bugün

çok eskilerden bir sözlük klasiğidir.
tarif bile edememek.
iste gercek yorgunluk budur.

eve gitsem de her seyi cope doldurup uyusam.
Hasss.

Ben yazmayı özlemişim.
Çok çok uzun zamandır sözlüğe girmiyorum, nostaljiye karşı her zaman hevesli olan dimağıma iyi gelir belki diye yine bir seyirteyim diyorum buralara.

Bu girişi bu efsane başlıkla yapmak ise ---> hoş.

Bu denli yorgunum zihnen son zamanlarda, öyle yorgunum ki bir ineği bile yorgunum, evet.

Nispeten iyi kazandığım ama ölümüne vaktimi alan, işe moral olarak Normandiya çıkarmasına giden askerler gibi gittiğim (er ryan'ı kurtarmak filminde kıyıya çıkmadan evvel çıkarma aracında anksiyeteden kusan askerler varya,onlar işte), anlatınca havalı duran, ancak beni zaman zaman mutsuzluktan öldüren bir masabaşı işim var.

Sabahın köründe televizyonda denk gelinen değişik bir Hollywood filmi gibi izliyorum iş hayatımı.

Ya bi dk ben çok uzun zamandır iç dökme amaçlı bir şeyler yazmıyorum ve o başlık bu başlık değil, ben ruh hali şarkımı bırakıp kaçıyorum:

https://youtu.be/6fk_i1oPR2U
Bugün yataktan çıkmayıp dana gibi yattığım halde gereksiz bir yorgunluk var üzerimde. Bu efsane başlığı bu vesile ile yad edeyim.
Şu an tam öyleyim.
Yenilerin bilemeyeceği bir uludağ sözlük efsanesi olan başlık.
çok eskilerin bileceği bir başlıktır.
çömezlerin bilemeyeceği türden bir ulu yorgunluk. Ben her cuma akşamı böyle yorgunum bankacılığı bırakacağım otuzlu yaşların başında fosfor kalmadı resmen.
işte budur. Evet.
Dün gece o seviyede yorgundum. Arkadaşım telefonla aradı konuşurken uyuyup rüya bile gördüm.
Çoluk çocuğun bilemeyeceği efsane. Evet.
Efsane ulu deyimi.

Yorgunluk bu kadar saçma bir tasvirle, bu kadar mı güzel anlatılır?

Vallahi öyle yorgunum ki, bir ineği bile yorgunum allah inandırsın!
bir de 50 karakterden uzun efsaneler var ama unutmuşum. hiç biri aklıma gelmiyor.
böyle değeri olan başlıkları gördüğümde en az 10 kere japonlar gibi selam veresim geliyor.
bi de bu vardı.
davula öyle bir vurmak ki arabaların ötmesi.

bunlar hakkaten mizah ve zeka ve emek dolu başlıklar. bir nevi yemekteki baharat.
Yorgunluğun kanıtı, sözlüğün efsanesidir.
inanılmaz eski bir sözlük geyiğidir...unutmuşum resmen...başlığı görünce 10 sene geriye gittim...
Ders çalısmaktan kusucam artık.
Bu söze bir anlam verebilmek için öyle yorgun olmak gerekiyormuş.. şu an anladım..

Uyucam galiba..

(bkz: Konuşacak kimsen olmayınca sözlükle dertleşmek)
Öyle yorgun olmak ki evin ortasında inek görsem gel gir ayak ucuma da uyuyup dinlenelim inek kardeş diyecek kadar yorgun olmak.
Hiç şaşırmamak
Çok ama çok yorgun olma durumuna cukk diye oturan sözlük komedisidir.

Bana da kahve yap sözlük, sade olsun.
gecenin ruh hali falan.

bana kahve yap sözlük.
uzun zamandır görmüyordum bu efsane başlığı. görünce bir gülüp hatırladım. ilk duyduğum zamanlar anlayamasam da artık ne anlama geldiğini çok iyi anlıyorum ve hissettirdiği şeyi de.
Burda popüler olmasına rağmen ekşide başlığı bile yoktur.
hangi kulture ait bir deyim merak ettirendir.