bugün

hayatımda gördüğüm en vasat "yanlışlıkla düşürme" sahnesine sahiptir.

hani şu garson kıza hala saçma sapan her saniye zoom in yapıp duruyorlar onu anlatmıştım zaten. lan bari 2 dakika oyunculuk öğretin lan şu kıza? kimin torpiliyle girdi bu hatun diziye? kimin sevgilisiydi? kimin ahbabı idi bilmiyorum artık yönetmenin manitasımıdır , yoksa ışıkçınınmı ama atın diziden gitsin arkadaş. olacak gibi değil yoksa. gelmiş geçmiş en kötü oyunculuğu gördüm bir dizideki. bir milad oldu benim için.

hatun , güyya "yanlışlıkla" tepsiyi düşürüyor şu kadını görünce. ama ne yanlışlık? resmen yere attı tepsiyi. hani benim karşımda yapsa ne atıyorsun tepsiyi diye çıkışırım. o derece...
4. fragmanında aylin ve soner'e yer vererek beni mutlu etmiş dizi. Yine de umutlanmak istemiyorum sözlük.
sonerciler haklarını söke , söke alırlar ama bu ırmak fena bu muratı öldürdüğünde bunları ayırır .
muhteşem bir şarkı ve izlediğim tek dizi..
--spoiler--
sana bir emrim var süleyman. aylin'i kurtaracaksın. aylin ölmeyecek. tamam mı?
--spoiler--

süleyman'ın superman olduğundan şüphe edilen dizi.
ulan aylin şımar şımarabildiğin kadar, soner'in elinden içiyorsun tabii çorbaları...

o değil de soner ne düzgün adam yahu, erkeklik yapıp süleyman içeri girdiğinde hiç istifini bozmadan aylin'e çorba içirdi ya... her kıza bir soner lazım dedim. *
dizide mete'nin milli olma zamanı gelmiş.
bu sezonda osman damgayı vuracak gibi.
an itibariyle zagor başroldedir. *
zagor ve çiko'nun ne olduğunu daha yeni çözdüğüm dizidir.*
Metenin eve getirdiği temizlikçi teyzeden, bende bir adet istiyorum. *
nasıl geçer? sorusunu akla getirir.
soner aylini dağa kaldırmıştır .
88 dakika vakit kaybı olan dizi bugünkü bölümüyle.
bu geceki bölümüyle bana o kadar çok zaman kaybettirdi ki.. daha 3 bölüm oldu başlayalı hiçbir heyecan, atraksiyon yokk!
Bir türlü eski akıcı temposunu yakalayamayan dizi. Hareketler yavaş, konuşmalar yavaş. Sadece yavaş olsa iyi, sıkıcı da. Bu akşamki bölüm tam bir zaman kaybıydı. Artık önümüzdeki maçlara bakacağız.

Not: Aylin ve soner her zamanki gibi dizinin kurtarıcılarını oynadılar. Ayrıca ben de bir soner istiyorum arkadaş.
soner diye diye bizi öldürdün soner diyesimiz kalmadı e neolcek şimdi herkesin hevesini bitirdin

eninde de sonunda da sonerciler gidici gidin diye ıstar eden senaristte ilk düştü gidelim bari

osmanın bitmeyen maceralarını izlemeyiz bir hafta daha .
Ahmet!!
O bıyık oraya olmuş mu? Götür sahibine geri ver onu .)
Hadi bıyığı geçtim, ulan o yeşil cekedi giyip hiç aynanın karşına geçmedin mi
Töbe bismillah zehirli yılan gibi dolanıp duruyon ortalıkta..
eve gelen temizlikçinin sadece yarım günde 2 katı ıncığına cıncığına kadar temizlemesi artı buzdolabına yemekleri döşemesi kompleks yaratmıştır.
öyleyse teyze bir nevi zagor dur?
tam kosssskocaman bir oooooooooooooooohhhhhhhhhhhh! diyecekken, bana nanik yapmış dizidir. kınıyorum.

murat, ne şanslı adamsın. şu ahir ömründe, o kadar uğraşmana rağmen, soner ve aylin'i çatır çatır sevişirken göremeyeceksin. çünkü soner senin bunu görüp de üzülmeni hiç istemiyor :(((. oysa ben o kapıyı açtığında karşına çıkması muhtemel manzara karşısında gözlerini belertip önce aylin ve soner çiftine (dikkat edersen çift diyorum, kabullen artık canım), sonra da şeyine bakıp "allah kahretsiiiiöööönnn!" diye böğürmenin hemen akabinde kafana sıkmanı o kadddaaaaarr istemiştim ki... kısmet değilmiş, bu sefer de ölmedin.

ali, ali, ali...
ben senin kadar anasının gözü bir insan görmedim hafız. bu mustafa cemile'nin çocuğu olsa o çocuğu cemile'nin elinden almak için yapmadığın soytarılık kalmazdı. ama bu sabi caroline'in. ve senin poponun umru bile değil. senin şu dünyadaki yegane amacın cemile'ye eziyet etmek olduğu için, "bıhı, ben ona bakamam, ona da sen bak cemoş. ben fakir ve ezik bi insanım. böhüü" triplerine giriyorsun. çünkü cemile bu dünyaya senin kanını taşıyan her çocuğu büyütmek için gönderildi. hayır, başka zaman olsa çemkirirsin, döversin, fakir ama gururlu adam moduna girersin filan... ee, şimdi ne oldu? mapusta iki volta attın diye hizaya mı geldin? cemile'nin pambık gibi bir kalbi olabilir lakin, köpek yavrusu gibi bakışlar atınca, mete'ye içinden içinden "aslan oğluuummm" deyince, tayfun talipoğlu ses tonuyla konuşunca acınası olmuyorsun benim için. öküzoğluöküz. beter ol.

ekbeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeerrrr!!!!
sana bu konuk oyuncu muamelesi eden senaristleri ayıplıyorum. bir kuru göt caroline uğruna başına neler geldi ekber'im. bu sefer de amaaan bişicik olmaz ona demek isterdim ama, beynin aktı be ekber. nur içinde yat. çok üzgünüm çok :/

osman, canım sen okula yeni başlamadın mı? okumayı ne ara söktün de onca kitabı okudun? zaten öğretmeninizin de ne fiş gösterdiği var ne bir şey. türkiye'nin coğrafi bölgeleri, ilk türk boyları filan... osmancım kaçıncı sınıftasın, ne ayaksın ben çözemedim.

ahmet ve cengiz gay oldu bence. o cengiz'in ahmet şiir okurken ona bir bakışı vardı ki, asdfghj. neyse neyse; berrin üniversite terk olunca ayten'e düşen rol komşuculuk oynamak oldu tabi, e bu da yetmedi. ama ayten'i cengiz'in müstakbel yavuklusu olması fikri.. yani orda cengiz "ben amina'ya aşıktım" dese daha mantıklıydı bence. ahmet kızarsa bozarsa, amina da bana aşıktı goynuma girmek istedi filan dese... ahahaha oysa şimdi ciyaklayan ayten'in cengiz'in yanında nasıl duracağını bilemiyorum. cengiz birkaç bölüm sonra bir rakı masası sahnesinde daha karşımıza çıkıp ahmet'e, "aga kız iyi hoş da, vikvik konuşuyo dayanamıyorum :/" dese olur yani.

jale misin nesin, bir kez daha kuzum dersen... yok yani bir şey yapacağımdan değil de, of inanılmaz iğreniyorum. kusmak istiyorum. bu kadar irite edici şekilde rol yapmak zorunda değilsin bence. zaten inci'ye olan benzerliğinden ötürü mete sana mel mel bakıyor, ben de yerimde kuduruyorum yetti senin bu inci manyaklığın diye... sakar kızı mı fark edecek, senin o yanardöner ruh halini mi görecek ne yapacaksa yapsın valla bıktım. bu çocuğun bahtsızlığı beni öldürüyor :(

süleyman, şu dizide bir sen bekar öleceksin sanırım. sana birilerini bulurlarsa ben kıskançlıktan çattadanak çatlarım orası ayrı mesele ama mutlu ol istiyorum süleyman. canımsın.

yalnız fazlasıyla tırt bir bölümdü. ali'nin depresyonu, caroline'in annelik damarı filan.. beni hiiiiç ilgilendirmiyor, dolayısıyla da gram cezbetmedi. ali vicdan azabıyla geber, caroline'ciiyyym (neriman stayla) ekber ölümü de senin üstüne kalsın, bence çok da güzel olur.
erkin korayın türk müziğine kattığı muhteşem şarkılardan biridir. ama günümüz gençlerinin 'öyle bir geçer zaman ki' kavramından anladığı bu mükemmel şarkı yerine insanları duygu seline boğan sonu başından belli izlenmeye çok da lüzum olmayan kanal d de yayınlanan küçük osmanla izleyiciyi kendisine bağlayan bir dizidir. bu da sanata ve sanatçıya yapılan haksızlıktan başka birşey değildir.
zamanın nasıl geçtiğini anlıyamadığımız bir filmdir.
şu jale denen kıza sinir olduğum kadar, başka bir dizi karakterine sinir olmadım bugüne kadar. hele o kuzum lafını duydukça beynime kan sıçrıyor. senaristler gereğini yapsın.
unkapanı civarında çekilen dizi.*
osman ın birinci dönem sonu olmadan hatim indirdiği dizi. ayrıca, o tarihler de cumartesi okul var mıydı "kuzum"? ben bir dönem hatırlıyorum sanki cumartesi eğitim öğretim olduğunu ama sadece 3 ders olurdu. mete, ali kaptan ı cumartesi hastaneye götürüyor, ertesi gün pazar fizik tedavi yok diyor, aynı gün osman okula gidiyor.