bugün

--spoiler--
-carolincim bak cim diyorum ona göre yazdıklarımı dikkatli oku sen aç biraz yaprak dökümü izlede azıcık hayriye'den ev nasıl idare edilir onu öğren kadın aman ali rıza bey ağzımızın tadı kaçmasın diye diye adamı felç yaptı. dün bir bugün iki sen el kadar çocuğa bastın tokadı.
hele hele korkaeeek oasmaeaaan wuhhuu demicektin orspuuu senin saçını başını yolarım o çocuk rol yaparken senin korkunç hallerin yüzünden gerçekten ağlıyor. basıcam o seti az kaldı.

-aylincim sana hayranlığım her geçen artıyor, o bakışlar o işveler...

-berrin salaksın. *

-mete artık bir ay leyla bir şekilde dolaşırsın. beynine kan gitmez. *

-ali kaptan rakı sofrasına osmanı alıp dertleşmecektin, pişmanlığını gösterip merhamet duygumuzu uyandırma. * *

-cemile kızım grurun sırası mı ya al nafakanı mal mısın nesin. neyin peşindesin...

-osmanımmm o elleri nasıl ağza götürüpte ağlamalar, oyy nasıl korktum demeler, o nasıl hıçkırmalar... sen o haldeyken bendede bir iç çıkması bir hökürerek ağlama.
Allah seni kahretsin carolin!
--spoiler--
bünyesinde barındırdığı wilma elles e yapımcılar tarafından koruma tayin edilmesi gereken dizi. bu kadını linç etmek isteyen çoktur, misal ben.
--spoiler--
berrin: ne oldu?
ahmet: korkuyorum.
berrin: ben çok mutluyum.
ahmet: evet, bayağı büyüktür benimki.
--spoiler--
kız-Osman ölemez ölürse film biter hem filmi osman seslendirmiyor mu?
sevgilii-Osman ossuruk oldu Osman ossruk oldu.
kız-odunsun sen omnun bu sahnede ağlamamız gerekiyordu bir kere.
oğlan halen aynı şeyi tekrarlar durur ve kavga ederler.
dizi çekildiği dönemleri gayet iyi yansıtmaktadır. berrinin ahmetle birlikte olmasını da doğru yansıtmaktadır.

not: bir bildiğimiz var da söylüyoruz.

osman ölecek mi yaa..kaptan ali bir röportajında bir iki bölüm sonra osman diziden ayrılacak demiş . an itibariyle osman hayranları "osmanlar ölmez" gösterisine hazırlanmaktadır. biline..
Berrinin her okula gidiyorum dediğinde ya okulun kafesine ya da lüzumsuz bir olaya karışmaya gittiği dizi. Zaten dizide kim öğrenciyse bilin ki öğrencilikten başka herşeyi yapıyor. Bu arada şempanze suratlı berrinin konuşmasına, mimiklerine ve o dönme sesine sinir oluyorum. Aaamet dışında önüne gelen herkese çemkiriyo,cemile bin türlü eziyet çekerken kendisi kıç büyütüyo. Osman ise ölmeyecek bence. Balıkçı amcadan umutluyum. Galiba onun oğlu da boğularak ölmüş. Bi el atar tahminimce. Son olarak allah belanı versin caroline, ali kaptan ve ali kaptanın yengesi.
caroline'nin cezasını bulduğu dizi.

-sen korkunçsun. annem beni hiç korkutmaz.
+sen korkak. osman korkaaak osman korkak.
+ah!

aferin lan.
bu ali kaptan bildiğin salak, daha gözünün önündeki çocuğa sahip olamadı, koskoca gemi, okyanus falan nasıl becermiş kaptanlığı anlamak zor doğrusu.
hiç duş almayan insanları canlandıran bir dizi.

dizinin ismi şöyle olmalıydı. " yıkanmadan yaşamak "
dün ki bölümdeki o kadar önemli sahne vardı ama benim en dikkatimi çeken ve garip bi şekilde keyiflendiren sahnesi caroline 'nin osman'a tokadından sonra alinin kapıyı yumruklaması ve akabinde yine her zaman ki umursamaz tavrıyla başlarım senin korkuna caroline osmana vururken iyimiydi lan.. demesi ali kaptanın genel hali bu hoşuma gitmiyo değil kendisinden nefret etsemde erkan petekkaya'nın hakkını vermek lazım..
sen cemile ?
--spoiler--
berrinin surat ne lan öle eşşek gibi sivlce dökmüş. bide üstüne kapatıcı, pudra ıvır zıvır sürmüşler, kapanmış mı ? hayır!
--spoiler--
enteresan dizidir. karoline bi vurdu osman denize uçtu. şimdi de bi hafta boyunca yüzecek garip..
daha önce yapıldı mı bilmiyorum ama yapmazsam çatlarım:

osman veled öldi mü?
cimileğ löpçük kaldi mü?
çemçük öçün aldi mü?
imdi yürek irtulur.. *
biri keşke çıkıp bu sadece bir dizi günün birinde bitecek dese ya. osman'ın kırdığı paraları düşündükçe duygusal bakamayacaksınız emin olun bana.
çakalca hazırlanmış ve duygu sömürüsü işini kolayca yapan,kadınların annelik duygularını kamçıladığı için annelik içgüdüsünün kadınlarda yol açtığı saldırganlık sayesinde kadının televizyon kumandasını ataerkil erkekten kapmasına yol açan ve bir el kamerası ile çekilecek basitlikte olan dizilerden biri daha...

neden ''çakalca hazırlanmış dediğimi'' okumadan, anlamadan lütfen eksi rep vermeyiniz..

efendim, şimdi şöyle izah edeyim..bir defa türk tv seyircilerini ağırlıklı olarak ev kadınları oluşturuyor..bunların çoğu da belli bir yaşın üzerinde ve bir şekilde annelik deneyimi tatmış kişiler..yaşamları bir tv kutusuna sığacak kadar da basit ve kasvetli..eski komşuluk ilişkileri de kalmayınca, bu hanımlar ciddi şekilde dedikodu konusu bulma sıkıntısı çekiyorlar..hal böyle olunca, rayting almak de pek zor olmuyor..en çok rayting alan yegane unsur entirikadır televizyonlarda..

şöyle güzelce bir entirika hikayesi alınır,tencerede ''doğan medyada kanalında yayınlanıyor olmanın getirdiği avantaj'' ile bir güzel yağlanır ve yavaşça kavrulur...üzerine çok ilgi çeken bir başka unsur olan ''evlilik dışı ilişki-dost hayatı'' fenomeni ilave edilir ve güzelce karıştırılır..tencerenin içindekiler pembeleşince de üzerine ''annesi-babası ayrı olan ve anne özlemi çeken 4-5 yaşlarında bir velet tasviri'' sos niyeti ile katılır ve bir 10 dakika daha tencere karıştırılır..ardından servis tabağına yemek bir güzel konur..afiyet olsun efendim..

malzemeler: bir adet aydın doğan kanalı + bir adet entirika unsuru içeren senaryo + bir adet evlilik dışı ilişki/dost hayatı hikayesi + 1 adet böööhhhhöööö osmancık(modern zamanların sezerciği)
her bölüm halkın duygularını biraz daha sömüren dizidir.
ne zaman denk gelsem, kanal değiştirmeden 10 dakika durabiliyorum. ne sıkıcı bir dizidir yarebbim.
daha önce de söyledim, her bölümden sonra da söyleyeceğim gibi duruyor. dibine kadar dram olsun bence adı. hayır izlemiyor muyum izliyorum ama sırf meraktan valla.
" osman öldü mü " diye halkı gereksiz panik ve üzüntüye sevk eden dizi .

olayları anlatan , osman ' ın yaşlı sesiyse bu panik ve üzüntü niye ? *
erkan petekkaya'nın beyanatına göre osman'ı oynayan veletin dizi kadrosunda olmayacağı dizi. osman ölmedi tabi ki. ölen bir adam filmi nasıl anlatsın. ama günümüze gelecek ve osman 45 yaşında olacak. osman'ın 45 yaşındaki halini de aynı zamanda seslendirmeyi yapan taner birsel canlandıracak.
Yaşasın inci Öğretmenin Çaldığı Nonoleta Şarkısı'nı öğrendik
komple acıtasyon. başka bir açıklaması yok. zaten sik gibi bir memlekette genelde sik gibi bir yaşam süren yurdum insanının bunu izleyerek kendini neden daha da üzdüğünü anlamış değilim..
18. bölümün fragmanı yayınlanmış olan dizi.
emir berke * sadece oyunculuğuyla değil, daha bu yaşta sesiyle ve tonlamalarıyla da o kadar başarılı ki, koca koca adamları kadınları kendisine hayran bırakmaya devam eder. * *
--spoiler--
parlak boncuklar var etrafımda anne,
gazozumun içinde hava kabarcıkları gibi,
ama çok tuzlu.
uykum geliyor anne, uyumak istiyorum ben,
uyuyorum...
iyi geceler anne!
--spoiler--
son bölümü ile 'Caroline'a "vay kaltaaak!" diyen Galatasaraylıların ip numaraları elimizde, gerekli cezai işlemler yapılıp, diziyi izlemeleri yasaklanacak.' Adnan Polat açıklamalarının yapılmasına neden olmuştur.