını istemiyorum. adalet (!) * * sistemimizden bahsetmeye gerek duymuyorum. siyasilerimizin konuya insanlık dışı yaklaşımlarından, toplumdaki tecavüz kötü bir şey ama'cılardan, direk nefret söylemi için bulunanlardan, erkek çocuklarını yetiştiremeyen tiksindirici insan artıklarından bahsetmek neredeyse anlamsız ve gereksiz..
bir oğlum olsun istiyorum böyle zamanlarda. kadına insan gibi davranmasını ne pahasına olursa olsun öğreteceğim ona. o da öğretecek etrafında bilmeyenlere. kızım olmasını istemeye korkuyorum ne yazık ki. kaldı ki kızlarımıza çığlığı da -bende dahil olmak üzere- biber gazıyla dolaşmayı da insan olmayı da büyük oranda öğrettik halbuki.
tabi çok da büyük oranda değil bu. sevgilisinin onu kısıtlamasından hoşlanan aptal bir algı da yerleştirmişiz farkında olmadan. önce bunları da düzeltmek lazım. bu ve bunun gibi birçok şeyi.

bu algı konusunda olaya birçok farklı açıdan bakabiliriz. kendi hayatımdan oldukça sıradan bir örnek vereyim. genelde rahat olmadığı ve pek tarzım olmadığı için etek giymekten hoşlanmayan biriyimdir. nadir etek/elbise giyerim. bu kıyafetlerin boyutuna hayatıma aldığım insan karışamaz, karışmamalı. çünkü bu sahiplenme duygusundan çok aşağılayıcı bir durumdur benim için. geçenlerde kısa bir etek satın aldım. gönül rahatlığla giymek için erkek arkadaşımın yanımda olduğu akşamı bekledi. hatta altına topuklu ayakkabı bile giyebildim. yalnız ya da kız kızayken giymek cesaret istiyor çünkü bu ülkede. başıma bir şey gelse tahrik etmiş olacaktım bana oh olsun olacaktı. kurallara uygun oynamaya mecbur bırakıldık. gündüz gözüyle kısa olmayan bir etekle altımda postal tarzı düz botlarımla laf atılmasıyla aldım dersimi. ya da sokakta gayet usturuplu bir kazak altında pantolonla gezerken kulağıma eğilip laf atma cesareti gösterenler olduğunu bildiğim için böyle bu. örnekler çoğaltılabilir ve biliyorsunuz ki bunun benim güzel olup olmamamla pek alakası yok. hı kısa da bir not düşeyim, antalya'da okuyorum hani öyle küçük muhafazakar katı bir yerde değil bu olaylar.

neyse uzatmayayım. ailesine sabır diliyorum, lafta.. Tabi mecbur lafta. medya ve toplum baskısının işe yaramasını diliyorum. kanunsal değişimler ütopik geldiği için size sadece imza kampanyasını desteklemeye çağırıyorum. ~https://www.change.org/p/...on_msg&fb_ref=Default~
ben herhangi bir kadınım, her sabah uyanıyor işime/okuluma gitmek için otobüse biniyorum. O otobüste günün yorgunluğuyla yeri geliyor uyuyorum. peki benim bu hareketlerim bana tecavüz edilmesine reva mı?
3 tane hayvanın üstüme salyalarını akıtmasına?
bana zorla sahip olmalarına?
çok ağladım çok çırpındım diye boğazımı kesmelerine?
son nefesimi verdiğim an benden kurtulmaları gerektiğini düşünmelerine?
bedenime benzin dökmelerine, hiç acımadan beni ateşe vermelerine?
bir kağıt gibi beni dere kenarına atmalarına?
öyle zor ki, insan düşünmeden edemiyor olanları. kendi başına geldiğini düşünüyor önce sinirleniyor, üzülüyor, kızıyor. ne yaparsan yap, ne yaparsan yap geri dönülmesi imkansız. kalanlar onun acısıyla devam edecek hayatlarına.
annesi diyor 'sabah sütünü içirdim, harçlığını verdim gitti okula' senin ne hakkın var hayvan bir annenin kuzusuna işkence etmeye.
babası diyor 'meleğimin üstüne toprak atmayın üşümesin' senin ne hakkın var hayvan bir babanın gözünden sakındığına el sürmeye.
sığınılacak açıklanacak tarafı yok kocaman bir boşluk.
yattığın yer nurlar içinde olsun Özgecan. sakın korkma erkeklerin sana ulaşamayacağı bir yerdesin...
olayın üzücü diğer yanı, bunun üstünden twitterda propaganda, siyaset ve demagoji dönmesi..

ulan ne çok kuduz köpek oldu bu insanlar..
Özgecan Aslan olayı; adamlık, erkeklik denen iğrenç kavramların tezahürüdür. Özellikle anadoluda çok yetişiyor bunlardan. Orta anadoluya gidildikçe sokaklarda sadece erkeklerin dolaştığını görürsünüz. Bir süre sonra sorarsınız "kadını yok mu bu şehrin?". Meydan erkeklere kalmıştır. Gündüz selamünaleykümlüdür herkes. Sonra güneş batar ve akşamdan içilmeye başlanır. Eski model bir aracın içine doluşan "yerliler" biralarını içe içe gezinirler. Derken üniversiteli birilerini görürler. Evinden kilometrelerce uzakta insanları alaya almak ve sonrasında "karı lan bunlar" diyerek dalga geçmek onları fazla erkek yapar. Çok kudretli olduklarını düşünürler. Şehirlerinin ve erkekliklerinin onlara verdiği rahatlığı kudretten sayarlar. Gün geçtikçe güçlü olduklarını ve istediklerini yapma hakkına sahip olduklarını düşünürler. Bu güç sevdası onları öylesine esir alır ki, arkadaşlarıyla içerken birbirlerini şişlerler, ateş ederler birbirlerine gücü paylaşmamak için. "keyifçiyiz, rahat olsun herkes, ayık olun" türü bir tayfadır bu.

Kısacası anadoludan yurdun dört bir yanına yayılan iğrenç bir "erkeklik" kokusu var. Daha önce de söylediğim gibi cinsel bir kimlikten başka hiçbir şey ifade etmeyen erkekliğin böylesine iğrenç bir kavrama dönüşmesinden midem bulanıyor.

utanıyorum, sıkılıyorum, korkuyorum amk ülkesinden, insanlarından

"kuduruyorum görünce, çığlıklarımın karşısındaki
o aptal sessizliği
işte bunun için ikiyüzlü çukurlardan çıkarmak istiyorum
şiddetli bir ölümden ölenleri, korkan gözbebekleriyle
duvarlar arasından çıkarmak istiyorum felaketzedeleri
ki hala dehşet saçar duruşlarıyla iskeletleri."

-louis aragon
akşam otobüse tek binmeseydi, kesin açık giyinmiştir şeklinde örümcek beyinli insan(?)ların yorumlarına maruz kalmıştır.
katilinin şöyle bir fotoğrafı vardır. bu ne lan?

https://pbs.twimg.com/med...B9z1P0TIcAAq7rz.jpg:large
bu lanet ülkede vahşetin ve acının sonu gelmeyecek, bu olaylara tepkisiz kaldıkça başlıklarda annelerimizin, kardeşlerimizin, ablalarımızın, sevgililerimizin adlarını görme ihtimalimiz artacak.
Bir şeyler yazayım dedim ama ekşide bir yazar yazmış. Altına imzamı atıyorum;

doğunun batıya tecavüz edip öldürmesidir.

cehaletin medeniyete tecavüz edip öldürmesidir.

(bkz: anadolu çomarı)nın (bkz: kızını şehir dışına okumaya gönderen godoş laikçi) diye hakaret ettiği babaya ve kızına tecavüz edip öldürmesidir.

cariyeci, haremci, oğlancı, ganimetçi (bkz: osmanlı) zihniyetinin (bkz: türkiye cumhuriyeti)ne tecavüz edip öldürmesidir.

tüm dertleri (bkz: alo fetva hattı)nı arayıp cinsel organları ile yaptıkları eylemlerin (bkz: yaratan) tarafından hoş görülüp görülmediğini öğrenmek olanların (bkz: üniversite) ye bilim öğrenmeye gidenlere tecavüz edip öldürmesidir.

kötülüğün iyiliğe tecavüz edip öldürmesidir.

kabullensek de kabullenmesek de, yukarda "şeriat gelsin, allahtan iyi mi bileceğiz, kısasa kısas linç edelim" diyen ortadoğu cehaletinin, hala daha bunlara "demokrasi, insan hakları, hukuk" diyenlere tecavüz edip öldürmesidir.

ve kimse gelip bunun doğu batı kültürüyle ne alakası var demesin. okumuş, kültürlü, modern tecavüzcü katil olmaz mı? olur. ama para kazanmak için çıktıkları dolmuş turunda gaza gelip gencecik kıza tecavüz edip yakan baba-oğul olmaz. bunlar evrilememiş, hurafelerle beyinlerini doldurmuş, yarısı cinsellikle ilgili kurallarla dolu bir kitabın ışığında (bkz: göğüsleri tomurcuk gibi kabarmış yaşıt kızlar)la dolu bir cennet hayali ile kafayı seksle bozmuş sapıklar.

39 yaşındayım, kadınım. hayatımın yarısını avrupa'nın göbeğinde yurtdışında, diger yarısını türkiye'de geçirdim. ortadoğu insanı kadar sapık, cahil, kötü, pis, yaptığı her türlü vahşeti kendisine hak gören, kendi davranışlarını sorgulamaktan uzak, (bkz: kitabına uydurmak) mümkün olduğu takdirde annesi ile bile cinsel ilişkiye girebilecek hayvanlar sürüsü görmedim.
içimizden biri sadece. şimdi onun adını bilmemizin, onu haber yapmamızın tek nedeni elinden geldiği kadar kendisine yapılan haksızlığa dur demesidir. özgecan ölmeseydi haberimiz bile olmayacaktı aslında.. hatta belkide tecavüzcüsüyle evlendirilecekti.
durup düşünmek gerekiyor şimdi.. olanlara kulak kabartmak için daha kaç kişinin ölmesi gerekiyor?
Ben ölmek istiyorum, ben böyle hayvanların olduğu bir dünyada yaşamak istemiyorum. Utanmadan adalet mülkün temelidir yazısının önünde fotoğraf çekinen bir orospu çocuğuyla, uyuşturucu bağımlısı tecavüzcü bir pislikle, "tatmin etmeyeceksen, tahrik etme." Diye bir mantığa sahip bir piçle aynı havayı solumak istemiyorum. Kadınların bir mal olarak görüldüğü, açık olduğu için tecavüzü hak ettiği düşüncesine sahip insanlarla aynı ismi almak istemiyorum. Suphi altındöken, Necmettin altındöken, Fatih gökçe; bunlar insansa ben insanlıktan istifa ediyorum. Gittikleri hiçbir yerde huzur bulmamaları ve uzun süren acılı bir ölümle yaşama veda etmeleri dileğiyle. Özgecan Aslan ve daha niceleri, ruhunuz şad olsun...
link verildi mi bilmiyorum ama ilgilenler için imza kampanyası başaltılmış.

faillere verilecek cezanın niteliği için bir kampanya.

https://www.change.org/p/...share_petition-reason_msg

olay ile ilgili olarak yorum yapmayacağım ama 2-3 gün sonra bu kızı unutacak normal hayatına devam edecek olan kişiler gelip buraya oraya şuraya samimiyetsiz şekilde yorum yapmasın.

eylül cansın adlı trans kişi için 2-3 gün konuştuğunuz şimdi onu hatırlayan yok.

sosyal medyadaki tek aktivitesi takipçi kasmak olan twitter ergenleri bile özgecanaslan hashtag'inde yorumlar yapıyor.
eminim ki o ergenlerin yarısının amacı takipçi kazanmak rt ve fav almak.

bunlar da gerçekler.

ayrıca insanların tutarsızlığı böyle olaylarda daha ön plana çıkıyor.

bir örnek verip yorumum bitireceğim.

barış atay adlı biri var biliyorsunuz.
kendisi bugün kadınları savunan, kadına şiddete karşı çıkan nitelikte tweet'ler atmıştı.
ulan bu kişi 2 ay önce kara çarşaflı yeni doğum yapmış bir kadının eşiyle ve bebeğiyle olan fotoğrafına yönelik olarak "resimdeki anneyi bulunuz" gibi aşağılık bir yorum yapmamış mıydı yapmıştı.

ulan utanmadan şimdi gelip kadınları koruyalım falan diyor.

her şeyden çıkar sağlayanlar da o tecavüzcü şerefsizler kadar suçlu.
başına gelenler herkesi rahatsız rahatsız etmelidir, kadın erkek ayrımı yapmadan bu haberi okuyan herkesin uykularının kaçması gerekiyor,artık bir tepki vermeleri gerekiyor.
Allah belanı versein diyeceğim diyemiyotum şerefini olmayan şereflerinizi s.ikeyim sizin ben aciz köppekler yanacaksınız lan cayır cayır inşallah o cehennem ateşiniz hiç sönmesin. Artık gezemeyeceğiz sokaklarda otobüsten herkes indi mi paramız olmasada ineceğiz dimi hava kararsada çıkamayacağız sokaklara biz neyiz ki azdınız mı döşersiniz dimi? Kahpe döllleri. Geberin en acı şekilde geberin. Allah ailesine sabır o su gibi rahmetliyede bol bol güzellik nasip etsin öbür tarafta.
Üzüntüden içim içimi yiyor. Bıraksınlar bunu yapan haysiyetsizleri halkın arasına!! Bıraksınlar!! Ya da biz gidip zorla alalım Jandarmanın elinden!!!

Kelimeler yetersiz kalıyor.. rahat uyu kardeşim. Bize hakkını Helal et koruyamadık seni.

Öylesi güzel ki adres sormaya utanırım. Nasıl kıydınız ki ÖzgeCAN'a...!